Recepty

Zrušte zaseknutie

Prekrývanie džemu je vynikajúci dezert, ktorý sa ľahko pripravuje a nevyžaduje veľké množstvo prísad. Teraz je veľa receptov na túto pochúťku, takže výber toho najlepšieho je dosť ťažký. Je potrebné študovať všetky recepty s použitím iba overených zdrojov a vybrať si vhodnejšiu metódu varenia.

Tajomstvo varenia z džúsov

Najprv musíte dobre umyť sušené slivky a vylejete nad ňou vriacu vodu. Po uplynutí pol hodiny, keď sa napučia, odstráňte kosti podľa potreby. Pri príprave sušených sliviek sa odporúča použiť populárnu škálu sliviek - maďarskej, pretože zostáva hustá a šťavnatá aj po sušení. Plody je potrebné starostlivo zobrať a nechať len celé, bez známok poškodenia alebo viditeľného poškodenia.

Odporúčame zvážiť niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete získať naozaj chutné džemy:

 1. Ak je ovocie veľké, rozrežte ho na niekoľko kusov alebo na dve polovice.
 2. Ak chcete zabrániť hromadnému popáleniu, pridajte malé množstvo čistej vody alebo použite spôsob pečenia, ktorý neumožňuje varenie.
 3. Aby bolo ovocie dobre nasiaknuté sirupom, je potrebné ich prepichnúť na základňu pomocou špáradiel alebo špári.
 4. Miešajte drevenou lyžicou, aby nedošlo k poškodeniu integrity ovocia.
 5. Ak chcete zachovať nedotknutú povahu ovocia, ako aj urobiť dezert nielen chutné, ale aj krásne, musíte použiť malé slivky a odstrániť kosť z jednej strany cez malú dieru.

Slepte s mandľami

Mandle sa zriedka používa na zimnú zber, ale v tomto prípade bude vynikajúcim doplnkom. Jam s prídavkom tejto výživnej matice bude chutnejší a zdravší.

Požadované zložky:

 • 1 kg sliviek;
 • 0,5 kg cukru;
 • 100 g mandlí;
 • 300 ml vody;
 • 1,5 lyžičky. škorica;
 • 2 škoricové tyčinky.

Režim po etapách:

 1. Zmiešajte mandle, škoricové police a cukor s vodou, varte hmotu a varte 10-15 minút.
 2. Plody olúpané a pokryté škoricou.
 3. Nalejte ovocný sirup a pošlite 1 hodinu do rúry a ohrejte ju na 170 stupňov.
 4. Prebalenie do pohárov a korkov.

Zaseknite v pomalom sporáku

Teraz existuje veľa inovatívnych zariadení na uľahčenie varenia. Je potrebné použiť jeden z nich, aby ste urýchlili proces upečenia džemu.

Zoznam zložiek:

 • 1 kg sliviek bez jamiek;
 • 1 kg cukru;
 • 150 ml vody.

Postupný postup:

 1. Pripravte sirup pomocou režimu "polievka" alebo "varenie".
 2. Akonáhle sa cukor rozpustí, pridajte šunky nakrájané na 4 kusy.
 3. Miešajte 30 minút.
 4. Nalejte do varených pohárov a korek.

Pravidlá pre ukladanie džemov

Horúci dezert by mal byť zložený do sterilizovaných pohárov, zakrytý viečkami a nechal sa vychladnúť. Po úplnom ochladení sa musíte rozhodnúť, kam sa má skladovať dlhé mesiace. Tlusté sladké džem pod kovovým vekom sa môže skladovať doma a pod polyetylénom v pivnici asi 1 rok. Ak pochúťka nie je príliš sladká, môžete ho pripojiť kovovým viečkom a poslať ho na studené, temné miesto po dobu až 24 mesiacov. Ale džem s kosťami by sa mal zachrániť maximálne šesť mesiacov.

záver

Prekvasenie džemu má príjemnú neobvyklú chuť a lahodnú arómu. Takú sladkosť si môžete vychutnať v chladných zimných večerných hodinách, keď sa chcete zabaliť do deky a piť horúci čaj. A tiež táto lahodná pochúťka bude najlepšou náplňou pre domáce pečenie.

Pozrite si video: ZRUŠTE SIMPSONOVI, ZVLÁŠTNÍ ZAKLÍNAČ a POLITICKÁ KOREKTNOST (Smieť 2022).

Загрузка...