Recepty

Rajčiak rakytníka: recepty, užitočné vlastnosti

Džem z rakytníka je len jedným zo spôsobov, ako spracovať úžasné bobule, ale nie jediný. Z plodov rakytníka sa ukáže vynikajúci kompot, z ktorého môžete vyrobiť džem alebo mäso. Nakoniec, bobule môžu jednoducho zmraziť. Všetky tieto metódy sú popísané v tomto článku.

Užitočné vlastnosti marmelády

Rakytník je pravdepodobne najviac podhodnotený bobule. Väčšina záhradníkov, najmä v strednom Rusku, vníma túto plodinu výlučne ako surovinu na výrobu rakytníka, takže ani nepovažujú jej výsadbu na vlastnom pozemku. Táto túžba po racionálnom využití priestoru v záhrade čiastočne.

Nalejte bobule do misky pekárne a nalejte ich so sirupom. Potom budete musieť povoliť iba funkciu "zaseknutie" a čakať na koniec cyklu. Hotový výrobok je položený na brehoch a uzatvorený.

Podmienky uchovávania džemu z rakytníka

Nepoužívajte tepelné ošetrenie, ktoré je uložené v chladničke. Ich optimálna skladovateľnosť je od 3 do 6 mesiacov. Je spravidla viac a nevyžaduje sa. Bobule, ktoré sú vystavené tepelnému spracovaniu, sa môžu skladovať dlhšie - až do 1 roka. Miesto skladovania by malo byť v pohode, takže je tento produkt uložený v pivnici alebo podpole.

Kontraindikácie pri používaní džemov rakytníka

Po prvé, ide o individuálnu intoleranciu. Kontraindikácie pri používaní džemov rakytníka sú gastrointestinálne ochorenia v akútnej forme (cholecystitída, pankreatitída), nie je potrebné jesť s otvorenými formami vredov alebo gastritídy. Obmedzenie jeho používania je aj pre tých, ktorí sú kontraindikovaní pri používaní cukru.

záver

Džem z rakytníka môže byť skutočným vrcholom dovolenkového stola, pretože nie každý záhradník pestuje v tomto sprisahaní to nádherné bobule. To je naozaj vynikajúci dezert. A zároveň je to skvelý spôsob, ako si na zimu poskytnúť vitamíny, zlepšiť telo a zvýšiť jeho vitalitu.