Záhradníctvo

Lopata na červenom korení

Február je hneď za rohom! A na konci februára už je potrebné začať prípravu na výsev semien papriky. Pretože bulharský korenie akéhokoľvek druhu sa vyznačuje určitou "tvrdohlavosťou", pokiaľ ide o sadenice, je lepšie zasiať ho skôr, ako sa trápiť nad vzídením semien. Stáva sa tak, že výhonky musia čakať tri týždne, ak nie viac. O tom, ako správne došlo k výsevu semien, niekedy závisí nielen na úrode, ale aj na tom, koľko sadeníc bude odolné voči chorobám a nepriaznivému počasiu. V tejto súvislosti by ste mali venovať pozornosť odrode lopatka červenej papriky. Ako to vyzerá, vidíte na fotografii nižšie:

img "alt =" Red Spade "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 414_1.jpg ">

Popis odrody

Lopatka červenej papriky patrí k ranným dozrievaným odrôdam, plne dozrieva približne na 100-110 dní. Rastú ako v skleníku, tak v otvorenej záhrade. Červené ovocie s hustými stenami (7-8 mm), s hmotnosťou 120 až 130 gramov, sladké, šťavnaté, s výraznou arómou a chuťou korenia. Zdá sa, že naozaj pripomínajú lopatu - kvôli ich oblúkovitému tvaru. Vzhľadom na túto formu je veľmi vhodné ju celkom zachovať, pretože v nádobe je zahrnuté oveľa viac plodov ako korenie inej odrody. Charakteristickou črtou odrody korenia je červená rýľa - jednomyseľné dozrievanie plodov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú na kríkoch až pätnástich. Bush je kompaktný, stredne vysoký (od 50 do 80 cm), kvôli množstvu ovocia je potrebný podväzok na podperu. Z 1 m2 M sa ukáže asi 4-5 kg ​​korenia. Odolná proti škodcom a chorobám.

Pestovanie papriky cez sadenice

Jedným z rozdielov sladkého korenia z iných zeleninových plodín je dlhá vegetačná sezóna. Preto, pre rast v strednom Rusku, podľa recenzií skúsených pestovateľov zeleniny, skoré odrody korenia sú najvhodnejšie, napríklad, ako je červená lopatka korenie. Táto korenie umožňuje zber úrody stotine po klíčení, ale pod podmienkou, že bola vysadená do zeme prostredníctvom sadeníc.

Výhody metódy sadeníc

 • klíčivosť semien sa zvyšuje v dôsledku vytvárania priaznivých podmienok;
 • existuje možnosť pestovať najcennejšie a najdrahšie odrody korenia v regióne s nevhodným podnebím;
 • zber sa uskutočňuje skôr;
 • dosiahnutie skutočných úspor vďaka zníženiu množstva vody na zavlažovanie postele, je možné použiť menšiu plochu na pestovanie, nie je potrebné vynaložiť úsilie na zriedenie postelí;
 • estetická zložka - pri výsadbe sadeníc sa okamžite vytvorí lôžko podľa želania.

Čo je potrebné na výsev semien

Hlavným rysom papriky je jej termofilnosť. Napriek tomu záhradkári našej krajiny skôr úspešne rastú na svojich pozemkoch aj v severných oblastiach. Ale aby ste uspeli, určite potrebujete silné, zdravé semenáčiky. A na to potrebujete dosť:

 • dobrá oplodnená pôda (ak nie je skladovaná od jesene, obchod je celkom vhodný);
 • cisterny na siatie;
 • riadne pripravené semená;
 • rašelinové hrnce alebo jednorazové poháre;
 • veľká túžba získať bohatú úrodu a nejaký voľný čas.

Potrebné postupy pred sejbou

 1. Posypte semienkami korenia, aby ste ich dezinfikovali a už nemali problémy s peptickými chorobami. Semená by mali byť nalievané so slabým roztokom manganistanu draselného, ​​ponechať ho pol hodiny, vypustiť vodu a vysušiť.
 2. Skontrolujte klíčivosť. Je lepšie to držať teraz, ako hádať, či sa budú zdvíhať alebo nie, a ak áno, koľko? Je to veľmi jednoduché: musíte rozdeliť semená na vlhkú utierku, položiť ďalšiu utierku na vrchol a vložiť ju do tepla a neustále overovať, či sa nevysychá. Po 7-10 dňoch sa semená otočia a bude jasné, ktoré z nich sú vhodné na siatie.
 3. Kalenie semien. V čase 10-12 hodín položte do chladničky dosku so semenami. To umožní budúcim paprikám spoľahlivo prežiť všetky extrémy počasia.

Sejacie semená

Bezprostredne pred zasiatím by sa pôda mala dekontaminovať jej zalievaním slabým roztokom manganistanu draselného. Teraz môžete začať siatie. Aby ste to urobili, vytvorte drážky, ktorých hĺbka nie je väčšia ako 1 cm a roztiahnite semená papriky Červená lopata 2 cm od seba. Opatrne zatvorte drážky pôdou, natiahnite fóliu na nádobu a vložte teplo, kým sa nezobrazia výhonky. Keď prvé výhonky vyjdú za týždeň, mali by ste film definitívne odstrániť tak, aby nezomreli, a usporiadať kontajner so sadenicami na osvetlené miesto, s najväčšou pravdepodobnosťou bude to parapet. Predtým je potrebné zabezpečiť, aby sa sklo nenechalo vychladnúť, pretože teplotný režim je veľmi dôležitým komponentom pri pestovaní sadeníc korenia. Požadovaná teplota pre dobrý vývin sadeníc je od 20 do 25 ° C.

