Hospodárstvo

Kŕmenie kôl pre včely s vlastnými rukami

Podávače včel sa ľahšie nakupujú v obchode. Sú lacné. Avšak mnohí včelári sú zvyknutí staromódnym spôsobom robiť primitívne kontajnery. Okrem toho táto skúsenosť neublíži, ak je včelárka ďaleko na poli. Keď sa obchod nie je blízko, a kŕmidlá sú naliehavo potrebné, rozumný príde k záchrane.

Včely potrebujú podávače

Povinné kŕmenie včiel sa vykonáva najmenej 2 krát za rok. Prvýkrát - skoro na jar pred kvitnutím kvety. Druhé kŕmenie sa vykonáva na jeseň. Postup je zameraný na doplnenie zásob krmív na zimu. Existujú ďalšie doplnky s cukrovým sirupom, keď potrebujete nahradiť nekvalitný med alebo znížiť náklady na zimnú výživu. Pre organizáciu výživových včelstiev bolo vyvinuté kolónie.

Odrody krmív pre kŕmenie včiel

Existuje veľa odrôd továrenských a domácich včelích podávačov, ale všetky sú rozdelené do dvoch typov, v závislosti od miesta inštalácie:

  • externý;
  • interné.

Pena predávaná v továrni. Podobný model stropu je možné lepiť dohromady z penovej peny. Existuje však jednoduchšia voľba. Domáce výrobky vyžadujú zúžený PVC nádrž s priemerom približne 200 mm, kus bavlnenej tkaniny, elastický pás a penová doska s hrúbkou 30 mm.

Z penovej dosky je vyrezaný kruh s ostrým nožom. Podľa priemeru by sa mal tesne zapadnúť do hrdla kužeľovitého kontajnera. Do stredu penového kotúča sa prerazí otvor s hrúbkou 7 mm a drážky sa odrežú zvonka. Na stranách disku sa odrežú ďalšie 4 drážky o hĺbke 5 mm. Sirup sa naleje do kužeľa. Pevný penový kotúč s kapacitou. Zhora vytiahnite bavlnenú tkaninu a prevráťte kužeľ. Ak sirup rýchlo preteká cez tkanivo, pridajte ďalších 1-2 vrstvy, kým sa nezačne jednotné rozdelenie. Podávač je upevnený vnútri úľa s drážkami narezanými na stranu penového kotúča.

Aké sú najlepšie kŕmidlá?

Presne zistite, že najlepšia možnosť nie je možná. Vyberie sa určitý typ modelu v závislosti od množstva a času kŕmenia, konceptu úľa, frekvencie výskytu včelára na jeho farme.

Považuje sa za najlepšie jedno podávač, ktorý spĺňa všetky požiadavky:

  • včely získajú prístup k zdrojom v akomkoľvek počasí;
  • dizajn je ľahko čistiteľný, dezinfikovateľný alebo jednorazový;
  • včely by sa nemali namočiť a zomrieť v sladkej tekutine;
  • podávač by nemal priťahovať vosy a cudzie včely;
  • Minimálny kontakt obsluhy s včelami pri podávaní krmív je žiaduci;
  • Včelár musí vidieť množstvo nezriedeného krmiva.

Vzhľadom na vyššie uvedené požiadavky samotný včelár určuje optimálne vhodnú možnosť.

záver

Včelie podávače od dobrého včelára sú vždy pripravené: zdravé, čisté, dezinfikované. Ak je naliehavá potreba, môžete ich okamžite použiť.