Záhradníctvo

Rozmanitosť zemiakov Riviéra: charakteristiky, recenzie

Bramborová riviéra - holandská super-ranná odroda. To dozrieva tak rýchlo, že mesiac a pol je lehota pre zber.

img "alt =" Zemiaková riviéra "src =" sort-kartofelya-rivera-harakteristika-otzivi.jpg ">

Opis pozoruhodnej odrody sa môže začať s akoukoľvek charakteristikou. V každom prípade budú zrejmé pozitívne vlastnosti:

  1. Vzhľad koreňovej zeleniny je dosť atraktívny. Kôra je hrubá, ale hladká. Drsnosť neruší presnosť hľúz. Farba kože je svetložltá, oči sú veľmi malé. Buničina je zrnitá, chutná a krémová. Po tepelnom spracovaní sa stane drobivým. Hľuzy sú hladké, oválne a získavajú hmotnosť do 170 g.
  2. Výživová hodnota. Veľmi skorá paleta zemiakov Riviera obsahuje viac ako 18% škrobu, vitamínov, bielkovín, aminokyselín a minerálov. Určené pre detskú výživu a stravu.
    img "alt =" Zemiaková riviéra "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 357_2.jpg ">
  3. Krík tvorí vysoký, vzpriamený. Toto je dobrá ochrana medzi riadkami. Kvety sa zhromažďujú s halo s červeno-fialovou farbou. Listy na kmeňoch sú veľké, tmavozelené, s vlnitosťou pozdĺž okraja. Koreňový systém je veľmi výkonný, čo umožňuje zabezpečiť produktivitu aj v období sucha. Také korene sú schopné zabezpečiť rastlinu vlhkosťou v akejkoľvek pôde.
  4. Vysoká rezistencia voči chorobám. Zvyčajné ochorenia zemiakov nemajú čas kvôli krátkej vegetačnej dobe zasiahnuť odrodovú riviéru. Pred časom dozrievania úrody trvá iba 40 dní. Preto rané riviére zemiaky nie sú prakticky choré.

Agrotechnika klasická pre rané odrody zemiakov.

Príprava semien

Popis prípravnej fázy vám pomôže vybrať správne osivo. A klíčenie hľúz ďalej skracuje vegetačné obdobie.

Tip! Vysádzanie naklíčených zemiakov Riviéra umožní získať úrodu týždeň skôr ako je stanovené obdobie.

Semená zemiakov sa okamžite odoberú pri zbere a vytvoria pre ne optimálne podmienky skladovania.

Odchod z odporúčaných parametrov teploty a vlhkosti počas dozrievania znižuje kvalitu vybraných koreňových plodín. Na začiatku jari vyberú zemiaky Riviera, odložia poškodené alebo zmrazené hľuzy. Ploché, zdravé zemiaky s hmotnosťou od 40 do 70 g sú najlepšie vhodné na pestovanie. Veľké hľuzy by nemali byť pripravené na pestovanie, sú užitočné pri receptoch na varenie.

Ako pripraviť odrody Riviera na pestovanie? Najjednoduchším spôsobom je rozloženie na pár týždňov v horúčave a pri dobrom osvetlení. Vhodná teplota je medzi 12 a 15 stupňami nad nulou. Môžete túto udalosť podržať skôr. Predpokladajme, že zemiaky Riviera ležia asi dva mesiace v komfortných podmienkach pre vznik klíčkov. V tomto prípade, pred výsadbou, môžete dostať na hľuzy začiatky koreňového systému a výrazne skrátiť čas na zber. Počas obdobia klíčenia musia byť hľuzy na riviére obrátené.

Príprava pozemku na výsadbu

Aby odroda splnila všetky očakávania, je potrebné zvoliť najvhodnejšie miesto na pestovanie. Najlepšie zo všetkého, ak je to osvetlené miesto so svetlou pôdou. Dobrá oblasť, chránená pred vetrom a dobre ohrievaná slnkom. V takýchto miestach sa sneh a tavná voda nehromadí. Preto na ranej zemiakovej riviére, nechajte takýto sprisahanie. Pred výsadbou vykopávajú zem a zavádzajú organické látky.

Je to dôležité! Je prísne zakázané používať čerstvý hnoj alebo výkrm vtákov. Pri hnojivách je vhodný iba kvalitný humus.

Zemiaková riviéra dobre reaguje na zavedenie popola a dusíka. Miesto musí byť odstránené z buriny. Riviérové ​​zemiaky by sa mali vysádzať, keď sa pôda zahreje na +10 stupňov, nie skôr. Schéma výsadby pre skorú odrodu je 60x35 cm, vysadené sú brambory Riviera a hlboké hľuzy sa prehlbujú o 6 cm, tento ukazovateľ je menší ako u iných skorých odrôd.

Starostlivosť o rastliny

Popis odporúčaní pre starostlivosť o zemiaky Riviera netrvá veľa miesta. Avšak kompetentná a včasná starostlivosť - prísľub vysokej a vysokokvalitnej úrody. Hlavné požiadavky zostávajú:

  • zalievanie;
  • výživa;
  • brázd;
  • uvoľnenie.

Hilling začať vykonávať vo výškach stoniek 15 cm, potom zopakujte po troch týždňoch. Uvoľnenie je nevyhnutnou operáciou. Šetrí v období dažďa a sucha. Podávanie sa musí vykonať správne. Ak je napájanie dostatočné, potom môžete vyrobiť suché vtáčie trusy, minerálne hnojivá, popol. Oni sú pochovaní v zemi v čase hradenia kríky zemiakov Riviera.

Tip! Dusíkaté hnojivá by sa nemali vyrábať v neskorom období vegetačného obdobia. To povedie k zvýšeniu objemu listov, čo spôsobí, že sa rastlina zmení na seba a zber bude oveľa horší.

Weeding zemiakov plantáže sa vykonáva pravidelne, tak, aby buriny netečia rastliny a nemajú zbaviť svetla, vody a živín.

recenzia

Popisné odrody Riviera to robí veľmi populárne. Zemiaky produkujú skoré a vysoké výnosy. Prehľady pestovateľov zeleniny sú len pozitívne. Najčastejšie si všimnite hlavné charakteristiky.

Stepan Kopylov, región Voronež Zemiaky s krásnou, veľkou a chutnou koreňovou zeleninou. Nenáročná, odpúšťa chyby záhradníkov pri odchode. Dokonca aj s malými porušeniami agrotechniky, dáva dobrej úrodu v počiatočných štádiách. Dôstojný stupeň!