Záhradníctvo

Mrkva: odrody pre stredné Rusko

Kto nechce pestovať šťavnatú mrkvu v strednom Rusku? Avšak potreby každého sú rôzne a čas zrenia rôznych druhov mrkvy sa líši. Hovorme o tom, ktoré odrody sa najlepšie pestujú v strednom jazdnom pruhu a ktoré by sa mali považovať za najlepšie. Parametre definície sú uvedené nižšie.

Zásady výberu semien mrkvy

Po príchode na obchod so semenami v zime každý letný rezident sám určuje výberové kritériá. Avšak nováčikov v tomto odvetví nie je také ľahké zvládnuť svoje priority. Pokiaľ ide o mrkvu, mali by mať záujem o také vlastnosti ako:

 • čas skladovania;
 • miera zrenia;
 • odolnosť voči teplotným extrémom;
 • výnosy plodín;
 • chutnosť;
 • odolnosť proti chorobám.

Medzi nimi je potrebné identifikovať tie, ktoré sú mimoriadne dôležité. Pre stredné Rusko to bude miera dozrievania, odolnosť voči nízkym teplotám a výnosom. Len málo ľudí chce tráviť čas na pestovanie jedného kilogramu mrkvy. Rusi veľmi veľa miluje túto zeleninu, obsahuje obrovské množstvo vitamínov.

Mrkva, tradičná pre Rusko, má jasne oranžovú farbu, niekedy trochu ľahšiu alebo trochu tmavšiu. Tento odtieň sa prejavuje vďaka prítomnosti prospešného karoténu.

Pri výbere dbajte na skutočnosť, že obal bol uzatvorený, priedušný a výrobca osiva bol na všetkých perách. Nákup semien od neoverených dodávateľov je dosť nebezpečný, nemôžete dosiahnuť výsledok, ktorý ste naplánovali.

Niekoľko slov o skladovaní

Pestovanie mrkvy na vlastnú päsť, každý záhradník chce udržať to dlhšie na čerstvé a získať maximálny úžitok na jeseň av zime. Čerstvý mrkvový šalát na Nový rok, zemiaková kaša pre deti - to všetko potrebujeme v období nedostatku vitamínov.

Často sa chystáme ukladať mrkvu, ale nezabúdajte, že včasné odrody odrôd nie sú pre to vhodné. Radšej ich nechajte rastovať, ak chcete, aby mrkva v pivnici ostala dlhšia.

Vhodné pre skladovanie:

 • odrody v strednej sezóne;
 • neskoré odrody.

Ak chcete ukladať mrkvu nespôsobuje problémy, musíte dodržiavať nasledujúce podmienky:

 • teplota skladovania by mala byť +2 ​​stupňov;
 • vlhkosť vzduchu by mala byť približne 95% bez váhania;
 • nemali by ste sa spoliehať len na to, že odroda má dobrú trvanlivosť, toto pravidlo nefunguje, ak sa mrkva vyberú príliš skoro alebo príliš neskoro.

Na dlhodobé skladovanie zrelej zrelej zeleniny bez poškodenia a úplne zdravé. Nemôžete ich vysušiť na slnku, iba v chladnom a tieňovom prostredí.

Pri výbere tej istej odrody dávajte pozor:

 • recenzie iných záhradníkov;
 • jeho popularita medzi všetkými ostatnými.

Zvážime veľký zoznam odrôd mrkvy s vysokou trvanlivosťou a vynikajúcimi vlastnosťami pre úspešnú kultiváciu v strednom jazdnom pruhu.

Najvyššie známky

V súčasnosti existuje veľké množstvo odrôd a hybridov, ktoré sa úspešne pestujú po celej krajine, s výnimkou odľahlých severných oblastí.

Pre každú odrodu definujeme dôležité parametre, aby sa obyvateľ v letných mesiacoch mohol odvolávať na fakty. Zobraziť aj obrázky mrkvy.

Aby sme si vybrali odrody mrkvy pre stredné Rusko, pokladáme odrody stredného dozrievania odolné voči nižším teplotám a chorobám.

Shantanu

Táto odroda mrkvy je dobre známa pre záhradkárov, je považovaná za jednu z najlepších. Výnos je vysoký, korene kužeľovitého tvaru s tupým koncom. Ich veľkosť je od strednej až po veľkú (500 gramov), v závislosti od podmienok pestovania.

img "alt =" Šantán "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 293_5.jpg ">

Zvlhčuje "Shantane" 120 - 150 dní, má dobrú chuť a dobre sa uchováva. Odroda je odolná voči praskaniu, čo vám umožní ušetriť veľké množstvo ovocia v čase ich dozrievania v septembri.

"Kráľovná jesene"

Jedná sa o jednu z jedinečných odrôd odolných voči chladu, dokonale vhodných pre stredné pásmo krajiny. Zaberá sa zvláštnym miestom v regáloch obchodov, pretože je veľmi žiadaný medzi záhradkármi.

záver

Každý letný rezident si vyberá vlastnú pestúru mrkvy. Niekto dôležité skoré zber, niekto - šťavnaté mrkvy, niekto si vyberie odrody pre dlhodobé skladovanie. Hlavná vec, ktorá spája všetky vyššie uvedené odrody, je trvanlivosť a vysoký výnos. Dokonca aj tie odrody, ktoré dozrievajú v priebehu 130 dní, nie sú nižšie ako skoré zrelé chuť. Možno sú menej sladké. Vyberte si tvoj.