Recepty

Plum jam s kakaom na zimu

S nástupom chladného počasia sa stále viac a viac chcem pokúsiť niečo sladké a leto a slivka v čokoláde je pre túto príležitosť ideálna. Existuje veľa rôznych receptov na výrobu tejto pochúťky, ktorá prinesie späť spomienky na leto a zahrieva vás v chladných zimných večerných hodinách.

Tajomstvo varenia sliviek s kakaom alebo čokoládou

Mnohí z tých, ktorí majú negatívny postoj k ukladaniu sladkostí obsahujúcich rôzne ochucujúce prísady a konzervačné látky, sa snažia diétne diétovať domáce dobroty. Slivka v čokoláde na zimu nezanechá ľahostajného žiadneho člena rodiny. Ak chcete urobiť zákusok chutnejšie, potrebujete vedieť niekoľko tipov:

  1. Ak chcete zbaviť tvrdých kôrovcov, môžete ovocie predbieliť.
  2. Slivky by mali byť neskorej odrody, aby bol džem hrubší a sladší.
  3. Pri výrobe zubov z ranných odrôd bude potrebné väčšie množstvo kakaa a cukru a kakao pridá dramatický odtieň slivkovej vône.
  4. Ak pridáte do liečebného oleja málo masla, bude mať konzistenciu pasty.
  5. Ak chcete zlepšiť chuť, odporúča sa pridať škrupiny alebo škoricu alebo zázvor do kakaového džemu.

Kakaový džem je skladovaný v podobných podmienkach po dobu 1 roka, ale po otvorení plechovky je potrebné konzumovať ho do jedného mesiaca. Po dátume exspirácie musí byť výrobok zlikvidovaný, aby sa ochránilo ich zdravie.

záver

Taká chutná a zdravá pochúťka, ako slivka v čokoláde nebude ťažké variť doma. A originálnosť a zdokonalenie chuti postihne všetkých gurmánov a stane sa rozkošným džemom celej rodiny.

Pozrite si video: KOLAČ SA MALINAMA- CAKE WITH RASPBERRIES (Jún 2019).