Záhradníctvo

Snehový pepper

Sladká bulharská paprika pevne vstúpila do stravy moderného človeka. Už je nemysliteľné si predstaviť ľahký zeleninový šalát bez neho.

Obrovský počet odrôd a hybridov predstavuje pre záhradníka značnú výzvu. Každý sa pokúša pestovať bohatú úrodu chutnej a aromatickej zeleniny.

V tomto článku sa budeme zaoberať úžasnou paletou chameleónov s krásnym názvom - Snow White.

img "alt =" Snehulienka "src =" perec-belosnezhka.jpg ">

popis

Pepper "Snehulienka" sa týka skorých zrelých odrôd. Časový interval od výsevu až po úplnú zrelosť je 4 mesiace. Kultúra je určená na kultiváciu v skleníkových podmienkach. Pre otvorenú zem je táto odroda nevhodná.

Kruhy dospelých rastlín nie sú vysoké - asi 50 cm, ovocie je mierne pretiahnuté, trojuholníkové, sú namaľované belavými farbami, a potom s nástupom úplného dozrievania alebo biologickej zrelosti sa farba zmení z bielej na červenú.

img "alt =" Snehulienka "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 385_2.jpg ">

Dĺžka zrelého ovocia dosahuje dĺžku 12 cm a priemer až 9 cm. Steny korenia sú pomerne silné. Produktivita je vysoká.

Výhodou odrody je tiež potrebné poznamenať jej vysokú odolnosť voči chorobám.

Vo varnej paprike "Snow White" sa používa na prípravu zeleninových šalátov, ako aj na konzervovanie.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti

Pestovanie odrody "Snow White" a starostlivosť o rastlinu zahŕňajú nasledujúce zložky:

  • včasné a pravidelné zavlažovanie;
  • uvoľnenie pôdy;
  • hnojenie rastlín minerálnymi hnojivami;
  • odstráňte spodné listy pred prvou vidličkou puzdra.
Tip! Ako ste si možno všimli z opisu, odroda nevyžaduje špeciálne podmienky pestovania a starostlivosti pre seba, a preto ju možno bezpečne pestovať na pozemku vedľa iných druhov sladkého korenia.

Podmienky skladovania korenia sú rovnaké ako u väčšiny zeleniny: teplota vzduchu je od +3 do +6 a mierna vlhkosť. Pre krátke skladovanie je bežná chladnička perfektná.

Tip! Na dlhodobú ochranu vitamínovej zeleniny je možné ju zmraziť alebo konzervovať.

recenzia

Victor Petrovich, 62 rokov, Kyjev Rastú zeleninu už od raného detstva. Dokonca aj moji rodičia vo mne vkrádajú veľkú lásku k pestovaniu krajiny. Najviac sa mi páči sladké papriky. V jednom skleníku mám niekoľko odrôd, ktoré sa hodia naraz. Pokúšam sa pestovať papriky rôzneho stupňa dozrievania. Zo skorých odrôd dávam prednosť "snehovej bielej". Táto odroda je plodná, poddimenzovaná, má dobrý vkus. Osobitná starostlivosť sa nevyžaduje, je dobre skladovaná. Staršie ovocie používam surové ako šaláty a mrazu na zimu. Olga Vladimirovna, str. Nashchekovo Chcem sa podeliť o svoje skúsenosti s rastúcim snehom bieleho korenia. Odroda bola vysadená od minulého roka. Páči sa mi tie malé kríky. Peppers na jednej rastline pomerne veľa. Produktivita je vysoká. Chuťou sa mi páčila táto odroda. Šťavnatá, aromatická zelenina. Šaláty sú obzvlášť dobré. Budúci rok sa budem snažiť zachovať korenie na zimu.