Záhradníctvo

Jún kapusta: keď zasadil na sadenice

Zvyčajne sa kapusta spája s väčšinou ľudí s prípravami na zimu, kvasenie, rôzne nálevy a iné pochúťky. Ale nie každý si uvedomuje, že kapusta je možné jesť už v júni, a dokonca ani kúpil v obchode, ale rástol ručne na pozemku. Je pravda, že to bude musieť vyvinúť určité úsilie, ale stojí za to.

V skutočnosti existujú takzvané skoré odrody bieleho kapusta, pri ktorých prechádza okolo 90 dní od prvých výhonkov až po formovanie hláv. Veľké výnosy, spravidla, tieto odrody sa nelíšia, ale v júni to nie je potrebné. Najdôležitejšou možnosťou je slávnosť na čerstvom, jemnom, zelenom zelí v čase, keď ešte nie je v záhrade prakticky žiadna zelenina. Jeden z najpopulárnejších skorých odrôd je biela kapusta júnová kapusta. Keď sa červená kapusta môže vysievať na sadenice, aby si skoré zberu?

S tvorbou sadeníc niekoľkých pravých listov, môže byť zriedená. A na začiatku - v polovici mája, môžu byť hotové sadenice bez prístrešku vysadené na trvalom mieste. Takéto sadenice budú vyzerať veľmi chrumkavé, zdravé, majú bohatú zelenú farbu.

záver

Existuje mnoho spôsobov, ako pestovať rastliny čiernej kapusty - vyberte podľa svojich schopností a chutí. Pamätajte, že každá rastlina určite poďakuje za správnu starostlivosť a pozornosť potrebám dobrej úrody.