Záhradníctvo

Skoré odrody a hybridy baklažánov pre moskovský región

Laktár má veľa fanúšikov. Táto zelenina bohatá na draslík a ďalšie mikroelementy je veľmi zdravá, posilňuje krvné cievy, odstraňuje nadbytočnú tekutinu z tela a znižuje hladinu cholesterolu. Každý majiteľ chce vidieť baklažán nielen na pultoch obchodov a trhov, ale aj na vlastnom záhradnom pozemku.

Obtiažnosť spočíva v termofilicite zeleniny, sa predpokladá, že baklažán pestuje iba na juhu.

Moderné odrody a hybridy sú prispôsobené vonkajším vplyvom, ktoré dokonale tolerujú akékoľvek teplotné podmienky. Klíma moskovského regiónu je severnejšia, od októbra začínajú konštantné mrazy a končí až v máji. Nie každá kultúra môže vydržať takéto podmienky, ale existujú odrody baklažánu špeciálne prispôsobené na rast v krátkom a chladnom lete.

Aké odrody je možné pestovať na predmestiach

Rastúce obdobie baklažánu (obdobie od výskytu prvých výhonkov až po dozrievanie plodov) je v priemere 110 dní. Existujú skoršie a skoré dozrievanie odrôd, ktoré začnú prinášať ovocie na 75-90 deň. Stredné sezónne baklažány nesú prvé plody za 110-120 dní po výsadbe. Práve tieto kultúry najlepšie vyhovujú podmienkam moskovského regiónu.

Ranná a stredná sezóna baklažánov prinášajú najlepšie výsledky:

  • dobre ustúpi po výsadbe sadeníc v zemi;
  • ochladzovať z nízkych teplôt;
  • chránené pred väčšinou chorôb;
  • mať krátku vegetačnú sezónu;
  • vhodné na pestovanie v skleníkoch a na otvorenom poli;
  • poskytujú vysoké výnosy.
Tip! Nemali by ste experimentovať s neskorými odrodami - ich vegetačné obdobie je viac ako 140 dní, takže zelenina nebude mať čas, aby dala plody pred začiatkom jesene.

Ako pestovať baklažán na predmestí

Rovnako ako v ktoromkoľvek severnom regióne, v moskovskom regióne je zelenina lepšie vysadená v skleníku. Táto metóda zaisťuje vysoké výnosy, pretože rastliny budú chránené pred mrazom a teplotnými výkyvmi.

Závery a odporúčania

Pre chladné predmestí si musíte vybrať ranné alebo stredné obdobia odrôd baklažánu - iba také rastliny budú mať čas na rast a dozrievanie pred nástupom jesenných mrazov. Každý majiteľ by mal vyskúšať niekoľko odrôd a hybridov na určenie tých najlepších. Koniec koncov, pre baklažán je dôležité niekoľko podmienok, vrátane osvetlenia miesta a zloženia pôdy na ňom.

Odroda založená experimentálne bude produkovať konzistentne vysoké výnosy a poteší hostiteľa s zrelé plody až do polovice jesene.