Záhradníctvo

Neskoré odrody paradajok na otvorenom teréne

Obľúbenosť raných paradajok medzi letnými obyvateľmi je spôsobená túžbou získať vlastnú zeleninovú úrody do konca júna, kedy je v obchode stále drahá. Avšak plody neskorých dozrievajúcich odrôd sú vhodnejšie na konzerváciu, ako aj iné zimné medzery a bez nich nemôžu robiť. Dnes sa budeme zaoberať témou neskorých odrôd rajčiakov na otvorenom teréne, dozvedieť sa ich vlastnosti a zoznámiť sa s najlepšími predstaviteľmi tejto kultúry.

Obsahuje neskoré odrody

Pri porovnaní charakteristických vlastností neskorých paradajok s rannými alebo strednými dozrievacimi mláďatmi možno poznamenať, že index výnosov prvých rajčiakov je o niečo nižší. Avšak kvalita plodu kultúry neskorého zrenia má svoju nadradenosť. Paradajky sa vyznačujú výbornou chuťou, arómou, mäsovou a bohato bohatou šťavou. Plody z neskorej zrejúcich paradajok, v závislosti od odrody, majú rôzne farby, tvary a hmotnosti. Zvláštnosťou neskorých odrôd je možnosť ich pestovania bez semien. V čase výsevu semien je pôda dostatočne zahriata a zrná sú ihneď ponorené do pôdy na trvalom mieste rastu.

Je to dôležité! Neskoré dozrievanie odrôd rajčiakov má vysokú toleranciu voči odtieňom. Plody sú schopné nosiť dlhú prepravu a dlhé skladovanie.

Rajčiaky niektorých odrôd, ako napr. Long Keeper, sú schopné ležať v suteréne až do marca.

Ďalším znakom neskorých odrôd rajčiakov je možnosť ich pestovania na lôžkach po zbere skorých plodín alebo zelených šalátov. V tomto prípade je lepšie uchýliť sa k pestovaniu sadeníc, aby sme mali čas na zber ďalších plodín pred začiatkom mrazu. Sejacie semená začínajú po 10. marci. Pod slnečným svetlom, sadenice rastú silné, nie podlhovasté.

Pokiaľ ide o výšku kríkov, väčšina neskorých odrôd patrí do neurčitosti skupiny paradajok. Rastliny rastú s veľmi dlhými stonkami od 1,5 m a viac. Napríklad rajčiaková kefka Cosmonaut Volkov dosahuje výšku 2 m a odroda De Barao bez trhlín môže ťahať až 4 m. Samozrejme existujú rozhodujúce paradajky s obmedzeným rastom stoniek medzi neskoršími odrodami. Napríklad, rajčiak Bush "Titan" je obmedzená na výšku 40 cm, a závod na paradajky "Rio Grande" sa tiahne maximálne 1 m.

Altaic

Zrelosť ovocia v tomto hybride sa pozoruje po 115 dňoch. Neurčitá rastlina sa roztiahla na výšku 1,5 m. Bush je stredne pokrytý veľkými tmavo zelenými listami. Vajíčka ovocia sú štetce so šiestimi paradajkami. Obdobie plodenia je dlho pred začiatkom prvého mrazu. Priemerná hmotnosť zrelej zeleniny je asi 300 gramov, ale je možné nájsť plody väčšie ako 500 gramov. Paradajky sú mierne sploštené, hladké na vrchu a slabé rebrovanie sa objavuje blízko stonky. Vnútri buničiny môže byť až 6 semien. Kôra zeleniny je pomerne tenká, ale je taká silná, že zabraňuje krakovaniu mäsa. Tento hybrid má niekoľko odrôd, ktoré sa líšia farbou zrelého ovocia: červená, ružová a oranžová.

záver

Všetky neskoré hybridy a odrody rajčiakov pestovaných na otvorenom teréne majú úžasnú chuť a jemnú arómu vďaka slnku, čerstvému ​​vzduchu, letnému teplému dažďu.