Recepty

Hruška zemiakové zemiaky na zimu

Existuje mnoho rôznych receptov na hruškové pyré na zimu: z pečeného alebo vareného ovocia, s jablkami, pomarančmi, citrónmi, korením, vanilkou. Ovocné pyré z hrušky sú vynikajúcim produktom pre zimné zásoby pre dospelých a deti vrátane detí.

Pravidlá pre výrobu hruškového pyré pre deti na zimu

V procese obstarávania je dôležité dodržiavať určité pravidlá, aby ste dosiahli pozitívny výsledok.

Je potrebné vybrať zrelé, ale nie prehnané ovocie jesenných odrôd. Keďže tento dezert je určený pre deti, je potrebné dať prednosť sladkým odrôdam hrušiek na základe skutočnosti, že cukor nie je pridaný do receptúry.

Odporúča sa urobiť ovocný riad v malých pohároch, pretože po otvorení môže byť uskladnený iba v chladničke a nie dlhšie ako 24 hodín.

Rovnako ovocné pyré môžu byť zmrazené, ak je miesto v mrazničke. Týmto spôsobom zachovania konzervovanej chuti, arómy a prospešných látok z ovocia. Je možné zmraziť ako v podobe štiepanej zemiaky, tak vo forme šťavy s buničinou.

Dôkladne umyte, olúpte ovocie a semená. Hrušky hrušky rozmiešajte v mlynčeku na mäso alebo mixér a rozložte ich do nádob. V prípade potreby pridajte nejaký cukor. Vložte do mrazničky. Mrazené zemiakové zemiaky pripravené!

Pri skladovaní mrazených zemiakov na brambory je dôležité mať na pamäti, že nie je možné znova zmraziť výrobok a musíte použiť nádoby, do ktorých je umiestnená iba jedna časť.

Ovocné pyré je možné jednoducho rozmraziť pri izbovej teplote bez predchádzajúceho tepelného spracovania.

Hruškové pyré v pomalom sporáku

Na prípravu hruškového pyré v multicookeri budú potrebné nasledujúce zložky:

  • hrušky - 1 kg;
  • citrón - 1 lyžičku šťavy;
  • cukor - 250 g;
  • vanilka -1/2 lyžičky.

Umyte hrušky, odlupujte, odstráňte semená a krabice so semenami. Nakrájajte na plátky alebo plátky. Zložte ovocie do misky pomalého sporáka a pridajte cukor a kyselinu citrónovú. Množstvo cukru závisí od druhu hrušiek a dĺžky skladovania hotového pyré (od 100 do 250 g na 1 kg hrušiek).

Varovanie! Miešajte a upravte chuť na sladkosť a kyselinu okamžite.

Zvoľte režim "hasenie" a nastavte časovač na 15 minút. Po uplynutí času zmiešajte všetko a nastavte ďalších 15 minút v nastavenom režime, opakujte. Výslednú hmotu rozemlte mixérom, pridajte vanilku.

Miska je pripravená k jedlu. Ak chcete tento pečúľ zvlhnúť, musíte sa znova vaťiť v pomalom sporáku 15-20 minút.

Vložte vriace pyré do vopred pripravených sterilizovaných pohárov, rozotrite ich a zabaľte.

Pravidlá pre skladovanie hruškového pyré

Podmienky skladovania závisia od konkrétneho receptúry. Ak sú konzervované potraviny vyrobené bez použitia cukru alebo kyseliny citrónovej, uložte ich na chladnom mieste. Konzervované pyré s detskou výživou je najlepšie skladovať v chladničke. Misku s pridaným cukrom je možné skladovať pri izbovej teplote.

záver

Každé z receptov mletej pyré navrhnutých tu na zimu si zaslúži pozornosť a záleží na preferenciách hostesky. Ak chcete urobiť chutné jedlo, je dôležité prísne dodržiavať recept.