Záhradníctvo

Ako nakrájať zeler

Zeler sa používa pri varení tak často ako petržlen alebo kôpor. Jeho listy a stonky obsahujú vitamíny a esenciálne oleje, ktoré telo potrebuje. Zariadenie však nezískalo popularitu medzi ženami v domácnosti, takže nie každý vie, či potrebujete vyčistiť zeler pred použitím. So zelenými listami je všetko jasné, ale čo robiť s stopkami je nejasné až do konca.

Ako dlho sa skladuje zeler a ako ho pripraviť na zimu

Užitočnú zeleninu nemožno vždy nájsť v obchodných regáloch, najmä v malých mestách. Preto je užitočné naučiť sa pripraviť na dlhodobé ukladanie.

Na ukladanie koreňa je potrebné ho vyčistiť nasledovne:

  • listy sú odrezané, ponechávajú len malé scapes;
  • piesok sa naleje do škatule;
  • Skladujte celer v suteréne alebo v chladnej miestnosti.

Zelenú zeleninu môžete uložiť v suchej forme. K tomu je potrebné vyčistiť, rozseknúť na pásy a vysušiť. Potom sklopte do sklenenej misky s pevným vekom.

Zelený zeler mizne veľmi rýchlo, takže je lepšie sušiť a používať na jeho určený účel kedykoľvek počas roka. Na tento účel sú listy pripravené, rozložené na papier a sušené mesiac. Skladujte sušené bylinky v papierových vreciach.

Uložiť stonkovinový zeler môžete použiť zmrazenie. Strieka sa na čistenie, nakrájanie a rozkladanie v jednej vrstve na reznú dosku. Potom umiestnite do mrazničky. Keď sú kúsky zmrazené, nalejte ich do plastovej nádoby na skladovanie alebo do vrecka. Použitie obrobku bez predchádzajúceho rozmrazovania.

záver

Odlúpanie zeler a varenie je rýchly. Zelenina si zaslúži pozornosť, pretože je bohatá na vitamíny a ďalšie prospešné látky. Navyše, nechajte to jednoduché. Zeler môže byť sušený, zmrazený, udržiavaný v čerstvom stave.