Záhradníctvo

Najlepšie a mrazuvzdorné odrody orechov

Mnoho odrôd orechov sa môže úspešne pestovať nielen v úrodnej južnej klíme, ale aj v strednom Rusku. Nižšie uvedený materiál opisuje odrody vlašských orechov s popisom odrôd a fotografií, ktoré môžu priniesť ovocie na juhu Ruskej federácie av miernej zóne.

Koľko druhov orechov tu existuje

Orech je kultúra známa už od nepamäti. Pestuje sa v Strednej Ázii, Moldavsku, Bielorusku, na Ukrajine av južných oblastiach Ruskej federácie. K dnešnému dňu existuje veľké množstvo odrôd, ktoré sa vyznačujú predzásobením, vysokým výťažkom, odolnosťou voči mrazu a neúnavnosťou v starostlivosti.

Veľká časť šľachtiteľských prác je zameraná na vytvorenie stromov odolných voči chladu s cieľom rozšíriť rozsah úspešnej pestovania orechov. V regióne Tula kandidát poľnohospodárskych vedy Evgeny Vasin vytvoril zbierku orechových plodín vrátane 7 druhov a viac ako 100 hybridov orechov. Medzi nimi sú tie, ktoré dokážu odolávať poklesu teploty na -38,5 ° C.

Významným príspevkom k vytvoreniu nových hybridov urobili chovatelia z regiónu Taškent, kde sa od tretieho roka rastú vo voľnej prírode vlašské orechy. Rozsiahle orechové lesy sú najcennejším génovým fondom na chov vysoko výnosných odrôd, ktoré môžu priniesť dobré zisky pri pestovaní v priemyselnom meradle.

Mrazuvzdorné odrody orechov

Pri výbere vlašského orecha v strednom Rusku je prvou vecou, ​​ktorú musíte venovať pozornosť mrazuvzdornosť. V nepriaznivom podnebí pre južnú kultúru nie každý hybrid dokáže prežiť zimu aj za dobrého prístrešku. Existuje niekoľko odrôd špeciálne chovaných na také podmienky, ktoré sa od tohto pohľadu osvedčili.

Ideálne. V roku 1947 pochádza uzbecký šľachtiteľ Fergana Sergejevič Sergejevič Kalmykov. To sa líši svojou predčasnosťou, môže začať prinášať ovocie už 2 roky po výsadbe, avšak dobrá úroda sa môže zbierať iba z 5-ročného a staršieho stromu.

Rastú vo výške 4-5 m, kvety sú dokonale opeľované vetrom. Orechy majú oválny tvar, plášte sú tenké, priemerná hmotnosť ovocia je 10 g. Odber sa vykonáva od začiatku jesene do konca októbra. Môže priniesť ovocie vo dvoch vlnách. Oreš Ideal odoláva teplotám až -35 ° C, odolný voči chlóroze.