Záhradníctvo

Strawberry Marvelous

Jahody s veľkými podlhovastými bobuľami boli pestované v dvoroch dvadsiatich rokov. Táto jahoda sa nazýva Úžasná a okrem jej tvaru sa vyznačuje aj výbornou chuťou bobúľ. Letní obyvatelia a záhradkári milujú nádhernú odrodu za vynikajúcu sladkokyselú chuť a výraznú vôňu jahôd. Nechte produktivitu tejto jahody trochu zaostáva za priemyselnými odrodami, ale jej "domáca" jahodová príchuť nie je porovnateľná s plodnými a krásnymi, ale takými chutnými anglo-holandskými hybridmi. Úžasné ovocie je veľmi chutné čerstvé, buničina tejto jahody má hustú štruktúru, takže odroda je vhodná na zmrazovanie a konzervovanie celých bobúľ.

Recenzia o stupni jahôd Úžasné, s popismi a fotografiami nájdete v tomto článku. Tu sa dozvieme o silných a slabých vlastnostiach záhradných jahôd a o tom, ako najlepšie pestovať.

Významné funkcie

Rozmanitosť jahôd Marvelous bola chovaná ruskými chovateľmi v neskorých 80. rokoch minulého storočia. Autor bol G.A. Alexandrova, prekročila odrody Festival a sviatky. Od roku 2008 je spoločnosť Marvelous uvedená v aktualizovanom štátnom registri a odporúčaná na pestovanie v súkromných a malých farmách.

Varovanie! Recenzie poľnohospodárov naznačujú, že Strawberry Marvelous - univerzálna kultúra. Odroda môže byť pestovaná nielen na otvorenom poli, ale aj v skleníkoch alebo dokonca ako plodina.

Podrobný opis odrody jahody Dovnaya:

 • dátumy dozrievania záhradných jahôd supereárne (v miernom podnebí stredného regiónu Ruska, korenie bobúľ na začiatku júna, v južnejších regiónoch úplné dozrievanie padá v treťom desaťročí mája);
 • Úžasné kríky vzpriamené, vysoké, silné, ale kompaktné;
 • na jahách je veľa listov, sú veľké, mierne vrásčité, lesklé, bez dospievania;
 • veľa stopiek, sú mierne zakrivené, umiestnené na úrovni listov (ovocie sa nedotýka zeme, čo je veľký plus);
 • mnohokveté kvetenstvo, kvety sami sú veľké, hermaproditické (pre opeľovanie Strawberry Marvelous, iné odrody nie sú potrebné);
 • konformácia je silná, počas sezóny knírekov, úžasné dáva veľa, sú veľké, červeno-hnedé odtiene;
 • tvar bobuľa je jedinečný - tupé ovocie so zaobleným hrotom, krk je neprítomný (znalosť odrody nazýva tvar bobule úžasný prst);
 • nemožno povedať, že tvar ovocia je konštantný - môže sa veľmi líšiť v závislosti od vonkajších faktorov (počasie, podnebie, zloženie pôdy, starostlivosť o jahody) a pohybuje sa od kužeľa po ovál;
 • prvé bobule sú ploché, výrazne predĺžené, na ich povrchu je veľa záhybov, táto jahoda je najväčšia;
 • priemerná hmotnosť ovocia je 25 gramov, nádherná - pomerne veľká jahoda;
 • Úžasné bobule sú namaľované v bohatej červenej farbe, po prelínaní jahody dostane čerešňový odtieň;
 • žlté semená, hlboko zapustené, ich počet na ovocí je priemerný;
 • veľkosť jahodových bobúľ od stredných po veľké - bobule môžu vážiť 15-35 gramov;
 • buničina je šťavnatá, ale hustá, bez prázdnoty a hrubých vnútorných vlákien;
 • Úžasná koža má tenkú pokožku, obchodníci milujú túto odrodu - plody zostávajú suché na dlhú dobu a nestrácajú svoju prezentáciu;
 • jahodová chuť je dobrá, veľmi sladká, s miernou kyslou a výraznou arómou divých jahôd;
 • vysoký obsah cukru - 5,9%, kyseliny - 1,7%, množstvo kyseliny askorbovej (približne 44 mg /%);
 • zbieranie dozrievania nie je veľmi harmonické, ale nemôžete hovoriť príliš roztiahnuté;
 • výnos odrody Divenoy je veľmi vysoký - v súkromnom hospodárstve asi 1-1,2 kg na krov, v priemyselnom meradle možno získať až 150 centov na hektár polí;
 • mrazuvzdornosť v jahodách je dobrá - -20-25 stupňov kultúry odoláva bez prístrešia;
 • vratné jarné mrazy sú nebezpečné pre Úžasné (zmrazenie kvetov by malo byť obozretné obyvateľov zo severných oblastí);
 • odroda je odolná voči vertikulám, sivá hniloba, má strednú imunitu voči rôznym plesňam;
 • nebudú žiadne problémy s chovom odrody, keďže na kríkoch je veľa kukuríc a dobre sa zakoreňujú;
 • odroda sa nebojí sucha, preto sa v južných regiónoch dobre ukazuje;
 • dobrá prepraviteľnosť zozbieraných záhradných jahôd a ich vhodnosť na dlhodobé skladovanie je veľmi cenná.
Varovanie! Ochutnávači veľmi dobre oceňujú chuť jahôd odrôd Divnaya, pričom si všimnú mimoriadnej arómy, ako sú lúky bobule. Odborníci sa domnievajú, že podľa kritéria chuti nemá Divnoy konkurenciu ani medzi najľudnatejšími odrodami.

