Záhradníctvo

Pecan: fotografie a popis

Pekan obyčajný zostáva pre Rusko exotickú kultúru. Tento strom je populárny v Severnej Amerike a jeho plody majú nutričnú hodnotu. Na pestovanie pekanov v strednom pruhu sa vyberú zima-tvrdé odrody a poskytujú starostlivosť o výsadbu.

Kde sa v Rusku pestuje pekan?

Pekan obyčajný pochádza z juhovýchodných Spojených štátov. Na území Ruska rastie na Kryme, pod podmienkou bohatého napájania. Tento strom sa nachádza aj na pobreží Čierneho mora od Soči po Batumi. V Rusku nemá žiadnu priemyselnú hodnotu.

Zahradníci pestujú pekány v iných južných oblastiach. Matica potrebuje vlhký horúci vzduch a veľa slnečného žiarenia. Existujú prípady úspešnej kultivácie v strednom pruhu a predmestiach.

Pecan Popis

Spoločný pekan je členom rodiny orechov. Strom je listnatý typ s výškou od 25 do 60 m. V horúcich klimatických podmienkach rastie až do 40 m, v strednom pruhu je až 15 m. Doba plodenia až 300 rokov.

Koruna sa šíri široká, vo forme stanu, dosahuje obvod 40 m. Priemer kmeňa je od 2 do 3 m, rovný, s hnedo-šedou kôrou. Na povrchu trupu sú početné praskliny. Zábery sú hnedé, nahé. Listy dlhé 5 cm, jasne zelené farby, alternatívne. Doska je lesklá, hladká a zhutnená.

Fotografia z pekanového stromu rastúca v jeho prirodzenom prostredí:

Pozrite si video: Kismo the Capuchin Monkey bathing herself (Jún 2020).

Загрузка...