Výstavba

Zimné kurča s vlastnými rukami na 100 kurčiat

Ak plánujete vylievať kurčatá na vašom pozemku, potom je prvou vecou, ​​o ktorú sa postaráte, dobrá kurča. Vo veľkosti musí zodpovedať počtu slepačiek, ktoré sa v nej nachádzajú. Takýto dom by mal byť jasný, teplý a plne vybavený.

Je ľahké vybudovať kuracie plátno, ak existuje niekoľko kurčiat, a ak je viac kurčiat, budete musieť značne drotnúť. Všetko úsilie však bude odôvodnené výsledkom. V tomto článku sa budeme zaoberať samostatnou konštrukciou takej štruktúry ako kuracieho kokaínu pre 100 kurčiat.

Typy kureniec

Stodola pre kurčatá môže byť zimná alebo sezónna, v ktorej kurčatá môžu byť len v teplej sezóne. Aby ste pochopili, aký typ kurčiat je vhodný, musíte sa dozvedieť viac o každom z existujúcich druhov.

Winter Coop

V letných mesiacoch môžu byť kurčatá na ulici takmer celý deň, čo nie je prípad chladnej sezóny. Na zimu sa mnohí chovatelia snažia usadiť kurčatá na nevhodných hospodárskych budovách, ale toto nie je správne rozhodnutie. Kuram potrebuje dom, kde bude všetko vytvorené pre pohodlný obsah. Preto ak máte v pláne udržať ich v zime, mali by ste sa vopred postarať o vytvorenie teplej, plne vybavenej slepačieho domu.

Keďže teplota v zime klesne pod 0 stupňov, je potrebné dbať na to, aby kurčatá nezmrazili. Pre nich je optimálna teplota, ktorá je medzi 15 a 25 stupňami. S touto mikroklíma sa kurčatá budú cítiť pohodlne a pravidelne sa spěchajú.

Je to dôležité! Je dôležité navrhnúť zimnú košu tak, aby sa počas dňa udržiavala správna teplota.

Aby teplota neklesla, ohrieva sa pokrievka. Na tento účel je potrebné skrátiť strechu, steny, ako aj všetky najmenšie medzery a otvory s izolačným materiálom. Takýto dizajn pomôže predchádzať prievanu v rámci mini-farmy a podporí potrebnú mikroklímu.

Vzhľadom na to, že dni sú v zime krátke a kurčatá budú vždy v kuracích záhubách, je potrebné sa o osvetlenie postarať. Nezabudnite mať okno na prirodzené osvetlenie a stropnú lampu. Ale nenechávajte svetlo v kabíne zapnuté okolo hodiny - v noci sa vypne, aby sa podmienky priblížili k prírodným.

Nie je však potrebné držať kurčatá zamknuté počas celej zimy, pretože to môže vážne ovplyvniť nielen zdravie kurčiat, ale aj ich produktivitu. Chovné kurčatá môžu byť pod strechou a na mieste, ktoré je úplne uzavreté na všetkých stranách vetra. To sa dá dosiahnuť aj pri nižších teplotách, ale pri nedostatku silného nárazu vetra.

Summertime Coop

Letná bábika nie je ako kapitálová budova ako jej zimná verzia. Hlavná doba kurčiat v ňom bude obdobie od jari do jesene. Ak vlastník nemá v úmysle obsahovať kurčatá v zime, potom by táto možnosť bola pre neho ideálna. Obytok pre kurčatá má nasledovné zložky: samotný prístrešok, uzavretú chôdzu, hniezdo, hrad, ako aj podávače a koryto.

Konštrukcia letného domu pre kurčatá môže byť veľmi rôznorodá, ale čo je najdôležitejšie, že miesto na chôdzu by nemalo byť umiestnené vo vlhkom a tieni. Ideálnou polohou by bol pozemok pod stromami v penumbre. Je tu príležitosť urobiť nízku kuracie špičku alebo ju zdvihnúť, to všetko závisí od počtu kurčiat a vlastnej túžby.

Pre tých, ktorí majú veľké množstvo kurčiat na farme, ponúkajú moderné kurací chalúpy zo sendvičových panelov. Môžu mať rôzne veľkosti a tvary a sú postavené pomerne rýchlo. Starostlivosť o takú kuraciu škrupinu je minimalizovaná, pretože materiál nie je hnilý a koroduje.

