Hospodárstvo

Najlepšie medové rastliny

Medová rastlina je rastlina, s ktorou je včielka v úzkej symbióze. Medové rastliny musia byť prítomné v dostatočnom množstve v blízkosti alebo v malej vzdialenosti od včelárstva. Počas obdobia kvitnutia sú prirodzeným zdrojom potravy pre hmyz, poskytujú zdravie a normálnu činnosť, sú kľúčom k reprodukcii potomstva. Pre vysokokvalitný zber medu je dôležitý faktor blízkosti veľkých súborov medových rastlín, ktoré produkujú nektár. Túto funkciu je možné vykonávať stromami, kríkmi a trávami. Nižšie je prehľad rastlín rastlín z medu s fotografiami a menami.

Čo je medová rastlina

Všetky rastliny, medové rastliny, dôležité pre včelárstvo, sú rozdelené na nektarózu, peľ a nektaropyl. Z nektárového hmyzu vyrábajú sacharidy pre seba - med, peľ je zdroj bielkovín. Najcennejšie sú rastliny, z ktorých je možné zhromaždiť obe zložky stravy rodín. Medové rastliny uvoľňujú tieto látky. Špeciálne nektárske žľazy sa nachádzajú v nich v samotných kvetoch, na stopkách, stopkách, pštrosoch a zákrutách. Zloženie a množstvo nektáru závisí od typu, rozmanitosti, veku rastlín, klimatických podmienok.

Medzi medonosné rastliny, najdôležitejšie pre včelárstvo sú strukoviny, ružovkasté, kvetinové, komplexné farby, pohánka.

Je to dôležité! Časom a postupnosťou kvitnutia medových bylín okolo včelárny určuje kolekciu medu.