Záhradníctvo

Ako pestovať skoré uhorky bez skleníkov a skleníkov

Oh, ako lahodné sú prvé jarné uhorky! Bohužiaľ z nejakého dôvodu nie všetci milovníci jarného salátu vedia ako na začiatku leta vyrastú uhorky bez skleníka a skleníka. Pred začatím tohto prípadu sa odporúča študovať malú teóriu. Predstavte si, čo milujú a čo nemajú rád uhorky.


Takže takmer všetky odrody uhoriek preferujú úrodnú, bohatú na humus, neutrálne alebo mierne kyslé (pH 5-6), pomerne teplé (od 15-16 ° C) a vlhké (80-85%) pôdy. Podobné požiadavky na vzduch: vysoká vlhkosť (85-90%) a teplota od 20 ° С.

Nemajú však rád uhorky. Nemajú radi chudobnú, hustú, kyslú pôdu. Sú chladne z vody s vodou pod 20 ° С, prudké zmeny denných a nočných teplôt, prievanu a studenej noci pri teplotách pod 12-16 ° С. Počas dňa sa im nepáči teplota vyššia ako 32 ° C, pri ktorej sa zastaví vývoj rastlín. Ak teplomer ukazuje 36-38 ° C, opätovné opeľovanie sa zastaví. Zníženie teploty vzduchu na 3-4 ° C o jeden a pol alebo dva týždne vedie nielen k zastaveniu rastu, ale aj k silnému oslabeniu rastlín, vďaka čomu je možný vývoj chorôb. Rovnako ako všetky tekvica, uhorky majú slabý koreňový systém s nízkou regeneračnou rýchlosťou. Preto akékoľvek pliesňovanie spôsobuje spomalenie vývoja, transplantácia pre ne je jednoducho nežiaduca.

Sibírskej metódy pestovania uhoriek

Záhrada je pripravená na jeseň. Malý výkop, šírka 30-40 cm, je vykopaný v hĺbke 30 cm.

Dĺžka závisí od možností a potrieb hostiteľa v množstve 30 cm na uhorku. Pripravujeme vedro na dobrú úrodnú pôdu pre sadenice. Okolo polovice apríla namočte semená a pripravte si zem v pohároch na kyslé smotany. Dátumy začiatku tejto práce sú individuálne pre každý región Pre jednoduché nosenie je dobré umiestniť šálky do škatúľ na zeleninu. Takéto škatule nie sú nedostatočné v stánkoch a obchodoch s potravinami.

Násadové semená sa vysádzajú jeden po druhom v pohároch a pravidelne sa nalievajú teplou vodou. Odporúčame vziať sadenice na čerstvý vzduch každý deň, na slnečnú stranu na kalenie.

Keď bude už možné prechádzať sa okolo záhrady, v záhrade pripravenej z jesene, budeme spodok s polyetylénom. Potom zhora celé lôžko je tiež pevne pokryté plastovým obalom, aby sa zem zohrela lepšie a rýchlejšie. Za slnečného počasia sa to stáva veľmi rýchlo. Teraz musíte odstrániť fóliu a naplniť postel humusom zmiešaným so suchými listami alebo trávou, pošliapať dobre, naliať teplou vodou a opäť pokrývať polyetylénom.

Použitie zariadení na uchovávanie tepla počas tohto obdobia poskytuje veľmi dobrý účinok. Môžu byť naplnené vodou tmavými plastovými fľaškami piva a džúsu, ktoré sú rovnomerne rozložené pozdĺž dĺžky postele. Počas slnečného počasia sa rýchlo a dobre zahriajú, čím sa v noci znižujú nahromadené teplo.

Varovanie! Svetlé fľaše nedávajú takýto výsledok.

Keď je počasie priaznivé pre rozvoj rastlín (že je umelecké láska napísané vyššie), naplňte zákop so zemou a pokračujte v výsadbe sadeníc. Aby sme to dosiahli, dobre sa do zeme vložíme do šálok, stláčame a jemne extrahujeme hrot zeminy s koreňmi rastliny. Rastlinné uhorky v otvore, snažia sa nepoškodiť korene. Opatrne vodu postieľky, mulčujte ju humusom a lístky z minulého roka.

Existuje ďalšia metóda transplantácie. Rastliny v pohároch nevedú vodu niekoľko dní. Keď sa zem vysuší, ľahko vyjde bez poškodenia koreňov. Zasadiť taký vysušený kus pôdy by mal byť v dobre napojenej diere.

Fľaše s tmavou vodou, ležiace predtým v záhrade, sú umiestnené vertikálne a pokryté fóliou. Spodná časť závodu ohrieva exfoliantnú lístiu, na hornej strane teplotné výkyvy vyhladzujú vodné fľaše. Pri dosiahnutí stálych denných teplôt 18 až 20 stupňov a pri absencii hrozby zmrazenia sa môže odstrániť plastový obal. Zalievanie uhoriek by sa malo uchovávať len s teplou vodou. S viac či menej stabilným počasím môže toto postieľko hostiť prvé uhorky na začiatku leta.

Ďalším spôsobom, ako pestovať uhorky bez použitia sadeníc

To bude vyžadovať:

  • plastová lopatka s objemom 3 - 8 litrov;
  • bežná špirála z horúcej dosky;
  • 4 skrutky 15-20 mm dlhé s priemerom 4 mm;
  • 16 pukov;
  • 8 orechov.

Vybrali sme špirálu do troch rovnakých častí, vyvŕtali otvory pre skrutky a potom fixovali segmenty špirály, ako je znázornené na fotografii. Následne vylejeme spodnú časť vedra nad špirálou aspoň 1 cm so sadrou zmiešanou s hrúbkou kyslej smotany. Po nasadení sadry sme na ňu vložili igelitový sáčok a naliali stredne veľké štrk s hrúbkou 2-3 cm. cm (čím väčší je vedro, tým viac rašeliny môžete dať). Naplňte nádobu zeminou, ktorá nedosahuje 1-2 cm od okraja.

Rozdeľujeme povrch zeme do vedierka do 4 sektorov, v každom z nich robíme výklenok pre semená, kde môžete pridať hnojivo.

Niektorí záhradníci tvrdia, že je lepšie vyklíčiť semená položené na okraji.

Na miestach, kde sú semená vysadené, umiestnite plastové poháre. Vyberte miesto vedra neďaleko okna a zapnite vykurovanie. Regulátorom teploty nastavíme teplotu pôdy maximálne 20 stupňov.

Keď sa rastliny preplnia do plastových šálok, posilníme tyčinku v strede vedra, fixujeme výhonky na nej a zakryjeme ho filmom na vrchu. Za priaznivých podmienok vyberáme na ulici vedro s rastlinami bez vypnutia vykurovania. Od vzniku semien až po prvé uhorky vo väčšine odrôd trvá asi mesiac a pol. Po zasadení semien na kultiváciu v polovici apríla bude už začiatkom júna možné ochutnať plody ich práce!