Ak nie je možné vyrobiť kuracie špičky s vlastnými rukami, potom je možné ich zakúpiť nezmontovanú a namontovanú na mieste. Samozrejme, náklady na takýto dom pre kurčatá budú v porovnaní s nezávislými výrobami niekoľkonásobne drahšie, ale estetická stránka a jednoduchosť používania zostávajú vysoké.

Robíte kuracie džbán s vlastnými rukami

Ak sa stále rozhodnete urobiť kuracie dno pre vlastné kurčatá s vlastnými rukami, musíte sa dozvedieť o technológii tohto procesu. Pre veľké množstvo kurčiat, v tomto prípade 100 kusov, potrebujete miestnosť, ktorá bude zodpovedať veľkosti. Na udržanie takého veľkého množstva kurčiat je potrebné vybaviť veľké kurčatá s rozlohou minimálne 16 metrov štvorcových. Navyše, zimné kurča môže byť menšie, ale v každom prípade nie menej ako 16 metrov štvorcových. metre. Je to preto, lebo v zime sa kurčatá združujú a zahrievajú vedľa seba. V lete v horúcom počasí je potrebný väčší priestor, pretože kurčatá sa rozptýlia a potrebujú voľný priestor.

Tip! Kuracia múčka na 100 kurčiat vo výške 20 metrov štvorcových bude optimálna v oblasti.

Inštalácia nadácie

Rovnako ako každá kapitálová štruktúra, musí mať kováčstvo nevyhnutne základ, ktorého dizajn závisí od konfigurácie a veľkosti kuracích škrupín a môže byť hromadou, stĺpcami alebo páskou.

Prvý typ základov kuracieho coopu je najviac časovo náročný na vybudovanie. Používa sa, ak je nosnosť pôdy príliš malá. Pri inštalácii pilotov je potrebné prenajať ťažké zariadenie a vertikálne ich nainštalovať. Po inštalácii sú viazané na grilovanie, ktoré vykonáva funkciu spojenia všetkých prvkov. Môže to byť kov, železobetón alebo drevo.

Ak je krabica nainštalovaná na ráme, potom bude základňa stĺpika pre neho vynikajúcim riešením. Projekt je vytvorený vopred, v ktorom je vyznačené umiestnenie každého stĺpca. Stĺpy môžu byť železobetónové, tehlové alebo drevené.

Pre kuriatku je vhodný základný pás. To pomôže nákladom rovnomerne rozložiť po obvode budovy. Podľa schémy je potrebné pripraviť výkop s hĺbkou asi 50 cm, vyrovnať jeho dno a posypať ho pieskom. Po nainštalovaní debnenia do pripraveného výkopu sa do nej umiestni vystužená klietka, ktorá je vopred zvarená. Betón sa naleje do zákopu a čaká, kým nie je silnejší.

Zhotovovanie stien

Pokiaľ ide o inštaláciu stien pre dom je možné hovoriť po dlhú dobu, pretože sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré majster má na sklade. Najjednoduchšou voľbou by bolo drevo, z ktorého môžete rýchlo vybudovať štruktúru. Navyše kuracia špička bude mať najviac šetrné k životnému prostrediu. Jedinou nevýhodou týchto stien je krehkosť. Ale môže sa tiež minimalizovať, ak je drevo predbežne ošetrené špeciálnymi ochrannými látkami.

Najvhodnejšou možnosťou je kurča. Ihličnaté drevo sa používa len, ale správna vlhkosť. Drevo by nemalo byť úplne suché, pretože ešte viac vysuší a deformuje, čo bude mať za následok praskliny.

Zaujímavou možnosťou je štítová kuracia komora, ktorej steny sú vyrobené z dosiek OSB alebo dosiek z dreva. Táto budova bola rýchlo namontovaná a slúži dlhú dobu.

Ďalšia možnosť pre steny blokov. Môžu byť vyrobené z pórobetónu, škrupiny, tehál alebo penového betónu. Takéto kurčatá majú dobrú tepelnú izoláciu, čo umožňuje ich použitie aj ako možnosť zimy.

Tip! Určitý typ stavebného materiálu, napríklad obkladačky, môže byť vyrobený samostatne, čo výrazne znižuje náklady na konštrukciu.

Tiež pre výrobu stodoly pre sto kurčiat a iných materiálov. Napríklad je to hlina, ktorá sa používa už od staroveku. A teraz sú tu takí majitelia, ktorí od nej vedú kurča. Na tento účel sa vrstva stien položí na pripravený drevený rám.

Moderný spôsob pre kurčatá môže byť nazývaný kuracia špička zo sendvičových panelov, ktoré vo vnútri majú vrstvu izolácie, ktorá vám umožňuje udržať všetko teplo v miestnosti.

