Záhradníctvo

Červené šarlátové zemiaky

Zemiaky s červenou kožou sa nedávno objavili na našich regáloch. Predtým sme vedeli len bielu koreňovú zeleninu so šedivou kožou. Odroda "červená šarlátová" sa nedá nazvať novinkou, ale na rebríkoch Rusov sa objavila pomerne nedávno. Dnes sa úspešne pestuje v súkromných pozemkoch. Je veľmi nenáročný v pestovaní a udržiavaní. Ak ste noví v tejto oblasti podnikania a neviete, odkedy chcete začať svoj známy so zemiakmi, začnite s ňou.

Popis odrody

Slovo "červená" znamená "červená". Nie je to náhoda, pretože korene majú červený tón pleti. Zároveň je ich telo žltkasté. Zemiaky "Red Scarlett" chované z Holandska. Dodaná z Európy pred niekoľkými rokmi rýchlo získala popularitu. Najčastejšie sa pestuje na juhu Ruska av centrálnych regiónoch v slnečných otvorených oblastiach.

Ako môžete vidieť, zemiaky tejto odrody sú veľmi obľúbené a známe svojimi vynikajúcimi vlastnosťami. Je taký nenáročný, že je vhodný aj pre začínajúcich záhradníkov.

Recenzie záhradníkov

Recenzia tých, ktorí sa už podieľali na kultivácii odrôd "Red Scarlett", rovnako ako možné odhaliť tajomstvo, pretože zo skúseností iných záhradníkov si môže vyvodiť závery pre seba. Zvážte niektoré z nich.

Yuliya, 38 rokov, Leninsk-Kuznetsky Za šesť rokov za sebou som pestoval iba kvalitné zemiaky. Medzi nimi je vždy odroda "Red Scarlett". Nikdy neponáhľam s pristátím na otvorenom pozemku, pretože plodina je už skoro. Výsledkom je to, že sme na začiatku júna. Z desiatich kilogramov sadiva zemiakov zhromažďujeme 38-40 vedier s vynikajúcou úrody, ktorá sa potom uchováva celú zimu. Za to milujeme túto odrodu. Hľuzy vychádzajú ružové, hladké a veľmi chutné Victor, 50 rokov, Moskva Keď sme prvýkrát vyrastali na Red Scarlett, zdalo sa nám, že na konci nie je nič dobré. Odporúčali nám, aby sme tento konkrétny zemiak v obchode. Zasadili na konci mája a o mesiac neskôr dostali výhonky. Veľmi skoro však kríky padli na zem. Zvyšok zemiakov bol napadnutý phytophthorou a po 50 dňoch sme od našich kríkov nič neočakávali. Výnos bol však neuveriteľný! Odvtedy, v treťom roku ju rozrástame. Súbežne sa odoberáme bežná odroda "Tuleyevsky". Phytophthora nie je nebezpečná pre Red Scarlett, pretože postihuje tieto zemiaky skôr neskoro. Skutočnosť, že rastlina sa šíri na zemi, je rysom, nemali by ste sa jej báť. Keďže pôda na našich stránkach je dobrá, nepoužívame hnojivo. Pre niektoré regióny je to dôležité Elena, 42 rokov Tomsk Nenašiel som nič lepšie ako odroda "Red Scarlett". Zemiaky tejto odrody sú krásne, rovnomerné a bez chýb. Pre mňa to nie je taký výnos, ktorý má záležitosť ako chuť. Práve tento zemiak som miloval za nádhernú chuť. "Red Scarlett" je vhodný na čistenie, pri varení sa stane drobivým a amyloidným. Začali sme naše skúsenosti so zemiakmi Nevsky, ktoré sme sa nepáčili hneď, potom sme pestovali Tuleyevsky zemiaky už niekoľko rokov, ale začal sa zmenšovať a teraz nemeníme škálu Red Scarlett päť rokov. Pestovanie sa nelíši od starostlivosti o iné odrody. Ak si kúpite nie hľuzy, ale semená, nezabudnite, že v prvom roku budete musieť pestovať semená, buďte veľmi opatrní pri starostlivosti. Zber v tomto čase nebude fungovať.