Recepty

Ako vyrobiť víno z irgi

Irga - nie je častým návštevníkom miest Rusov. Jedná sa o listnatý ker, ktorého plody sú modro-čierne bobule so modrým kvetom až do veľkosti 1 cm, ktoré sa podobajú na čierne ríbezle. Sú mierne sladké, pomerne šťavnaté a voňavé. Oni sa jedia čerstvé a pripravujú sladké prípravky a nápoje vrátane vína. Víno z irgi originálne, neobvyklé a nezabudnuteľné podľa vkusu. Pre tých, ktorí to chcú urobiť, je tu niekoľko jednoduchých receptov, pomocou ktorých môžete urobiť tento omamný nápoj doma.

Charakteristické črty bobule

V zavlažovaní prakticky neexistujú žiadne bielkoviny a tuky, ale existuje obrovské množstvo užitočných látok: cukry (viac ako 10%), organické kyseliny (0,5-1%), pektíny, vitamíny (predovšetkým kyselina askorbová), flavonoidy (do 40%) minerálne soli, triesloviny, fytosteroly a vlákna. Obsah kalórií v bobule je nízky - len 45 kcal na 100 g. To všetko robí chutný, hodnotný a užitočný výrobok.

Nie je ťažké vyrábať víno zo stromčekov doma, ale niektoré ťažkosti pri príprave je, že nie je také ľahké získať šťavu z jeho bobúľ. Ak ich brúsite v mlynčeku na mäso, dostanete hustú želé, nie šťavu. Ďalšou ťažkosťou spočíva v skutočnosti, že majú pomerne nízky obsah cukru a kyslosť, a preto zvyšujú obsah cukru v ovocí, zozbierané irgu sa prvýkrát zasial na slnku a až potom sa poslal na spracovanie. Na zvýšenie kyslosti sa do sladiny pridáva citrónová šťava.