Vykonávanie podlahy a strechy v dome

Vytvoriť pohodlné prostredie vytvára drevenú podlahu, ktorá stúpa nad zemou o niekoľko centimetrov. To je považované za najteplejšie, preto sa používa pre dom.

Na inštaláciu podlahy kuracieho povrazca sa položia prvé zaberače a na nich sa položí podlahová doska. Zlúčenina sa vyrába nechtami. Nad podlahou môžete vylievať piliny alebo seno, aby boli kurčatá čo najkomfortnejšie.

Je to dôležité! Keď zariadenie stojí za to, aby sa zabezpečilo, že medzi doskami by nemali byť žiadne medzery.

Ak chcete reprodukovať strechu kuracieho mäsa, treba objasniť, či sa bude používať jeho typ: štít alebo jediný svah. Ploché strechy sa nepoužívajú, pretože odtok vody z nich je ťažký. Pri stodole 100 alebo 1000 kurčiat je najvhodnejší dizajn štítov. Uhol medzi jeho svahmi nie je menší ako 40 stupňov. Strecha je podopretá na mauerláte a pri behu, musia byť krokvy vyrezané do zodpovedajúcich priehradových prvkov.

Ďalej sa vykoná opracovanie strechy, na ktorom je pevná bariéra proti výparom, s výnimkou výskytu kondenzátu a vlhkosti izolácie. Po položení izolácie s hydroizolačnou vrstvou. Ďalej namontujte strešnú krytinu. Môže ísť o kovovú dlažbu, bridlicu, strešnú plsť alebo iný typ strešnej krytiny.

Dvere a vnútorné usporiadanie slepačného domu

Vchodové dvere kurča musia zodpovedať nárastu majiteľa, aby ste mohli bez problémov vstúpiť dovnútra a dokončiť ho podľa projektu. Plátno je pripevnené tak, aby sa otváralo dovnútra na ovládanie vtákov pri vchode. Je potrebný zámok, aby sa zabránilo vstupu z vonkajších krajín.

V kuriatku musí byť zabezpečený vestibul, aby v zimnom období nebol v miestnosti pri vchode žiadny chlad. Jeho konštrukcia sa odráža vo fáze výkresu.

Keď je vonkajšia časť komory dokončená, môžete prejsť na jej vnútorné plnenie. Po prvé, v stene sa vyrába šachta, cez ktorú sliepky vychádzajú na ulicu. Dodáva sa s rebríkom tak, aby kura mohol vzrásť a pokojne opustiť.

Veľmi výhodné je, aby hospodárske zvieratá so 100 kurčatami vykonávali automatické dvere, ktoré sa v určitých obdobiach otvoria, aby mohli kurčatá ísť von. Súčasne môže byť podávač automatizovaný.

Je to dôležité! Viac jednoduchých verzií podávačov bude umiestnených vo vnútri alebo zasúvateľnej konštrukcii.

Pre nosnice vo vnútri kuracieho klobuka sa poskytujú hniezda, kde si môžu odpočívať a sedieť vo vajciach. Je veľmi výhodné pridať do každého hniezda podnos, pozdĺž ktorého sa hniezdo môže posunúť na určité miesto na zhromaždenie. Nasledujúce video poskytuje praktické rady týkajúce sa nastavenia kurča.

Montáž chôdze

Na to, aby kurčatá nechodili okolo dvora, je potrebné nainštalovať kurčatá s paddockom, oploteným sieťkou. Jeho veľkosť sa vypočíta v závislosti od počtu hospodárskych zvierat. Chôdza môže byť pokrytá alebo nemá strechu vôbec. Ako oplotenie sa používa oplotenie mriežky alebo plot. Plot je postavený okolo obvodu a, ak je to potrebné, zhora. Mali by byť dvere pre majiteľa v chode, aby tu bola príležitosť vyčistiť územie.

Je to dôležité! Bunky v stohu by nemali presahovať 1,5 cm.

záver

Vytvorenie kŕmneho domu pre 100 kurčiat je zložitý proces, ktorý má veľa odtieňov. Ak ich vezmeme do úvahy pri výstavbe, získame najpohodlnejší dom pre kurčatá, ktorý bude mať všetko, čo potrebujete. Tento článok poskytuje všeobecné rady týkajúce sa konštrukcie takejto štruktúry, takže pred začatím práce bude užitočné ju prečítať na otázku "Ako vytvoriť kuracie plátno?" nebolo tak zložité.