Záhradníctvo

Potato Adretta

Každý rok záhradníci trávia veľa času hľadaním perfektnej odrody na splnenie špecifických požiadaviek. Hovorme o zemiakoch. Ak vezmete päť najpopulárnejších odrôd v našej krajine, potom medzi nimi určite bude "Adretta". V najvyšších zoznamoch na rôznych stránkach zaujíma vedúce miesta z nejakého dôvodu. Dozvieme sa, čo je v ňom a prečo sa často odporúča pestovať zemiak "Adretta". Popis odrody, fotografie, recenzie a informácie o pestovaní tohto zemiaka budú určite užitočné.

Zemiaky "Gala" sú zastúpené rovnakými žltými hľuzami s tmavo žltou dužinou. Je tiež chutný, dobre skladovaný a takmer žiadny iný. Jeho výnos je však nižší, takže keď sa pestuje za rovnakých podmienok, "Gala" prinesie až 26 kilogramov na štvorcový meter. Treba poznamenať, že je to veľa. Táto odroda patrí medzi prvých päť.

recenzia

Rozmanitosť "Adretta", ktorá sa dlhodobo pestuje a počas tejto doby nestráca popularitu. Ako sme si to všimli, snažili sa to zlepšiť zavedením nových typov. Na trhu je veľmi ťažké získať oporu, ale "Adretta" nielenže si zachovala svoje dominantné postavenie, ale podarilo sa mu aj získať srdcia nováčikov. Zoberme si niekoľko recenzií tých, ktorí pestovali tento druh zemiakov viac ako raz.

Valeria Frolova, Novorossiysk, v Adritej v apríli, keď je počasie už teplé. Tento zemiak sa považuje za dlhú pečeň, pretože aj pred pätnástimi rokmi to bola aj moja matka. Zemiaky sú lahodné a dozrievajú rýchlo. Poznám také prípady, kedy pri výsadbe "Adretta" v Uraloch pod filmovou obálkou tento zemiak trpel mrazom až na -3 stupňov. To sa samozrejme nestane. Moja chalupa susedí rastliny Adretta zemiaky ročne v máji. Rýchlo dozrieva, takže nemusíte sa ponáhľať Lev Davydov, Saratov Odporúčam varenie zemiakov tejto odrody v uniforme a jesť ich pokožkou, pretože je bohatá na vitamíny B a iné užitočné látky. Nikdy som nevidel viac lahodných zemiakov, takže Adretta, Tuleyevsky a Gala vždy rastú v mojej malej oblasti. Strávim celú jeseň a zimu, dosť na jar. Poznamenávam mínusy: • nestabilita voči vírusovým ochoreniam; • Semená sa musia obnovovať každých 5 rokov, pretože hľuzy sa v priebehu rokov zmenšujú. To nie je tak strašidelné. Každý rok bojujem s bramborovým zemiakom Colorado a vo všeobecnosti sa odroda nikdy nepodarilo.

záver

Napriek tomu, že opis odrody zemiakov obsahuje malé nevýhody, to neovplyvňuje popularitu koreňovej zeleniny "Adretta". Často záhradníci pestujú niekoľko odrôd naraz a na konci sezóny robia porovnávaciu analýzu. V tomto prípade je to relevantné.

Zemiaky tejto odrody si zaslúžia pozornosť a najvyššie hodnotenie. Ak ste nikdy neusadili "Adrettu", skúste to na jar. Chuť nenechá nikoho ľahostajného, ​​malé oči uľahčujú čistenie hľúz pred varením a proces pestovania nebude ťažký. Tieto vlastnosti spočiatku priťahovali záhradníkov z rôznych regiónov.

Pozrite si video: Kartoffeln im Sack - Video 3: Von der Knolle zur reichen Ernte - oder auch nicht ; (Júl 2020).

Загрузка...