Hlavným účelom ovocia Divnaya je stôl, pretože táto jahodová záhrada je bezkonkurenčná čerstvá. Odroda je skvelá pre pestovanie na predaj, keďže plodina si dlho uchováva svoju prezentáciu, bobule priťahujú kupujúcich s ich veľkosťou a arómou. Táto jahoda robí vynikajúce džemy, konzervy a kompóty, husté bobule sú vhodné na zmrazenie.

Silné a slabé stránky

Úžasné jahody sú zvlášť ocenené zberateľmi pôvodných druhov a hybridy sladkých bobúľ. Ale aj v bežnom vidieckom dome sa kultúra prejaví len z najlepšej strany, pretože má niekoľko výhod:

 • skutočná jahodová chuť ovocia ("jahody z detstva" - to je, ako to nazývajú Skvelí ochutnávači a jednoduchí letošní obyvatelia);
 • nenáročnosť voči zloženiu pôdnych a poveternostných podmienok;
 • vynikajúca zimná odolnosť;
 • schopnosť vydržať sucho a teplo;
 • veľké veľkosti ovocia a ich prezentácia;
 • ľahká reprodukcia;
 • vhodnosť bobúľ na prepravu a skladovanie;
 • imunitu voči určitým nebezpečným chorobám;
 • vysoký výnos.

Je to dôležité! Jednou z výhod nádhernej - ľahkej reprodukcie - niektorí farmári považujú nedostatok rozmanitosti. V sezóne je toľko chĺpkov, že tesne krútia všetok voľný priestor medzi kríkmi.

Existujú aj nevýhody pre sladké jahody:

 • v severných regiónoch v podmienkach deštivého a zamračeného leta sa Divnoyho bobule môžu stáť čerstvé a vodnaté (avšak kyselina v jahodách už nerastú);
 • bobule sa zmenšuje od zberu až po zber, preto nie je možné hovoriť o jednotnosti veľkosti jahôd;
 • Tvar bobúľ je tiež heterogénny, čo znižuje všeobecný dojem ako komerčná odroda.

Nevýhody Divnaya sú veľmi podmienené - táto funkcia môže byť odpustená len pre svoju skvelú chuť.

Výsadba jahôd

Rozmanitosť Divnaya sa pestuje rovnako ako všetky ostatné jahody v záhrade. Na pestovanie by si mala vybrať priestrannú oblasť, ktorá bude dobre osvetlená slnkom a má ochranu pred severným vetrom. Pôda v oblasti pod jahodami by mala byť voľná, výživná a vlhkostná.