Varovanie! Treba mať na pamäti, že ak teplota klesne na 14-12 ° C, negatívne ovplyvní rastliny: nielen sadenice, ale aj papriky dospelých výrazne spomaľujú rast.

šerm

Keď sa na rastlinách vytvoria 2-3 pravé listy, urobí sa výber. Jeho cieľom je dať klíči veľkú plochu na vývoj, pričom odstráni všetky slabé a malé výhonky. Vzhľadom k tomu, že paprika to nepáči, keď sa to dotkne márne, transplantácia by sa mala vykonať veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. V jednej šálke je potrebné vysadiť jednu červenú lopatku. Nie je nutné prehĺbiť výhonok korenia, je lepšie zapadnúť do koreňa s koreňom, čo stimuluje rastlinu k rozvoju silného koreňového systému.

Kŕmenie sadeníc

Na podporu rastliny môžete kŕmiť: prvýkrát po 13-14 dňoch po výsadbe, druhýkrát - po 10-14 dňoch po prvom kŕmení. K tomu môžete urobiť nasledujúce zloženie: dusičnan - ½ gram, superfosfát - 3 gramy, potašové hnojivá - 1 gram; zrieďte v 1 litri destilovanej vody. Pri druhom kŕmnom obale Red Pade sa používajú rovnaké hnojivá, ale v dvojitej veľkosti. Je možné vykonať tretí obväz, vykonáva sa tesne pred prechodom do zeme: zloženie hnojív je rovnaké ako v druhom obväzu, ale potašové hnojivá sa zvyšujú na 8 gramov.

Tip! Chemické hnojivá sa dajú nahradiť organickými látkami - popolčekom z dreva a infúziou žihľavy (1:10).

Ak sa červené révy odrôd pšenice sadenice rastú pomaly, je použitý spací čaj, z ktorého je infúzia pripravená: pre 3 litre vriacej vody - pohár čajových listov čaju, infuse na 5 dní, vyčerpajte a nalejte papriky. Nemôžete sa dostať príliš uniesť kŕmenie, nižšie sadenice môžu jednoducho horieť. A môžete úplne opustiť obliekanie. Ak sa sadenice korenia nachádzajú v komfortných podmienkach a teplotný režim je pozorovaný, potom bude potešením jeho sily a rastu.

Ak chcete zachrániť sadenice korenie pred chorobami, ako je čierna noha, zalievanie a kŕmenie rastlín by malo byť trochu ráno, pretože nadmerné napájanie vyvoláva výskyt čiernej nohy a hniloby koreňov. Ubezpečte sa, že pôdu uvoľnite a burinu a urobte ju veľmi starostlivo, bez narušenia rastlín.

Vysádzanie korenia v zemi

Takže vek sadeníc lopaty červenej papriky je už 2-2,5 mesiacov. Je čas pristáť v zemi. Ale predtým by to nebolo ublížiť. To sa deje veľmi jednoducho: počas 3-5 dní by sa nádoby so sadenicami mali nachádzať na ulici alebo v skleníku s otvorenými rámmi niekoľko hodín. Je to však za predpokladu, že vonkajšia teplota nie je nižšia ako 15 ° C a nie je tam žiadny vietor.

Je to dôležité! V deň výsadby korenín sadiva v skleníku alebo na záhrade je dôležité, aby teplota vzduchu bola asi 18 stupňov Celzia, počasie bolo bezvetrie a najlepšie zakalené (za slnečného počasia je lepšie začať výsadbu popoludní).

Pred výsadbou by mala byť pôda pod sadivom odrôd lopatky červenej papriky dobre vylúčená, takže transplantácia je bezbolestná. Potom opatrne odstráňte každú rastlinu zo šálky, ak je to možné so zemou, a usaďte ju do pripravených otvorov na záhrade, vzdialenosť medzi nimi nie je menšia ako pol metra. Nepotrebujete príliš hlbokú lopatu červenej papriky - zem by mala byť v pôde do koreňa krku.

Ak je na otvorenej záhrade zasadená červená lopatka, mala by byť pokrytá fóliou alebo krycím materiálom, aby sa chránila pred možným mrazom, a predbežne nastavte oblúk. Použitie plastových fliaš s odrezaným dnom alebo papierovými uzávermi je prijateľné.

Napriek skutočnosti, že bulharský korenie je samoopelivá plodina, hmyz často opeľuje rastliny.

Tip! Sladká paprika sa nemôže vysádzať v tesnej blízkosti horúcich paprík, pretože výsledné opelenie môže poskytnúť trpkú chuť sladkej papriky.

Rast si semenáčiky všetkých druhov korenia zaujímavé a informatívne! To je kľúčom k pochopeniu procesu rastlinného života a príležitosti získať dobrú úrodu presne odrody, ktoré bolo zasiate.

recenzia

Evgenia Olegovna, Voronež, čo je nádherná odroda - červená lopata! Po prvé, je to veľmi plodné, po druhé, nenáročné, a za tretie, také krásne papriky. A čo je najzaujímavejšie je to, že je to tak výhodné v ochrane, a to vyzerá veľmi pekne v bankách .. Julia Vladimirovna Tarasova, Severodvinsk Za prvý rok som pestoval červenú lopatku odrody. A vždy šťastný, pretože som nikdy neopustil bez úrody. Dobré, veľké, šťavnaté plody sú veľkou radosťou, keď ich zbierate.