Záhradníctvo

Mrkva Altai Gourmet

Pre každú ženu v domácnosti je mrkva nepostrádateľným produktom v kuchyni, pridáva sa doslova všade: prvé kurzy, druhé kurzy, šaláty. Môžete si ju kúpiť v obchode, alebo si ju môžete nechať pestovať a pestovať sami, aby ste nepochybovali o kvalite produktu.

img "alt =" Altai gurmán "src =" morkov-altajskaya-lakomka.jpg ">

pristávacia

Sprisahanie, ktoré plánujete na pestovanie mrkvy, sa vyberie bez buriny, pretože tráva porastie skôr a zabráni rastúcej mrkve. Samotná pôda by mala byť voľná, ak bude obsahovať piesok. V ťažkej zemi, mrkva narastá, ovocie je malé a krivé. Vo vlhku - koreň môže začať hniť, av príliš suchom, naopak, sa stane dubom.

Záleží aj na tom, po ktorých rastlinách sa vysadzuje mrkva. Najlepšie je zasiať, kde sa v minulom roku pestovali zemiaky, uhorky, paradajky, kapusta, cibuľa, cesnak a všetky druhy zelených, s výnimkou šalátu. Ale po petržlenu je zakázané pestovať túto zeleninu, pretože v pôde môžu zostať škodcovia, ničiví pre mrkvu.

Príprava osiva na výsadbu:

  • Namiešajte dve hodiny vo vode pri izbovej teplote;
  • Namočte handričku, nalejte do semien a zakryte inou navlhčenou handričkou;
  • Skladujte osivo v miestnosti a pravidelne ich premiešajte;
  • Ak tkanina začne suchá, mierne mokrá;
  • Keď sa semená rozmnožili a začali pľuvať, vložte ich do chladničky po dobu 10 dní.

Rozmanitosť mrkvy sa klasifikuje podľa:

  • Veľkosť a tvar;
  • Farbenie koreňových plodín, ktoré závisí od množstva pigmentu. Mrkva môže byť: červená, oranžová, žltá, biela a fialová;
  • Tvar koreňa: guľatý, kužeľový alebo valcový;
  • Veľkosť a tvar jadra koreňa;
  • Dĺžka vegetačného obdobia, ako aj tendencia skrutkovania a popraskania ovocia.

popis

Jedná sa o jednu z najsladších odrôd mrkvy, ktoré majú vynikajúce vlastnosti. Kombinácia vynikajúcej chuti a schopnosti rásť v extrémnych podmienkach. Zber sa dá získať, aj keď neposkytujete správnu starostlivosť, a to všetko preto, že je prispôsobené podmienkam sibírskych.

Farba mrkvy "Altai gourmet" je červeno-oranžovej farby a obsah cukru a karoténu poskytuje jemnú chuť. Samotné korene sú pozdĺžne kužeľovité a dosahujú dĺžky až 20 centimetrov. Mrkva dlho udržuje vynikajúcu chuť a vzhľad až do nasledujúcej úrody.

A na to, aby ovocie rástlo zdravé, odporúča sa používať špeciálne rastové stimulátory.

recenzia

Irina Postnikova, 39 rokov Ust-Ilimsk Sazhala veľa odrôd, a to je jedna z najobľúbenejších mrkvy, ktoré kŕmia krásne, veľké a sladké ovocie Svetlana I. Bakurova, 45 rokov Kemerovo. gurmán. " V dôsledku toho som si uvedomil, že som urobil dobrú voľbu, úplne vyberavý v mojej starostlivosti, a to ma robí šťastným, pretože nie je príležitosť sa o záhradu každý deň starať. Koreňové plodiny rástli veľké, približne 18 cm dlhé, aj keď bolo potrebné ďalej stimulovať ich rast pomocou špeciálnych nástrojov A. Simenkova, Irkutsk Sadenie mrkvy bez problémov, opis je na zadnej strane obalu. S opatrnosťou neboli žiadne ťažkosti a otázky. Výsledná plodina bola iná ako sľúbená (mrkva sú o niečo menšie, než je uvedené), ale som sám vinný, pretože som si vybral nie veľmi dobrý hlinený pozemok.