Vzor výsadby je štandardný pre záhradné jahody - 4 kefy na meter štvorcový. Pri výsadbe sadeníc v rade medzi rastlinami sa pozoruje interval 30-35 cm Pri vysádzaní Divnaya sa odporúča dodržiavať tieto pokyny:

 1. Skontrolujte koreňový systém všetkých sadeníc. Ak sú korene dlhšie ako nadzemná časť jahôd, mali by byť rezané na požadovanú dĺžku.
 2. Bezprostredne pred výsadbou sa odporúča namočiť korene jahodovej jahody v roztoku "Kornevina" alebo v akomkoľvek stimulátore rastu.
 3. Výsadba sadeníc by mala byť hlboká, korene by nemali vyčnievať nad zem.
 4. Po stlačení zeme okolo sadeníc sa jahody napojia. Na zavlažovanie je lepšie použiť roztok dusičnanu amónneho - krabičku hnojiva (asi 20 gramov) v kbelíku s vodou (10 litrov).
 5. Pokračujte v zalievaní Úžasné riešenie odporúčame pár týždňov po výsadbe.

Tip! Na zníženie odparovania vlhkosti zo zeme sa odporúča, aby jahodové postele boli mulčované humusom, rašelinou, pilinami, slamy alebo suchými listami.

Pokyny na údržbu

Tak krásna ako na fotografii, bude to úžasná, iba ak sa o ňu postaráš. Táto jahoda nie je náladový, potrebuje najbežnejšiu, ale pravidelnú starostlivosť.

Počas teplej sezóny by pestovateľ mal urobiť nasledovné:

 1. Úžasná Jahoda dobre reaguje na zavlažovanie kropením a odkvapkávaním. Táto plodina v zásade toleruje sucho bežne a výťažok jahôd počas takýchto období netrpí veľa. Ale pravidelné zavlažovanie výrazne zlepší veľkosť a kvalitu ovocia.
 2. Aby ste neustále uvoľňovali pôdu a bojovali proti burine, môžete použiť mulčovanie alebo rastúce zázraky na agrofirme.
  img "style =" šírka: 500px; výška: 323px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 1815_9.jpg "/>
 3. Počas obdobia spätného mrazu v severných regiónoch sa odporúča pokryť jahodové postele s bielymi vláknami alebo použiť filmové tunely na ochranu rastlín.
 4. Každý rok jahody kríky potrebujú zriediť, odstrániť suché a choré listy, odrezávať nadbytočné fúzy.
 5. Hnojenia Divnaya zvyčajným spôsobom: na začiatku jari - s dusíkom, v kvitnúcej fáze sa na hnojenie používajú komplexné minerálne prípravky s draslíkom, fosforom, horčíkom a železom. Na jeseň môžete zaspať kríky s hustou vrstvou humusu alebo kompostu.
  img ">
 6. V období dažďov je potrebné spracovať záhradné jahody s baktericídnymi a fungicídnymi prípravkami a použiť fytosporín na postrek.
Tip! Ak je Jahodový zázrak hromadne chorý, môžete sa ho pokúsiť zachrániť a úplne kosiť celú nadzemnú časť rastlín. Infikované listy a výhonky sa musia odstrániť a spáliť.

odvolanie

Irina SergeevnaLyot späť v mojom letnom dome mám jahody úžasné. Vzal som z môjho suseda len pár krov, ale v treťom roku som rozmnožil svoju jahodovú plantáž na tri štvorcové metre. Všetky ostatné odrody a hybridy sa postupne museli stiahnuť z lokality, pretože sú v mnohých kritériách oveľa nižšie ako Divnaya. Táto jahoda úplne ospravedlňuje svoje meno a nádhernú lesnú chuť bobúľ a ich hojnosť v každom buši. Nemožno povedať, že jahody plody sú obrovské, ich veľkosť je skôr priemer - asi 18-20 gramov. Ale úžasný vezme množstvo - kefy sú len pokryté krásnymi červenými bobuľami. Na predmestí, kultúrne zimy bez prístrešia, toleruje letné teplo, sucho. S touto jahodou sme veľmi spokojní.

záver

Dnes existuje veľa odrôd a hybridy, ktoré prevyšujú starú odrodovú výťažnosť a veľkosť plodov, ich zarovnanie, zachovanie kvality. Ale nádherné jahody nebudú strácať krajinu, odroda je stále tak populárna medzi letnými obyvateľmi, ako to bolo pred dvadsiatimi rokmi. Skvelá chuť jahôd, jej výnos a jednoduchosť osloví ako začiatočníkov, tak skúsených záhradníkov a samozrejme aj farmárov.

Pozrite si video: Marvellous England Commentators - A Bit of Fry and Laurie - BBC (Apríl 2020).

Загрузка...