Záhradníctvo

Tomato Alsu

Paradajky, alebo v našich paradajkách, je druhou najpopulárnejšou zeleninou v Európe a Severnej Amerike. Existuje toľko druhov paradajok, že pre záhradkárov je ťažké urobiť si voľbu v prospech jedného z nich. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy nielen výnos konkrétnej odrody rajčiakov, ale aj jej zemepisný pôvod. Pre naše zemepisné šírky by sa mali uprednostňovať domáce a ruské odrody. Práve oni, ktorí v našej klíme dokážu preukázať vysoký výnos a odolnosť voči chorobám. Jednou z najlepších odrôd ruského chovu je rajčiak Alsou.

img "alt =" Alsou "src =" tomat-alsu.jpg ">

Charakteristická odroda

Rozmanitosť rajčiakov Alsou je pomerne nová rozmanitosť ruského chovu. Perfektne bude vhodná ako pre skleníky, tak aj pre otvorené postele. Je potrebné mať na pamäti, že pri pestovaní v otvorenom teréne môžu byť rozhodujúce klenby Alsou dosiahnuté vo výške 80 cm. Vo skleníku bude výška krídiel asi 1 meter. Napriek tejto výške, štandardnej forme, rastliny tejto odrody neberú.

Je to dôležité! Kroviny Alsou nemajú silnú stonku. Preto musia byť viazané na podporu. Okrem toho je žiaduce vytvoriť nie jednu stonku, ale 2 alebo 3.

Zelené listy tejto odrody sú stredne veľké. Bohaté ovocné odrody Alsou vzhľadom k tomu, že vaječníky sú tvorené každé 2 listy. Navyše, čím sú rajčiaky na kríku vyššie, tým menšie sú vo veľkosti.

Odroda rajčiakov Alsou je jednou z najlepších odrôd chovaných v poslednej dobe. Je celkom nenáročné na starostlivosť a má vysoký výnos.

recenzia

Olga, 47, Bobrov. Po prečítaní popisu odrody Alsou a recenzie o tom som sa rozhodol vyskúšať pestovanie v skleníku. Sadenica som trochu neskoro. Možno preto dospelé rastliny sa rozprestierali takmer 1,5 metra. Samotné kríky sú pomerne krehké, s tenkým kufrom. Na fórach napísali, že bolo potrebné viesť túto odrodu do 2-3 kmeňov, ale viedla som k jednému. Z tohto dôvodu neexistovalo toľko štetcov, koľko by mohlo byť. Moja rajčiaky rástli s hmotnosťou až 400 gramov. Majú skvelú chuť. Sú šťavnaté a sladké. Len kvôli chuti plodov budem opäť rastúť. Natalya, 36 rokov, Volgograd Alsou zasadil prvý rok. Kroviny tejto odrody sú stredne veľké a dokonale zapadajú do môjho malého skleníka. Pasynki neodstránil všetko, ale len do prvej kefy. Neuskutočnili sa žiadne iné činnosti ako zavlažovanie. Súčasne bolo veľa rajčiakov. Ich vzhľad je plne v súlade s fotografiou z obalu. Prvá bola o niečo viac ako 600 gramov, posledné boli príliš malé. Buničina týchto paradajok je šťavnatá a sladká. Veľmi sa mi páčila odroda Alsou, opäť ju zase budem

Pozrite si video: ALSA Productions Tomatoes Limerick Fringe 2017 Promo Video (Septembra 2020).

Загрузка...