Recepty

Drnca sa naleje

Jasná a stabilná chuť dreva je výborná v alkoholických nápojoch. Ak chcete pripraviť skutočne otepľujúci, chutný koláč, potrebujete vedieť, ako urobiť tinktúru drieku. Okrem atraktívnej farby, zaujímavého vkusu, domácej kornúnovej tinktúry má značné množstvo liečebných vlastností potrebných pre osobu v chladnej sezóne.

Ako urobiť tincture tincture správne

Cornel je úrodná rastlina, ktorej plody majú užitočné látky, ktoré pomáhajú vyliečiť takmer všetky choroby. Tento produkt je skvelý na výrobu kompótov na zimu, rovnako ako domáce alkoholické nápoje ako tinktúra, likérový likér a mnoho ďalších. Postup trvá trochu dlhšie a výsledok je bláznivý so svojimi bezkonkurenčnými chuťovými vlastnosťami.

Všetky prípravné práce na drevo by sa mali robiť čistými rukami. Ďalej je potrebné správne pripraviť bobule: dôkladne umyť a zoradiť, odstrániť všetky poškodené ovocie s príznakmi hniloby, plesni, pretože aj jeden bobule zlej kvality môže kaziť celú šaržu likéru. Všetky nádoby, fľaše, poháre musia byť dôkladne sterilizované parou na likvidáciu všetkých mikroorganizmov.

Okrem korytu môžete do klasickej klinickej tinktúry pridávať aj ďalšie zložky, pretože takýto nápoj nemôže poškodiť žiadny výrobok, ale naopak pridá nový nádych. Odporúča sa prísne dodržiavať receptúrnu technológiu.

Chacha na dogwood

Výborný alkoholický nápoj s jemným, prírodným zápachom. Chuť je zvláštna, ostrá s miernou horkosťou.

Zloženie kvapaliny:

  • 20 kg dreva;
  • 40 litrov vody;
  • 6 kg cukru.

Metóda prípravy:

  1. Usadzujte bobule vo vrstve 3 cm, vysušte, kým sa kosti začnú ľahko oddeľovať.
  2. Paretujte celulózu a naplňte ju vodou po dobu 7 dní.
  3. Zbavte sa usadeného olejového koláča, preskočte cez šľahačku.
  4. Spojte s cukrom.
  5. Vykonajte prvú destiláciu za 12 dní a druhú za 5 dní.

Na konci všetkých procesov sa získa 7 litrov alkoholu s pevnosťou 50 stupňov.

Pravidlá skladovania kornelských alkoholických nápojov

Každý domáci alkoholický likér vyrobený z cornel sa uzatvára vo veľkých fľašiach a plechovkách. Posiela sa na dlhodobé skladovanie na tmavom, dobre vetranom mieste so strednou vlhkosťou a teplotou 5 až 20 stupňov. Pivnica, pivnica, komora bude dokonale vhodná na tieto účely. Mnohí ľudia udržiavajú na balkóne tinktúry, ale keď je počasie mokré a teplota je pod nulou, nápoj sa môže pokaziť, takže by ste nemali riskovať.

Tinktura drieku doma bude uložená asi 5 rokov a môžete ju otvoriť po šiestich mesiacoch.

záver

Tinktura Dogwood je vynikajúcim domácim produktom, ktorý bude milovaný všetkými príbuznými a priateľmi kvôli jeho jemnej chuti a mimoriadne príjemnej aróme. Takáto šťava z koruny sa zahrieva v chladných večerných hodinách a znovu vytvorí jasnú letnú atmosféru v dome.

Pozrite si video: ZP Automatic - výměna převodového oleje u automatické převodovky 7G-Tronic (Septembra 2022).

Загрузка...