Recepty

Blackberry víno doma: recept

V obchodoch nájsť čučoriedkové víno je dosť ťažké. Preto mnohí robia takýto nápoj doma. Tí, ktorí kedysi varili ostružinové víno, to robia každý rok. Má výbornú chuť a farbu. Priehľadný, mierne tortový nápoj nenecháva nikoho ľahostajný. Navyše sa časom stáva lepším. Urobte také víno pre všetkých. K tomu môžete použiť nielen domáce ostružiny, ale aj divoké bobule. Hlavnou vecou je sledovať technológiu varenia. Poďme sa pozrieť na to, ako sa vyrába domáce ostružinové víno.

Technológia varenia

Ak sa oboznámite s procesom výroby ostružinového vína, nemali by sa stať žiadne zvedavosti. Urobiť takýto nápoj môže byť ľahko a s najmenšou cenou. Na víno zapadajú ako divé, tak aj kultivované ostružiny. Ale stále je lepšie ju používať pestovanú v domácnosti. Takéto bobule spôsobia, že chuť nápoja bude výraznejšia a jasnejšia.

Významná úloha sa uskutočňuje tam, kde sa pestujú ostružiny. Bobule, ktoré rastú na slnečnom mieste, dávajú vínu sladšiu chuť. Okrem toho sú viac šťavnaté a veľké. Kdekoľvek rastie bobule, stačí vybrať zrelé ostružiny.

Varovanie! Po daždi nie je možné zbierať bobule. Všetky živé baktérie z nej sú odplavené a musíte pridať kvasinky do nápoja, ktorý začal kvasiť.