Recepty

Jahodový džem 5 minút

Päťminútové jahodové džemy sú milované mnohými domácimi, pretože:

 • Je potrebných minimálne množstvo prísad: granulovaný cukor, bobule a, ak je to žiaduce, citrónová šťava;
 • Minimálne časové náklady. Päťminútové džem sa vaří 5 minút, čo je veľmi dôležité, keďže ženy majú vždy nedostatok času;
 • Kvôli krátkému vystaveniu teplu sa v bobuliach ukladajú viac vitamínov a stopových prvkov;
 • Na krátke obdobie prípravy, ovocie nemá čas na varenie mäkké, džem vyzerá esteticky atraktívne;
 • Používanie uviaznutého papiera je univerzálne. Mnoho jedál je oveľa chutnejšie a, čo je najdôležitejšie, dychtivo konzumované deťmi. Palacinky, obilniny, toasty môžu byť bezpečne doplnené jahodovým džemom. Skúsené ženy v domácnosti nájdu veľa možností, ako ich používať: namočte si hokejku, zdobte pečenie, vařte želé alebo si nakúpte;
  img ">
 • Pomocou iných prísad môžete zmeniť obvyklú chuť džemov. Napríklad môžete pridať pri varení banán, mäta;
 • Môžete použiť rôzne druhy bobúľ: nie veľmi pekné, malé, stredné, veľké. Táto jahoda je lacnejšia, čo je dôležité pre tých, ktorí ju nevyrábajú samostatne.

Tento úžasný džem určite stojí za to varenie.

img ">

recepty

Existuje niekoľko možností, ako urobiť jahodový džem päť minút na zimu.

Možnosť 1

Bude trvať: 1 kg jahôd, 1 kg cukru, 1 lyžička. l. citrónovou šťavou alebo 1 lyžičkou. kyselina citrónová.

 1. Vezmite plody a dôkladne ich umyte pod tečúcou vodou. Umývajte nadbytočnú vodu. Odstráňte páčku.
  img ">
 2. Ak sú bobule inej veľkosti, potom ich nakrájajte veľmi veľké, aby sa určite varili.
 3. Umiestnite jahody do misy a pridajte cukor. Ak chcete uchovávať polotovar pri izbovej teplote mimo chladničky, vezmite jahody a granulovaný cukor v pomere 1: 1.
 4. Jahody by mali stáť asi 2-3 hodiny, aby sa dala šťava. Tieto manipulácie je možné vykonať večer a potom vložiť nádobu s bobuľmi do chladničky, aby ste mohli ďalej ráno pripravovať.
 5. Zrelé bobule zvyčajne dávajú veľa šťavy. Na ohňu umiestnite nádobu s jahodami. Skúste zmiešať zaseknutý papier čo najmenšie, aby ste nepoškodili bobule.
 6. Pena očistite čistou lyžičkou. Pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. čerstvo stlačená citrónová šťava alebo 1 lyžička. kyselina citrónová. Vďaka kyseline citrónovej sa džem nie je cukornatý a získava príjemnú kyslosť.
  img ">
 7. Počkajte, kým sa uviazne varte, označte 5 minút - požadovaný čas varenia. Potom rozložte horúcu hmotu na čisté, suché plechovky, ktoré je možné vopred sterilizovať kvôli väčšej spoľahlivosti. Banky utiahnite kovové uzávery. Prevráťte dokončené zaseknutie a zatvorte viečka. Ak chcete zlepšiť sterilizačný efekt, zabalte plechovky dekou.
 8. Po ochladení môže byť obrobok vybratý na uloženie. Jam sa najlepšie uchováva na tmavom, suchom vetranom mieste.
Tip! Pri varení päť minút sa vytvorí veľa bobuľového sirupu. Môže sa odčerpať do samostatnej nádoby a tiež prevrátiť.

V zime používajte na impregnáciu sušienok alebo nápojov.

recenzia

Margarita Maslova, 31, Kineshma V poslednej dobe prestala vyrábať džem na skladovanie kvôli nákupu obrovskej mrazničky. Zmrazím všetky bobule. A v zime varenie kompoty a džem, ak je to potrebné. Jahodový džem 5 minút je pre mňa najúspešnejším spôsobom. Svarili - ate Sofia Sofia Bazhina, 44, Naberezhnye Chelny Moja rodina miluje jahodový džem, ale taký, že je lyžica. Preto upečiem džem na päť minút, ale v niekoľkých etapách. A to je uložené lepšie, nikdy plesne.