Výstavba

Ako vytvoriť bazén v polykarbonátovom skleníku

Vonkajší bazén je skvelým miestom na odpočinok. Avšak s nástupom chladného počasia končí plavecká sezóna. Ďalšou nevýhodou otvoreného písma je rýchle upchávanie prachu, listov a iných nečistôt. Ak postavíte bazén v skleníku v dachi, uzavretá miska bude chránená pred škodlivými účinkami prírodného prostredia a plavecká sezóna sa môže predĺžiť až do mrazu.

Odrody skleníkov pre font

Tradične je v letnej chate postavený bazén v polykarbonátovom skleníku, ale definícia typu konštrukcie sa neobmedzuje len na výber krycieho materiálu. Z veľkého množstva odparovania vo vnútri budovy sa neustále udržiava vysoká vlhkosť. Nie je vhodný žiadny materiál pre rám skleníka. Strom rýchlo hnije a čierny kov zničí koróziu. Na vytvorenie skeletu vhodnej nehrdzavejúcej ocele, hliníka, ocele s pozinkovaným alebo polymérnym povlakom.

Ďalšou dôležitou voľbou je forma. Okrem estetiky musí skleník písma odolávať zaťaženiu vetrom a silným zrážkam.

Krásny a odolný bazén na chate v skleníku získate nasledovné formy:

 • Arch. Polokruhová strecha sa ľahko vyrába, pretože polykarbonát sa ľahko ohýba. Sneh prichádza zo šikmých povrchov. Oblúk je odolný proti silným nárazom vetra.
 • Dome. Skleníky tejto formy sú konštruované nad kruhovými písmenami. Návrh je ťažké vyrábať a spotrebúva veľa materiálu.
 • Jeden alebo dva stingrays. Najjednoduchšia verzia skleníka pre font s hladkými stenami je jednoduchá. Avšak konštrukcia polykarbonátu je zle odolná, bojí silného vetra a silných zrážok. Možnosť jedného svahu nie je vhodná pre snehové oblasti.
 • Asymetrický tvar. Tieto skleníky pre bazény sa zvyčajne skladajú z rovnej steny, ktorá sa mení na veľký polkruh. Polykarbonátová štruktúra sa ťažko vyrába a vyžaduje správne umiestnenie vzhľadom na častý smer vetra.

Výber polykarbonátového krytu závisí od veľkosti bazénu, ako aj od toho, koľko ľudí vypočíta miesto odpočinku.

Z hľadiska skleníka je:

 • Nízka. Konštrukcia z polykarbonátu je určená len na ochranu vody pred zanesením, ktorá hrá úlohu viečka. Nad malými bazénami sú často umiestňované sklzy a veľké písma sú vybavené posuvným systémom.
 • Vysoká. Pri pohľade na fotografiu bazénu v polykarbonátovom skleníku je bezpečné nazvať budovu skutočným miestom na odpočinok. Vnútri, pod priehľadnou kupolou je umiestnený skladací nábytok, zasadená dekoratívna zeleň a vykurovanie.

Vysoké skleníky pokryté polykarbonátom sú vybavené širokými dverami. Dvere sa posúvajú, s vrcholom nahor alebo hojdačkou.

Výhody vnútorných fontov

Bazén z polykarbonátu má mnoho výhod:

 • Polykarbonát a kovový profil rámu sa považujú za materiál šetrný k životnému prostrediu. Vo vnútri skleníkových chemických zápachov sa nebude hromadiť z ohrievania konštrukcie pod slnkom.
 • Polykarbonátový kryt bazénu je odolný a ľahký. Ak je to potrebné, môže byť presunuté na iné miesto.
 • Polykarbonát je odolný voči agresívnym poveternostným podmienkam.
 • V skleníku sa vytvára skleníkový efekt. Rýchlosť odparovania vody z bazénu klesá, riziko reprodukcie škodlivej mikroflóry klesá. Písmo z polykarbonátovej kupoly je chránené pred odpadom od trosiek.
 • Ľahké materiály sú vhodné pre samostaviteľné prístrešky.
 • Pavilón z polykarbonátu má dobrú transparentnosť. Materiál je lacný a je schopný slúžiť až 10 rokov.
 • Bazén pod prístrešok bude vždy čistý. Rust sa neodlupuje z nerezového profilu a znečistený polykarbonát sa dá ľahko odstrániť handričkou.

Jedna z nevýhod môže byť rozlíšená. Polykarbonát sa obáva silných mechanických účinkov. Na to, aby úkryt nemohol byť poškodený klesajúcimi ramenami, bazén nie je umiestnený pod stromami.

Je to dôležité! V prípade, že pavilón na bazéne slúži dlhší čas, sú pre prístrešie používané polykarbonátové dosky s hrúbkou najmenej 8 mm.

