Záhradníctvo

Pecan: Benefit and Harm

Prínosy a škody spôsobené pekanom sú v súčasnosti kontroverznou témou pre väčšinu ľudí. Tento produkt je považovaný mnohými za exotické, ale napriek tomu sa pekány čoraz častejšie pozerajú na regále obchodov. Nepochybne má orech veľký počet užitočných vlastností, ale jeho zloženie nebolo úplne študované, takže niektorí sa obávajú jesť kvôli individuálnym vlastnostiam organizmu.

Pecan Popis

Ak vezmeme do úvahy popis a fotografiu pekanov, stojí za zmienku, že biologické meno znie takto - Kariya Illinois. Táto rastlina patrí do rodiny orechov, do rodu Hickory. Strom je listnatý, v krajine je rastlina schopná dosahovať veľké rozmery. Existujú prípady, keď staré stromy dosahujú obvod 2 m.

Medzi popismi vzhľadu stojí za zmienku:

  • kmeň hrubý;
  • kôra je pokrčená;
  • koruna je skôr svieža a rozľahlá;
  • listy sú pomerne veľké, predĺžené, hladké;
  • dlhé a nadýchané náušnice sa objavujú v okamihu kvitnutia.

Obdobie kvitnutia je v máji - do konca júna. Proces opelenia sa vykonáva vetrom.

Varovanie! Až 15 kg orechov sa môže zobrať z každého dospelého stromu, zatiaľ čo množstvo zberu zo starej liesky môže dosiahnuť 200 kg.

Denná sadzba pekánu

Aby pekáni skutočne priniesli tela značné výhody, nepoškodili, je potrebné počas používania dodržiavať povolenú dennú dávku. Zdravý človek môže jesť až 35 g pekánu denne. Táto hmotnosť má asi 15-18 jednotiek. orechy. Je dôležité pochopiť, že zneužitie tohto produktu nepovedie k dobrému. Ak existuje určitá neznášanlivosť na telo niektorých komponentov, mali by ste najprv konzultovať s odborníkom.

kontraindikácie

Predtým, ako začnete zavádzať do stravy nový typ produktu, mali by ste najprv preskúmať prospešné vlastnosti pekanov a kontraindikácie. Je to spôsobené tým, že ak nedodržíte odporúčania na použitie, môžete spôsobiť významné poškodenie zdravia. Je dôležité zvážiť, že okrem priaznivých vlastností orechov existuje množstvo kontraindikácií. Nedoporučuje sa používať produkt ľuďom:

  • s individuálnou neznášanlivosťou niektorých zložiek;
  • s alergickou reakciou;
  • obézni, pretože orechy sú vysoko kalorické.

Vo všetkých ostatných prípadoch bude mať teľa prospech z používania.

záver

Prínosy a škody spôsobené pekanom pre telo boli preukázané na vedeckej úrovni. Zdravá osoba môže obsahovať orechy v strave bez obáv, že spôsobí významné poškodenie zdravia, ale zároveň musí byť dodržaná prípustná denná dávka. Okrem veľkého množstva užitočných vlastností matica má jemnú chuť.

Pozrite si video: 5 Reasons to Eat Pecans Every Day (August 2020).

Загрузка...