Záhradníctvo

Ako upečiť uhorky v skleníku

Aby sme vedeli, ako správne nahrať uhorky v skleníku, je potrebné pochopiť, prečo je to potrebné. Koniec koncov, čím viac rastliny rastú, tým viac bude možné dať dobrú úrodu ovocia. Avšak v podmienkach krátkej vegetačnej sezóny a obmedzeného skleníkového priestoru sú okrasné uhorky opatreniami na optimalizáciu procesu zberu.


Okrasné viniča a vlastnosti ich tvorby

Cucumber Bush samozrejme nie je bush v botanickom chápaní tohto pojmu. Len v poľnohospodárstve, tzv. Samostatná inštancia rastliny nazývaná uhorka. V skutočnosti je to každoročne trávnatý vinič, ktorý, podobne ako všetky rastliny, pozostáva z koreňa, stonky, listov, kvetov a ovocia.

Creepers sú rastliny so špeciálnou stratégiou na zachytenie priestoru a udržanie priestoru pod slnkom. Hlavnou vecou je nájsť oporu a vystúpiť tam, kde nikto nezatvára slnko. Aby to bolo možné, každý vinič vyrába svoje vlastné zariadenia, ktorých podstatou je pridržiavať sa, držať a vyťahovať. Uhorky sú medzi druhmi viniča, ktoré používajú špeciálne transformované výhonky nazývané fúzy.

Napriek zdanlivej krehkosti majú vlasy veľkú silu a dokážu pevne pridržiavať podporu a vytiahnuť celý výstrel.

Čím lepšie sú podmienky, tým väčšia je uhorka. Všetci sú rozdelení do hlavného boku a boku. Úlohou pestovateľov uhoriek je prijať včas opatrenia na vytvorenie kroviny. Účelom týchto akcií je nútiť uhorku na dosiahnutie maximálneho výnosu s minimálnou obsadenou plochou. To sa dosiahne vytvorením vertikálnej podpory, viazania, orezávania a zovretia.

Význam zvieracích akcií

Zastrešenie uhoriek - to znamená starať sa o ich optimálnu tvorbu kroviny. Preto je potrebné vyriešiť nasledujúce problémy:

  1. Znížte počet farieb mužov. Plne ich vylúčiť nemôžu, pretože sú zdrojom peľu, bez ktorého ovocie nebude mať ovocie. Väčšina kultivovaných odrôd je v súčasnosti krížovo opeľovaná, takže okolo pätiny kvetov, ktoré dodávajú peľ, by sa mali dodávať v skleníku. Aby ste to urobili, odporúča sa vopred rozhodnúť o tom, kde a koľko mužských farieb opustíte, všetok zvyšok by sa mal vymazať. Je potrebné pamätať na to, že na hlavnom výstrele sa spravidla vytvárajú mužské kvety. Očakávajte, že tvorba ovocia by mala byť na bočných výhonkoch, pretože tu sa objavujú ženské kvety. Z tohto dôvodu je potrebné stimulovať najrozšírenejšie vetvenie. Rozlišovať mužské od ženských kvetov je veľmi jednoduché. Po prvé, ženy majú len pistil, a samci majú iba tyčinky. Po druhé, mužské kvety sa nachádzajú na kratších a tenších nohách. Po tretie, kvety pistillate majú viditeľný vaječný uhorka. A nakoniec, samčeky sú umiestnené v skupinách po 5 - 7, a kvetinové - jeden po druhom, alebo 2-3 kópie.
  2. Odstráňte všetko, čo nie je určené na získanie ovocia. Antény sa spravidla považujú za sekundárny orgán, ktorý preberá zdroje. V skleníku je takéto postavenie odôvodnené. Ak ušetríte každý centimeter obmedzeného priestoru, nemali by ste nechať proces tkanie výhonkov ísť na gravitáciu. Je veľmi ťažké sledovať, ako sa antény drží a kde smerujú bič. Je lepšie jednoducho viazať vinice na mriežku a prevziať úlohu antény.
  3. Optimalizujte usporiadanie listov, kvetov a výhonkov. V tomto prípade je uskutočniteľnosť zovretia diktovaná potrebou rešpektovať optimálnu úroveň osvetlenia všetkých listov viniča, správne rozvetvenie výhonkov pre túto odrodu a optimálne usporiadanie farieb.

Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, potrebujete vedieť, ako správne nalepiť uhorky pomocou určitých vzorov.

Sekvencia a rysy skrúcania skleníkových uhoriek

Odpoveď na otázku: ako uviazať uhorky závisí od toho, aké odrody vyrastáte. Skutočnosťou je, že vzor nárazu na krovinu s pomocou štipľavosti môže byť odlišný pre odrody s rôznymi druhmi opeľovania. Parthenokarpické uhorky nepotrebujú opeľovanie, takže sa nemôžete starať o opustenie samčích kvetov. Pri odrodách infikovaných hmyzom je dôležité zachovať minimálne prípustné podiely kvetov mužských a ženských.

Starostlivosť o uhorky pomocou nadmerného systému sa musí vykonať v nasledujúcom poradí:

  1. Prvý postup sa uskutoční ihneď po objavení piatého listu. Kvety, kukly a bočné výhonky sú odstránené v dolných sínusoch. Je potrebné odstrániť všetky kvety, pretože prvé ovocie, ktoré je tvorené stále silným bičom, je malé a často nepravidelné.
  2. Ďalšia starostlivosť zahŕňa štipľavosť po výskyte siedmeho alebo ôsmeho letáka. Je potrebné odstrániť dva bočné výhonky na každej strane hlavného stonky.
  3. Keď sa objaví jedenástý list, je potrebné odtrhnúť hornú časť hlavného záberu. To sa robí, aby sa zabezpečilo, že rastlina nevytvorí príliš veľkú pohromu, ale vynakladá všetky svoje zdroje na tvorbu ovocia.
  4. Partenokarpické odrody sa pestujú v jednej stonke. Znamená to, že potrebujete štipku, aby ste znížili rozvetvenie. Keď hlavná strieľačka dosiahne výšku približne pol metra, v dolnej časti je potrebné odstrániť všetky výhonky, listy a kvety. Nad touto zónou musia byť všetky bočné procesy pripevnené k úrovni prvého listu, pričom opúšťajú vaječník a niekoľko listov.

Pri vykonávaní operácií na tvorbe uhoriek by sa malo pamätať, že akékoľvek zovretie je traumou pre rastlinu, preto prerezávanie by sa malo vykonávať iba s ostrým a čistým nástrojom. Nôž alebo nožnice, ktoré by mali byť chránené pred kontaktom s pôdou a iným prostredím, kde môžu byť umiestnené uhorkové patogény, sú najvhodnejšie.