Hospodárstvo

Beecore: recepty na kĺby

Bee subsport - výsledok prirodzenej smrti včiel. Tento produkt má široké využitie v tradičnej medicíne. Podmorská včelárna pre kĺby preukázala svoju účinnosť v priebehu rokov. Existuje množstvo receptov na prípravu terapeutických formulácií (masti, krémy, alkoholové tinktúry, obklady, odvarky, balzamy).

Výhody včelích výrobkov na liečbu kĺbov

Na liečbu kĺbov pomocou takých včelích produktov, ako je vosk, med a včelí submorí.

med

prihláška

Aplikujte náplasť vo forme obkladov s výskytom bolesti v kĺboch ​​alebo chrbtici. Za týmto účelom sa liek predbežne mieša a požadované množstvo sa odlieva, zahrieva, impregnuje gázou alebo tkaninou, aplikuje sa na miesto zápalu, obalené polyetylénom. Doba trvania kompresie je 30 minút.

Extrakt z alkoholu

Na liečbu kĺbov s alkoholovým extraktom je potrebné zmiešať 1 šálku včiel s 0,5 l vodky alebo alkoholu. Potom držte na tmavom mieste po dobu 22 dní, príležitostne sa dotýkajte a pretrepávajte. Získaný extrakt sa používa na liečbu kŕčových žíl, ochorení kĺbov (vo forme odierania, kompresie).

komprimovať

Kompresia je jedným z najjednoduchších spôsobov liečby bolesti kĺbov. Môže to byť vykonané rôznymi spôsobmi:

 1. Zahrejte rastlinný olej vo vodnom kúpeli, pridajte sušené a podzemné včely, propolis, vosk, udržujte na nízkej teplote asi jednu hodinu. Výsledkom by mal byť silný krém. Naneste ho na boľavé miesto na vrchu polyetylénu. Dobre zatvorte. Nechajte dlhšie ako 15 minút a musíte začať od 5 minút.
 2. Zmiešajte pohár včiel s pohárom olivového oleja v pomere 1: 1. Aplikácia štandard: prvýkrát - 5 minút. Pri absencii alergickej reakcie sa trvanie postupne zvyšuje na 15 minút.
 3. 1 polievková lyžica porem nalejte pohár horúcej vody a nechajte 20-30 minút. Vytvárajte kompresie trvajúce 5 minút a postupne zvyšujte čas na 15 minút.

Všetky recepty sú testované a účinné.

varenie

Nalijte 1 šálku vody do malej nádoby, pridajte k včelám 1 lyžičku včiel, najlepšie v prášku. Bez otvárania viečka ochlaďte dve hodiny a potom napnite dvojitú gázu. Uchovávajte v chladničke.

Schéma aplikácie:

 • prvých 2 týždňov na 1 polievkovú lyžičku 3 krát denne;
 • v nasledujúcich dvoch týždňoch, 2 lyžice 3 krát denne;
 • v nasledujúcich dvoch týždňoch, 3 lyžice 3 krát denne;
 • prerušte aspoň 3 mesiace;
 • potom v prípade potreby vezmite 1 polievkovú lyžičku 3 krát denne po dobu jedného mesiaca.

Tento postup s použitím včiel sa vykonáva s výraznou bolesťou chrbta a kĺbov. 0,5 šálky včelieho pupa sa naleje so sklenenou vriacou vodou a nechajte variť aspoň 20 minút. Odvar môže byť použitý vo forme pleťových krémov, náplní, kúpeľov, vkladanie do bolesti, ale nie viac ako 15 minút denne. Môžete si vziať liečebný teplý kúpeľ, 0,5 litra odvaru naraz (tiež nie viac ako 15 minút). Vezmite si dvakrát denne, ráno a pred spaním.

dusená

Tento typ liečby bol známy a používaný v dávnych dobách. Dnes lekári uprednostňujú pár včelieho podzemku, ktorý sa používa vo forme rôznych kúpeľov na ruky a nohy, kompresie.

Polovica včelí vločiek naliala 0,5 litra vriacej vody. A nechajte variť pod vekom 20-25 minút. Potom vypustíme teľacie včely, zabalíme do gázy a pripevníme na boľavý bod, položíme pergamenový papier na vrchol, všetko ho pripevníme obväzom alebo uterákom. Má sa nosiť 1 - 1,5 hodiny. Postupom času odstráňte paru a utrite pokožku teplým, vlhkým uterákom. Po ukončení procedúry je dôležité, aby končatina nebola chladná!

Pravidlá uplatňovania

Na liečbu kolenných a iných kĺbov z artritídy sa včelí diéta používa vo forme tinktúry, masti, krému a iných receptov. Pravidlá pre každú aplikáciu sú už opísané vyššie. Existujú však niektoré bežné funkcie:

 • pre väčšie pohodlie je potrebné niektoré typy masti pred zahriatím trochu pred použitím;
 • aby sa dosiahla vyššia účinnosť, miesto s aplikovanou masťou musí byť zahrievané aspoň obalením uterákom;
 • ak existujú pochybnosti o objeme lyžice, potom môžete dávkuť ekvivalentom: 1 polievková lyžica sa rovná 15 g;
 • Kúpanie je lepšie začať s 5 minútami, postupne sa zvyšuje doba pobytu v závislosti od zdravotného stavu;

Na dosiahnutie zlepšenia by liečba mala byť pravidelná.

Bezpečnostné opatrenia

Na zvýšenie bezpečnosti dodržiavajte nasledujúce opatrenia:

 1. Pred liečbou sa odporúča konzultovať so svojím lekárom alebo aspoň so špecialistom v tejto oblasti.
 2. Kúpanie by nemalo presiahnuť 15 minút denne a nemalo by sa konať viac ako dvakrát týždenne.
 3. Hoci zložky v predložených receptúrach včiel a prírodných nie sú prirodzené, neprekračujú stanovené dávky a trvanie.
 4. Dodržujte striedanie režimov liečby a prestávky medzi nimi.

Ak je masť absorbovaná normálne, potom jej množstvo sa môže postupne zvyšovať.

kontraindikácie

Na to, aby liečba bola prospešná, je vždy dôležité vziať do úvahy kontraindikácie.

 1. Hlavnou kontraindikáciou sú alergie. Ak to chcete zistiť, stojí za to, aby ste na mäkkú oblasť pokožky vložili náplasť, napríklad na zápästie a čakali 12 hodín. Nedochádza k žiadnym ťažkostiam: sčervenanie, pálenie, vyrážka, svrbenie.
 2. Nepoužívajte včelieho moru počas tehotenstva, najmä po prvom trimestri. Počas tohto obdobia existuje vysoká pravdepodobnosť nepredvídateľných vedľajších účinkov na matku a plod. Je to spôsobené hormonálnymi zmenami v tele ženy.
 3. Nepoužívajte liečbu pre deti mladšie ako šesť rokov.

Bee langusty v akejkoľvek forme je zakázané používať pri rakovinových ochoreniach, ktoré sú sprevádzané zrýchleným metabolizmom. Používajte opatrne v prítomnosti systémových autoimunitných patológií.

záver

Podmore pre kĺby efektívne používané po mnoho rokov a je jedným z najlepších nástrojov. To je uľahčené skutočnosťou, že včely obsahujú chitosan, ktorý sa tiež nazýva "pchelozan". Nie je tak ťažké vyrábať lieky vlastnými rukami, ale mali by ste vždy mať na pamäti, že každé telo je individuálne a konzultácie s lekárom nikdy nebudú nadbytočné.

Pozrite si video: Beecore V2 OSD Winter Whoop! (Jún 2020).

Загрузка...