Záhradníctvo

Zemiaková granada

Každý poľnohospodár alebo rezident v letnom období je zodpovedný za výber zelených odrôd s veľkou zodpovednosťou. Nie je výnimkou a zemiaky. Ak chcete získať slušnú úrody v plánovanom čase, mali by ste vážne študovať vlastnosti a výhody požadovanej odrody. Nemeckí chovatelia ponúkajú novú škálu zemiakov, Granada, odchovaných v roku 2015.

img "alt =" Granada "src =" kartofel-granada.jpg ">

Doslova v jednej sezóne získala "Granada" srdcia mnohých milovníkov zemiakov. Ak chcete oceniť odrodu, musíte sa oboznámiť s jej výhodami a funkciami. Pre aké vlastnosti uprednostňujú záhradkári nový produkt? Ako zistiť požadovaný stupeň?

Rozmanitosť odrôd zemiakov

Je to príležitosť si vybrať, že táto kultúra je veľmi populárna. Najprv musíte vedieť, že zemiaky sú rozdelené výnosom a dozrievaním:

  1. Skoré odrody. Rozdiel tejto skupiny od iných druhov je v rýchlom raste a krátkom vegetačnom období. Pestovanie týchto odrôd zemiakov sa začína skoro na jar. Už začiatkom apríla prvé hľuzy padajú do zeme a po 65 (v priemere) dňoch je plodina pripravená na zber. Na voľnom mieste na záhrade môžete pestovať ďalšiu plodinu, ktorá bude mať čas na to, aby dala novú plodinu pred jeseňom. Nevýhodou raných zemiakov je neschopnosť skladovať. Nebude dlho ležať a rýchlo sa stane letargickým - stráca vlhkosť.
  2. Stredne skoré odrody. Sú považované za nenáročné, schopné skladovania. Hľuzy takýchto zemiakov musia byť pripravené na výsadbu (klíčia). Oráskajte trochu neskôr ako skoré odrody - po 80 dňoch.
  3. Stredné odrody. Najčastejšie, výber záhradníkov padá na tieto druhy zemiakov. Zber je pripravený na zber po 90 až 100 dňoch. Tento termín zvyčajne spadá do augusta. Sú považované za menej náladové, s dobrým vkusom.
  4. Stredné neskoré a neskoré odrody. Najvhodnejšie odrody pre dlhodobé skladovanie, ktoré počas zimy poskytujú lahodnú zeleninu. Hľuzy sa nevyžadujú k klíčeniu, odrody sú odolnejšie voči chorobám a nepriaznivým podmienkam. Zber dozrieva za 110-120 dní.

Stredne rané a stredne neskoro patria medzi stredne pestré odrody zemiakov. Vysoký obsah škrobu, vitamínov a bielkovín robí zemiaky nevyhnutné v strave. Ak je potrebná odroda na zimnú spotrebu, potom medzi kvalitatívne vlastnosti, ktoré majú hľuzy, by mali byť:

  • dobrá zachovanie kvality;
  • dlhý čas odpočinku;
  • odolnosť voči chorobám pri skladovaní.

Takáto odroda, ktorá plne spĺňa všetky požiadavky, je dosť ťažké nájsť. Chovatelia sa však snažia zobraziť značku zemiakov, ktorá najlepšie vyhovuje potrebám pestovateľov. Medzi takéto spoľahlivé odrody by sa mali zaznamenať zemiaky Granada.

Popis a funkcie

Ak začnete opis odrody "Granada" s jej vzhľadom, musíte si všimnúť atraktívnosť hľúz.

Zemiaky "Granada" sú pripravené zberať po 3,5 - 4 mesiacoch od výsadby. Keď sa ručne zhromaždí, ker je podkopaný lopatou a hľuzy sú zbierané. Nezabudnite na proces priedelov zemiakov. Môžete okamžite vybrať najlepšie osivo pre budúci rok a vybrať zemiaky pre záložky pre zimné skladovanie. Na lepšie zachovanie zemiakov je postrekovaný. Pripravte roztok modrej vitriolu (2 g na 10 l) a spracujte všetky hľuzy. Granátové sadivo zemiakov a potraviny sú uložené oddelene. Je potrebné zabezpečiť suchú, chladnú a tmavú miestnosť. Optimálna teplota je od +2 do +4 ° C. Pravidelne kontrolujte hľuzy, aby ste ich odstránili, aby nedošlo k poškodeniu zvyšku plodín.

Špecializované recenzie

Tatiana Vasilievna Nemecká, agronómka, Astrachán V našej farme boli pre kultiváciu vybraté nemecké a holandské odrody zemiakov. Medzi nimi - "Granada". Táto odroda zatiaľ neprešla certifikáciou a je preto podrobená kontrole. Produktivita je mimoriadna. Myslím, že vyhliadky na túto odrodu sú veľmi pozitívne, Anton Varyagin, farmár, Bodaibo, odroda "Granada" je po prvýkrát vysadená v našej farme. Na jednu sezónu sa už rozhodli, že z neho budeme stáť trvalý pobyt. Prezentácia produktu je mimo chvály, výnos viac ako zdôvodňuje všetky náklady. Odolná voči chorobe s náležitou starostlivosťou, chuť je vysoká. Odporúčam.

Recenzie záhradníkov

Elena Smolyakova, región Belgorod Názvy odrôd vyberané v časopise. Veľmi ma zaujímali zemiaky "Granada", písal som osivo poštou. Najprv sa rozhodol vyskúšať. Teraz ľutujem, že som zasadil veľmi málo. Výnos je vysoký, zemiaky sú veľmi chutné, uložené bez problémov. Zobral som svoje hľuzy na výsadbu, ale stále musím objednať - obávam sa, že budeme všetko jesť.