Záhradníctvo

Najlepšie odrody vysokých paradajok na otvorenom teréne

Kultúra rajčiny má obrovskú rozmanitosť rôznych odrôd. Odlišujú sa nielen v chuti a komoditných vlastnostiach svojho ovocia, ale aj vo výške rastlín. Podľa tohto kritéria sú všetky krupice rajčiakov rozdelené na vysoké, stredne rastúce a nízko rastúce odrody. Všetky môžu byť pestované ako v skleníkoch, tak v otvorenom teréne. V tomto článku sa pozrieme na vysoké paradajky a ich najlepšie odrody pre otvorené terény.

Plúzy vysokých odrôd

Vysoké odrody paradajok na otvorenom pozemku už dlho získali popularitu medzi záhradkármi a záhradkármi. Ich hlavnou výhodou oproti iným odrodám je kompaktná veľkosť ich kríkov. Rastú nie v šírke, ale v dĺžke. Pravdepodobne stonka týchto odrôd rastie z výšky 1,5 až 4 metre. Vzhľadom k tomu, že tieto rastliny vyrastú, zaberajú menej priestoru na záhrade. Preto jeden štvorcový meter môže obsahovať viac vysokých rastlín ako krátke rastliny. Okrem toho majú iné výhody, odlišujúce ich od iných odrôd:

  • Vysoký výnos. Dlhé rastliny týchto odrôd sa môžu skladať z 20 až 40 kefiek s paradajkami. To umožní zhromaždiť od štvorcového metra až po 2 zberné vedierko.
  • Imunita voči phytophthora. Vzhľadom na to, že rastliny vysokých odrôd sú rovnomerne osvetlené a ich lístie a ruky sa nedotýkajú zeme, pravdepodobnosť získania phytophthory z nich je oveľa nižšia ako u iných odrôd.
  • Dlhé plodné obdobie, ktoré začína v júli a končí koncom jesene.
  • Jednoduchá starostlivosť. Vzhľadom na skutočnosť, že všetky nevlastné deti sú odstránené z rastlín týchto odrôd, je ľahké si všimnúť akékoľvek počiatočné ochorenia, rovnako ako škodcov, na ich nekombinovaných kmeňoch. Navyše nedostatok bočných výhonkov veľmi uľahčuje uvoľňovanie, zalievanie a zber.

Vlastnosti odrôd

Vysoké odrody paradajok na otvorenom teréne sa vyznačujú rozmanitosťou. Samozrejme, hlavnými kritériami pre mnohých záhradníkov pri výbere veľkej radu paradajok bude chuť ovocia a jeho doba dozrievania. Ak sa má plodina použiť na prípravu rajčiakovej šťavy, mali by sa vybrať červené a ružové odrody. Ak plánujete použiť čerstvé alebo uzatvorené paradajky v pohároch, potom si môžete vybrať viacfarebné odrody. Okrem toho, žlté a zelené paradajky prekročia červené odrody podľa chuti. Pokiaľ ide o dozrievanie odrôd sú rozdelené na skoré, stredné a neskoro. Týmto kritériom ich budeme posudzovať.

Skoré odrody

Doba dozrievania týchto vysokých odrôd neprekročí 100 dní.

Barmalej

recenzia

Lyudmila, 49 rokov, Moskva Z vysokých paradajok vždy budu srdiečko. Tento rok zasadil oranžovú odrodu. Kvalita ovocia je dobrá ako vždy. Sú veľmi chutné a pomerne veľké. Nikdy som si nemal sťažnosť na výnos býčieho srdca. S dostatočným napájaním a hnojením bude plodina bohatá. Tento rok sme vybrali rajčiaky do konca septembra. Tiež sa mi páči fakt, že sa dá dlho skladovať Elizaveta, 34-ročná, Kovrov Nikdy nezakrývajú vysoké paradajky na otvorenom teréne. Vždy som si myslela, že to nie je veľmi pohodlné. Koniec koncov, pre nich sa odporúča konkrétne vytvoriť určitý rám, aby bolo pohodlnejšie zviazať. V tomto roku nebol v skleníku dostatok miesta a na otvorených posteliach som zasadil niekoľko rastlín Mikado. Možno preto, že dostali viac slnka, možno z iných dôvodov, ale ich výnosy boli oveľa vyššie ako tie, ktoré rastli v skleníku. A chuť paradajok bola lepšia. Teraz ju budem vždy pestovať na otvorenom teréne. Tatiana, 57 rokov, Podolsk, tento rok som si vybral De Barao červené na výsadbu. Miloval malý pretiahnutý tvar svojich paradajok. Sú špeciálne vytvorené na ochranu - v ideálnom prípade prechádzajú do banky. Áno, a dobre chutia. Budem stále rastlín.