Záhradníctvo

Ako moruše plemena

Mulberry rezanie (tiež moruše alebo moruše) nie je ťažké. Jedná sa o jeden z najjednoduchších vegetatívnych spôsobov šírenia moruše a odrezky je možné zozbierať na jeseň aj v lete: zelené odrezky, lignifikované, drevnaté. Na jar sa očkovanie moruše kombinuje s očkovaním. Čo sa týka okrasných druhov, pre nich je vhodná len reprodukcia štepu. Bez ohľadu na zvolenú metódu chovu sa sadenice zakladajú veľmi ľahko.

Metódy šľachtenia moruše

Mulberry šírili takmer všetky dostupné metódy:

  • vrstvenie;
  • semená;
  • rezne;
  • štepenie.

Najčastejšie pestovanie moruše vykonávané z odrezkov.

Na jar je moruše obyčajne rozmnožované pomocou horného štepu (kopulácia), predtým, ako sa začne pohyb rastlín v rastlinách. Najefektívnejšie je kopulujúce klíčiace oko.

Ako šíriť morušové odrezky

Rozmnožovanie moruše so zelenými a polobielenými odrezkami spravidla nespôsobuje žiadne ťažkosti. Rezanie listnatým sadivovým materiálom je o niečo ťažšie a dlhšie. Výstup pri tomto riedení je navyše menší. Ak sa z plodov, ktoré sa vysádzajú v polovici júna, rastú plodiny až do jesene, potom bude trvať najmenej rok, kým rastú drevnaté odrezky.

Ako šíriť moruše výhonky na jeseň

Na jeseň sa množenie moruše uskutočňuje pomocou lignifikovaných odrezkov. Proces prípravy sadiva je nasledovný:

  1. Na jeseň, pred nástupom mrazov na moruše, je vybraný silný, drevnatý výhon z hornej časti rastliny.
  2. Z neho odrezajte odrezky 15-18 cm.
  3. Výsledné rezy sa ošetrujú na dne akéhokoľvek stimulátora tvorby koreňov (napríklad "koreň"). Takéto spracovanie spodných častí zabezpečí najlepšie zakorenenie sadivového materiálu v budúcnosti.
  4. Potom sú výhonky vysadené na vopred pripravenom posteli, hlboko zakopané. Nad povrchom zeme by nemal zostať viac ako 5 cm.
  5. Klíčenina odrezkov na tomto mieste je natiahnutá na 2 roky. Potom je možné transplantovať sadenice s úplným koreňovým systémom.
Tip! Je možné, že odrezky pripravené na jeseň budú zasadené vo vlhkom podklade a umiestnené do pivnice pred začiatkom aktívneho mokrého toku. Potom sa vysádza výsadba v otvorenom teréne.

Pozrite si video: Útok na Dagmar VLCI (Jún 2020).

Загрузка...