Recepty

Tekvicové džemy na zimu: 17 receptov

Je dosť ťažké udržať dýňu čerstvú až do hlbokej zimy a pri absencii špeciálnych zariadení na tento účel za vhodných podmienok je takmer nemožné. Preto najlepším spôsobom, ako umožniť chuť tohto produktu, bez ohľadu na sezónu, je urobiť džem džem na zimu. Táto sladkosť sa prejaví nielen chutným, ale aj užitočným, čo je veľmi dôležité počas zimného obdobia.

Tajomstvo pečenia džemu

Tekvica je zelenina vybavená mnohými prospešnými vlastnosťami. Nie každý miluje tekvica, obzvlášť ťažko presvedčiť, aby jedla nejakú tekvicovú misu detí. V tomto prípade sa môžete pokúsiť odoslať produkt vo forme obľúbeného uviaznutého materiálu. A na to, aby bol chutný, voňavý, musíte využiť niekoľko dôležitých tipov od skúsených kuchárov:

 1. Všetky nádoby, v ktorých sa skladuje sladkost dýň zozbieraná na zimu, musia byť dôkladne sterilizované.
 2. Pri výbere zeleniny dávajte prednosť iba kvalite plodov bez výhonkov, bez viditeľných škôd, nedostatkov. Pred začatím pečenia musíte správne pripraviť hlavnú zložku, olúpať pokožku, semená, rozrezať na malé kúsky vo forme kociek, plátkov alebo trenie na strúhadlo.
 3. Ak chcete zlepšiť chuť džemov, je zvyčajné pridávať kyslé plody. Ideálne pre tieto účely je citrusové plody, jablká a všetky bobule s výraznou kyslou chuťou.
 4. Pre zachovanie všetkých užitočných vlastností dýň je potrebné vykonať tepelné ošetrenie nie naraz po dlhú dobu, ale v niekoľkých etapách.
 5. Ako ďalší koren, je žiaduce použiť vanilín, škoricu a ďalšie korenie na zvýšenie chuti sladkej dýňovej šťavy.

Technológia varenia tekvice sa prakticky nelíši od ostatných typov uviaznutých papierov. A výsledok určite poteší aj tých, ktorí kategoricky odkazujú na tento výrobok, pretože pôvodný výrobok stráca svoj špecifický zápach a chuť, čo je typické pre suroviny.

Recept na zaseknutie z tekvice a pomarančov v pomalom sporáku

Oranžová dá džemovu džem extra kyselinu a farbenie, ktoré nie je nadbytočné. Klasický recept je veľmi populárny, ale môžete ho pokúsiť zjednodušiť pomocou pomalého sporáka.

Štruktúra zložiek:

 • 1 kg tekvica;
 • 1 kg cukru;
 • 1 oranžová;
 • 1 lyžička. kyselina citrónová.

Postupný recept z džemov:

 1. Zelenú zeleninu odlúpnite, rošt používajte na strúhadle alebo pomocou mlynčeka na mäso.
 2. Umyte oranžovú, nakrájajte na kocky s kôrou a odstráňte kosti.
 3. Zmiešajte zeleninu s citrusovým ovocím, zakryte cukrom a vložte do pomalého sporáka.
 4. V prípade potreby môžete pridať vodu.
 5. Prejdite do režimu "uhasenie" a variť sladkosť na 2 hodiny, nezabudnite zamiešať.
 6. 25 minút pred koncom varenia pridajte kyselinu citrónovú.
 7. Rozložte hotový džem zaseknutý na brehoch, nechajte vychladnúť a odošlite na skladovanie.

Pravidlá skladovania džemu

Sladkosť tekvica by sa mala uchovávať pri teplote 15 stupňov, priamemu slnečnému žiareniu. Miestnosť by mala byť suchá, tma, suterén alebo pivnica by bola ideálna.

V byte môžete nájsť také miesto, môže to byť sklad, loggia. V extrémnych prípadoch môžete uviesť džem v chladničke, ale môžete ho uložiť na dobu dlhšiu ako rok. Zvyčajne môže džem zaseknúť až na tri roky a zachovať si všetku chuť a chuť, ale iba ak sú splnené všetky podmienky skladovania.

záver

Dýňový džem bude vaším obľúbeným domácim dezertom počas večerných stretnutí v chladných večerných hodinách. Všetci hostia, milovaní, budú s radosťou odtrhnúť od súčasných záležitostí a sedieť a rozprávať sa nad šálkou čaju s touto užitočnou sladkosťou jasne oranžovej farby.