Vyberte typ písma a metódy inštalácie

Ak zvážite, ako vytvoriť bazén v skleníku z polykarbonátu, potom práca začína výberom veľkosti. Kúpeľ by mal stačiť na súčasné návštevy všetkých členov rodiny. Podľa typu inštalácie sú misky zakopané, čiastočne zakopané alebo inštalované na povrchu. Druhý typ môže zahŕňať rámček v polykarbonátovom skleníku alebo malú nafukovaciu misku. Najspoľahlivejšie je považované za plne zakopané písmo. Na chate môžete vytvoriť misku pod kopulou polykarbonátu dvoch typov:

 • Zosilnený font sa naleje priamo do jamy. V spodnej časti jamy sa naleje vankúšik piesku so sutinami a položí sa výstužná sieť. Najskôr nalejte spodok misky z roztoku. Po nastavení betónu nastavte debnenie stien. Hotová misa sa naleje na vonkajšej strane základným náterom a vo vnútri je obložená, lakovaná alebo vystavená inému prevedeniu.
 • Polypropylénová misa sa dá kúpiť hotová, ale je drahá. Bazén je lepšie spájať sa z fólií z polypropylénu. Pre misku vykopávajú jamku a spodnú časť betónu. Zhora z vystužených dosiek sa nachádzajú vrstvy tepelnej izolácie z expandovaného polystyrénu. Polypropylén je zváraný špeciálnym spájkovačom - extrudérom. Po prvé, dno bazéna je vytvorené z dosiek, potom boky a posledné sú spájkované vystužujúce rebrá. Miska je izolovaná z polystyrénovej peny a medzera medzi stranami a steny jamy je vyplnená betónom.

Z dvoch možností je bazén s polypropylénom považovaný za najlepšiu možnosť. Pohárik nie je preplnený bahnom, ľahko sa čistí, dlho udržuje teplo.

Je to dôležité! Betonovanie stien na spevnenie strán polypropylénovej nádrže sa vykonáva súčasne s naplnením misky vodou. Vďaka vyrovnaniu tlakového rozdielu je možné vyhnúť sa vytváraniu ohýbania písma.

Inštalácia skleníka pre písmo

Keď bude bazén v skleníku s rukami dokončený, pokračujte ku konštrukcii skleníka. Stavebné práce pozostávajú z nasledujúcich krokov:

 • Okolo bazénu označte miesto. Kolíky sú poháňané po obvode a medzi nimi preťahujú stavebnú šnúru.
 • Označením do hĺbky 25 cm vykopať priekop. Úrodná pôda sa posiela na lôžka. Pod posuvným nízkym skleníkovým priestorom zabezpečuje nalievanie betónovej pásky po obvode. Stojany stacionárneho skleníka môžu byť upevnené na základni stĺpika. V druhom variante na mieste inštalácie podpery rámu vykopajte výklenky na nalievanie betónových stĺpov.
 • Debnenie je postavené z dosiek. Vnútorný výstužný rám so zváranými kovovými hypotékami. Prvky musia vyčnievať na povrch základne. K hypotékam budú fixované regály alebo hlavné vodítka skleníkového rámu. Základ sa v jednom dni naleje do betónu.
 • Ďalšia práca trvá najmenej 10 dní. Debnenie je demontované z nadácie. Územie priľahlé k nádrži je pokryté pieskom s pieskom. Po inštalácii polykarbonátového krytu sa okolo misy obložia dlažobné dosky.
 • Rám je zostavený zváraním alebo skrutkami. V prvom prípade sú všetky kĺby namaľované. Zváranie spaľuje ochranný povlak zinku alebo polyméru. Hliníkové profily sú skrutkované spolu. Zváranie z nehrdzavejúcej ocele sa nebojí. Kĺby môžu byť len leštené brúsky.
 • Z vonkajšej strany je tesniaci prostriedok prilepený k rámu skleníka. Otvory sú vŕtané do polykarbonátových dosiek a profilov. Rezací materiál sa položí na rám, upevní sa pomocou špeciálnych sponiek s termálnymi podložkami. Kĺby sú skryté pod profilom spojov.

Po dokončení výstavby skleníka sa uskutoční vnútorné osvetlenie, nainštaluje sa nábytok, kvetiny sa pestujú v kvetináčoch.

Video zobrazuje bazén krajiny v skleníku:

Usporiadanie fontov pre celoročnú rekreáciu

Teplo vo vnútri polykarbonátovej kupoly zostáva až do začiatku extrémneho za studena. Počas dňa bude priestor okolo bazénu a vody zahriať slnko. V noci časť tepla prinesie základ. Pri príchode prvého mrazu prírodné otepľovanie nestačí. Pre celoročné použitie nastavte umelé vykurovanie. Systém musí spĺňať bezpečnostné požiadavky, pretože vysoká vlhkosť sa vždy udržiava pod kopulou.

Postavený u chaty v skleníku vyrobenom z polykarbonátu so svojimi vlastnými rukami, zdobí nádvorie a obľúbené miesto pre dovolenku pre všetkých členov rodiny.