Záhradníctvo

Populárne odrody uhoriek na otvorenom teréne

Uhorky sú obľúbeným produktom na stole každej ruskej rodiny a hlavne tie uhorky, ktoré sa pestujú v záhrade, sú obzvlášť dobré: čerstvá chuť je veľká chuť a prináša veľkú radosť.

Teraz je na trhu veľa okrasných odrôd a pre dobrú zber zahradníka potrebuje urobiť správnu voľbu. V tomto článku sa čitateľ dozvie o najobľúbenejších hybridných odrodách uhoriek, čo je najproduktívnejší z hľadiska otvoreného priestoru ruského podnebia.

Potreba starostlivého prístupu pri výbere udržateľnej odrody

Skúsení záhradníci vedia, že pri pestovaní uhoriek je potrebné venovať pozornosť niektorým zvláštnostiam: veľa závisí od toho, aký druh plodiny je vysadený, aké charakteristiky atď. Akékoľvek chyby v tomto štádiu povedú k tomu, že zber jednoducho nezvyšuje a príjemný čas sa stratí.

Čo treba zvážiť pri výbere osiva:

  • podmienky pre rast: pôda na otvorenom, skleníkovom alebo inom mieste;
  • čas na zber plodov: skoré leto, stredné alebo neskoro;
  • trvanie plodnosti;
  • účelom ďalšieho používania.

Vedci - chovatelia začali vytvárať hybridné odrody s vysokou mierou udržateľnosti a výnosu v ruskom počasí. Uhorky sú podmienečne rozdelené na skoré, stredné a neskoro. Rastliny sú postihnuté chorobami, ak nie sú kŕmené naraz, resp. Kompetentná voľba poskytuje najlepšiu ochranu rastliny pred škodlivými baktériami.

Varovanie! Uhorky sa delia na: šalát, moriaca, univerzálna a špecifická odroda sa vytvára v súlade s cieľmi ich ďalšieho použitia.

Existujú dve hlavné skupiny uhoriek, ktoré sa používajú v otvorenom poli:

  1. Self-opeľovanie.
  2. Včelí opylovaný.

Prvá skupina odrôd je odolná voči rôznym poveternostným podmienkam, je vysoko výnosná - účasť opeľovačov nie je potrebná: sama opelenie sa vyskytuje v kvete.

Pri opelení rastlín druhej skupiny sa vyžaduje hmyz. Plody majú krásny vzhľad, lahodnú arómu a dobrý vkus. Táto odroda efektívne ovocie v penumbra.

Samoopelivé odrody

Nižšie sú najpopulárnejšie hybridy tejto skupiny odrôd so zoznamom hlavných charakteristík klíčenia.

mravec

Jedná sa o uhorky vysokej produktivity, rýchle dozrievanie. Odolný voči olivovým škvrnám a múčnatke. Rastlina rastie mierne, má priemerné rozvetvenie. Povrch uhorky je pokrytý veľkými tuberkulkami zelenej farby, 7-11 cm. Okurka dozrieva asi 37-39 dní, s hmotnosťou asi 100 gramov. V jednom uzle je 3 až 7 ovocia. Neexistuje žiadna horkosť v chuti.

záver

Pestovanie uhoriek na otvorenom poli sa nedá nazvať náročným procesom. Najdôležitejšou vecou je starostlivosť, rastlina je živý organizmus a aby ste získali maximálny úžitok z nej, mali by ste sa maximálne starať.

Pre lepší rast a ochranu uhoriek pred chorobami sa odporúča, aby rastlina pravidelne kŕmila vitamínmi - to ju posilňuje, pomáha dosiahnuť čo najvyšší výnos.

S príchodom rôznych hybridov uhoriek, ktoré boli pôvodne nenáročné a trvalo udržateľné, odchádzanie sa stalo pomerne jednoduchou záležitosťou - stačí len vodu a kontrolu stavu včas. A samozrejme máte čas zbierať ovocie včas! Odrody uhoriek opísané v článku vám umožnia zozbierať veľkú plodinu pre seba, vašu rodinu, príbuzných a priateľov.