Záhradníctvo

Zemiaky Zhukovsky: popis odrody, fotografie, recenzie

Všetci tí, ktorí sa zaoberajú pestovaním zeleniny, sa pokúšajú vybrať odrody plodín v čase, keď zrelia. Táto technika poskytuje záhradníkom čerstvé produkty po celú sezónu. Ranná zelenina sa používa na doplnenie živín skoro na jar, keď telo už vyčerpalo rezervy. Zhukovský čoskoro zemiaky sú vysoko výnosné odrody chované ruskými chovateľmi.

img "alt =" Staršie zemiaky Zhukovský "src =" kartofel-zhukovskij-opisanie-sorta-foto-otzivi.jpg ">

Úlohou vedcov bolo priniesť taký zemiak, ktorý napriek skorému dozrievaniu mal výbornú chuť, nevaril mäkký a odolal extrémnym podmienkam. Koniec koncov, skoré odrody sú v špeciálnom dopyte. Nové zemiaky sú milované svojimi jedinečnými chuťami a výživnými vlastnosťami. A hoci tento produkt je sezónny, nezastaví záhradkárov pri hľadaní nových odrôd raných zemiakov. Napriek svojej krátkej trvanlivosti sa brambory považujú za cenný dodávateľ vitamínov a minerálov. Preto sa odroda Žukovskij stala skutočným chovateľom víťazstvo.

Výrazné vlastnosti odrody

Zemiaková odroda Žukovskij je celkom známa.

Rastúce rané zemiaky Žukovskij vás núti sedieť v učebniciach agronómie. Stačí vykonať hlavné etapy starostlivosti, aby bola odroda poďakovaná veľkej úrode. Nevyhnutné aktivity sú:

  1. Pletenie medzi radmi a uvoľnenie pôdy. Začnite podľa potreby ihneď po vykládke sadiva zemiakov Zhukovskij. Na to, aby burina neklesala, je potrebné ju odstrániť včas. Uvoľnenie zlepšuje priepustnosť pôdy a prispieva k lepšiemu rozvoju rastlín.
  2. Komplexná ochrana proti škodcom. Parazity ako zemiakový chrobák a Medvedka sú schopné spôsobiť veľké škody na zemiakových lôžkach. Odroda Žukovský nemá imunitu voči tomuto hmyzu, preto je potrebné vykonať opatrenia na ich odpudzovanie alebo zničenie.
  3. Zalievanie. Tolerancia sucha z raných zemiakov Zhukovsky stále nezbavuje pestovateľov zeleniny od zalievania. Môžu sa vykonávať mierne, ale keď je sucho najmenej 5 litrov na jeden lineárny meter lôžka.
  4. Hilling. Dôležitá etapa starostlivosti o zemiaky Žukovskij. Hľuzy sú chránené pred nadmernou vlhkosťou, koreňový systém je prevzdušňovaný. Hilling sa vykonáva niekoľkokrát. Nezabudnite kvitnúť, potom podľa potreby. Tento postup tiež ukladá puzdrá z rozpadu.

Uistite sa, že ste obísť miesto včas, aby si všimli prvé príznaky ochorenia, poškodenie rastlín. Táto technika vám umožňuje kontrolovať pravidelnosť zavlažovania, pletenia, uvoľňovania a usadzovania.

Opis odrody Žukovského obsahuje informácie, že zemiak je pripravený na zber po 60 dňoch. Koncom júla sa odporúča rezanie vrcholov. Kmeňové plodiny sú už vytvorené a tento postup bude chrániť proti neskorému plesňu. Zemiaky Zhukovsky je možné čistiť mechanicky. Jeho odolnosť voči poškodeniu to umožňuje. Skladujte hľuzy v tmavej miestnosti pri teplote +2 - +5 stupňov.

Odporúča sa dodržať nastavený rozsah teplôt, inak nebude možné plodinu uložiť. Koniec koncov, Žukovský je raná zemiaková odroda, ktorá zvyčajne nepodlieha dlhodobému skladovaniu.

Na dosiahnutie maximálnej produktivity odrody Žukovský môže byť takmer v každej oblasti a na akejkoľvek pôde. Hlavnou podmienkou bude súlad s odporúčaniami.

recenzia

Najlepšou charakteristikou, ktorá rozlišuje rôzne zemiaky Zhukovského skoro, sú recenzie pestovateľov zeleniny:

Lilia Sabelnik, 52 rokov Achinsk Po prvýkrát som videl rad rôznych skorých zemiakov Zhukovsky na fotografii. Hľuzy si obľúbili svoj tvar. Okrem toho moja rodina miluje ružové zemiaky. V prvom roku sme boli príjemne prekvapení množstvom zberu. Z malého priestoru sa dostal významný prírastok k domácemu rozpočtu. Žiaden problém nedokázal udržať hľuzy pred Novým rokom. Chuť zemiakov Žukovského je veľmi príjemná, keď je varená, nevarí mäkký a nestmavne. Petr Vasilyevich Nemakin, 55 rokov, mesto Abakan Veľmi spokojný s voľbou jeho manželky. Tretí rok sme vyrastali triedy raných zemiakov Zhukovskij. Už v júni jeme výborné zemiaky. Dobré pre uloženie. Nie je potrebná zvláštna starostlivosť. A uvoľniť a napojiť akúkoľvek kultúru, ktorú potrebujete.

Pozrite si video: VW Polo GTI TSI DSG 2018 test - Maroš ČABÁK (August 2020).

Загрузка...