Recepty

Tinktura na brusinkách na svadobnej ceste

Napriek bohatosti a rozmanitosti alkoholických nápojov v oficiálnom predaji zaručuje domáca výroba kvalitu a atraktívnu chuť a farbu je možné získať pomocou prísad do ovocia a bobúľ. Takže domáce varenie na brusniciach doma je nielen naozaj chutné, ale aj užitočný nápoj.

img "class =" aligncenter wp-image-13778 "src =" nastaviť na klyukve-na-samogone.jpg "width =" 650 "height =" 388 "srcset = 2.jpg 640w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2018/10/image001-22-600x358.jpg 600w "veľkosti =" (max-šírka: 650px) 100vw, 650px "/>

Ako trvať na svadobnej cibuľke

Cranberry sám je jedným z najucnejších ruských bobúľ. A pri výrobe alkoholických nápojov zohráva dôležitú úlohu a fakt, že neutralizuje zápach a zjemňuje chuť svätožiarov. Farba hotovej tinktúry je veľmi atraktívna.

Trvať na svadobnej cibuľke niekoľkými spôsobmi.

  1. Bobule sú mleté ​​s cukrom a potom sa nalievajú alkoholom.
  2. Iný spôsob: bobule vyliate úplne so sviečkovým lúpaním, nie rozdrviť, ale iba tlačiť, aby zdôraznili šťavu.
  3. Často sa používa a spôsob viacnásobného nalievania alkoholu, po ktorom nasleduje zmiešanie všetkých infúzií.

Ak používate bobule brusnice z lesa, potom pred nalievaním moonshine často dodatočne trvajú na cukre, čo spôsobuje prirodzené kvasenie. To zjemňuje chuť dokončenej tinktúry a ďalej zvyšuje jej chuť.

Varovanie! Ak boli v obchode zmrazené nakúpené brusnice na výrobu tinktúr, pravdepodobne ide o kultúrnu brusnicu, z ktorej sa z povrchu odstránia všetky "divé" kvasnice.

Preto je zbytočné predbežne začať proces ich fermentácie cukrom - bobule sa môžu iba zhoršiť.

Príprava Berry

Aby brusnica dala nápoju všetkým svojim najkvalitnejším vlastnostiam, musí byť úplne zrelé. To znamená, že farba bobule by mala byť červená, povrch - lesklý, priesvitný. Často na jeseň, brusnice sú zozbierané ako nezrelé, ružové a dokonca belavé - to veľmi uľahčuje montáž a najmä dopravu. Takže bobule sú menej rozdrviť a lepšie zachovať svoj tvar. Ale v tom nie je nič strašné, pretože brusnice patria do tých bobúľ, ktoré perfektne dozrievajú v podmienkach miestnosti. Mala by byť umiestnená iba v jednej vrstve na papieri v dobre vetranej a tmavšej miestnosti a počas piatich až šiestich dní plody dozrievajú, škvrna a získavajú požadovanú šťavnatú konzistenciu.

Загрузка...