Hospodárstvo

Včely jedia medu

Včelári, ktorí práve začali pracovať na včelárni, sa zaujímajú o to, čo včely jesú v rôznych ročných obdobiach roka a dňa. To je dôležité vedieť, pretože tento hmyz sú dodávateľmi užitočného a dobre milovaného produktu - medu.

img "class =" aligncenter wp-image-21359 "src =" edyat-li-pcheli-med.jpg "width =" 650 "výška =" 401 "srcset =" edyat-li-pcheli-med.jpg 640w, / /fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01/image001-14-600x370.jpg 600w, edyat-li-pcheli-med-2.jpg 700w "veľkosti =" (max-šírka: 650px) 100vw, 650px "/>

Čo včely milujú

Strava bzučiacich hmyzu je dosť rôznorodá. Môžu jesť peľ, nektár, perga a svoj med. Hlavným zdrojom potravy hmyzu od jari do jesene sú medové rastliny.

Včely zbierajú peľ a nektár:

 • z akácie, lípy, pohánky, jelša a lieska;
 • z jablká, hrušky, čerešne, vtáčie čerešne a iné kvitnúce stromy a kríky;
 • zo slnečnice, púpavy, ďateliny, lupiny, znásilnenia.

Mnohé plodiny sú vysadené špeciálne vedľa včelárstva, vzhľadom na načasovanie kvitnutia.

Po zberu peľu včelka ju očistí svojimi slinami. Potom, keď dorazí do úľa, dáva zbieraný produkt do určitého bunkového hrebeňa. Začína proces fermentácie, čo vedie k tvorbe perga, pozostávajúcej najmä z bielkovín.

Včely jedia svoj med

Otázka, či sa rodina včiel živí vlastným produktom, môže byť jednoznačne zodpovedaná - áno. Prekonať veľké vzdialenosti, do ktorých pracujú včely pri hľadaní medových rastlín, potrebujú vylepšenú stravu. To je dôvod, prečo hmyz jedlo okamžite niekoľko dní. Hladové včely zomierajú počas letu.

Čo je to bielkovinové krmivo pre rodinu včiel

Vďaka bielkovinovým potravinám sa včely úspešne rozvíjajú, vďaka tomu jar vytvára dobré plody. Bielkovina je obsiahnutá v pergóne, peľu a náhradách, ktoré kŕmia rodinu včiel na konci jesene av zime.

Ale niekedy až do konca zimovania nestačí, a preto môže dôjsť k hladomoru proteínov. Hmyz na kompenzáciu nedostatku tejto látky dáva kravské mlieko. Proteín tohto prírodného produktu je ľahko trávený včelami.

Na začiatku jari, zatiaľ nie sú žiadne kvitnúce rastliny, pracovné včely kŕmia larvy pergou. Ak táto látka nestačí, vývoj včelstva je pozastavený, maternica nekladie vajcia.

Včelári musia vždy nechať rám s pergea pred prenesením úľov na zimnú údržbu. Ak včely nedostávajú toto jedlo, musia používať náhrady bielkovín. Toto je obzvlášť dôležité, keď je málo kvitnúcich rastlín a počasie je daždivé.

Existuje veľa možností na prípravu bielkovinových náhrad na kŕmenie včiel, z ktorých každá má svoje vlastné výhody a nevýhody.

Med, voda, peľ

Najlepšie je používať prírodné náhrady, ktoré zahŕňajú:

 • med;
 • voda;
 • pyl v minulom roku.

Zloženie náhrady je:

 1. Zmiešajte 200 g včelieho výrobku, 1 kg suchého peľu, 150 ml vody.
 2. Táto zmes je položená na ráme a pokrytá plátnom.
 3. Z času na čas sa množstvo potravín dopĺňa.

Mlieko v prášku

V prípade, že nie je k dispozícii žiadne náhradné diely, náhrada je vyrobená z práškového mlieka. Hoci kvalita tejto kompozície nie je taká účinná ako perga, môže sa použiť tak, aby rodina včiel nezomrela na hladine proteínov. Pripravte krmivo od:

 • 800 ml vody;
 • 1 kg granulovaného cukru;
 • 200 g práškového mlieka.

Príprava jedla na bzučanie hmyzu je jednoduchá:

 1. Varte do vody, pridajte cukor, premiešajte, kým sa úplne nerozpustí.
 2. Vložte práškové mlieko, miešajte, aby ste sa vyhli hrudkám.
Varovanie! Takéto jedlo sa podáva v malom množstve, pretože mlieko rýchlo kyslí.

Čo včely jesť v zime

Pozrite si video: Prečo vegáni nejedia MED? "Šialenstvo" zvieratám nepomôže (August 2020).

Загрузка...