Recepty

Melón varenie doma

Melón melón má miernu chuť a slabú arómu melónov. Príprava nápoja doma je pomerne náročná, ale stojí za to. Hlavná vec - dodržiavať odporúčania pre výrobu. V takom prípade dostanete silný, voňavý a zároveň mierny alkohol.

img "class =" aligncenter wp-image-21322 size-medium "src =" samogon-iz-dini-v-domashnih-usloviyah.jpg "width =" 640 "height =" 360 "srcset = -v-domashnih-usloviyah.jpg 640w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01/1-32-768x432.jpg 768w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01 /1-32-1024x576.jpg 1024w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01/1-32-600x338.jpg 600w, //fermilon.ru/wp-content/uploads/2019/01 /1-32-780x439.jpg 780w, samogon-iz-dini-v-domashnih-usloviyah-2.jpg 1280w "veľkosti =" (max-šírka: 640px) 100vw, 640px "

Výhody a škody na tinktúre melóna na svätožiaru

Melón je bohatý na vitamíny, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudské telo:

  1. Veľké množstvo železa pomáha zvyšovať hladiny hemoglobínu, zlepšuje funkciu obehového systému.
  2. Beta-karotén priaznivo ovplyvňuje stav vlasov a pokožky.
  3. Vitamín C zvyšuje odolnosť tela voči vírusovým infekciám a zvyšuje imunitu.
  4. Antioxidanty udržujú krvné cievy tónované.

Mierne použitie tinktúry melónu na svätožiaru stabilizuje duševný stav: zmierňuje únavu, eliminuje poruchy spánku, zlepšuje pamäť, na pozadí ktorého zmizne podráždenosť.

Kyselina listová, ktorá je bohatá na melón, má priaznivý účinok na srdce a mozog.

Napriek liečebným vlastnostiam sa nápoj neodporúča používať v nasledujúcich prípadoch:

  • pri ochoreniach obličiek a kardiovaskulárneho systému;
  • alergie na melóny;
  • Vzhľadom na vysoký obsah cukru je moonshine kontraindikovaný u diabetes mellitus;
  • počas dojčenia;
  • počas liečby dysbiózy;
  • v prítomnosti ochorení gastrointestinálneho traktu bakteriálnej povahy.

Samozrejme, nemali by sme zabúdať, že nadmerné pitie je škodlivé pre zdravie. Denný príjem by nemal presiahnuť 50 ml.

Technológia varenia melónového mesiaca

Na prípravu melónového mesiaca používajte iba zrelé ovocie. Obsahujú od 7% do 15% cukru. Tiež je produkt vhodný pre svoju kyslosť, ktorá sa pohybuje od 1%.

Nápoj dostane nepríjemnú chuť, ak sa buničina dostane do svätožiaru, preto sa odporúča pripraviť melón z džúsu. Aromatický kvapalný cukor obsahuje 18-21%. Pred varením sa ovocie odlupuje a úplne odstráni semená vláknami. Tiež odstrihnite subkutánnu buničinu. Obsahuje veľa pektínu, ktorý počas destilácie zvýši objem metanolu v mesiaci, čo predstavuje určité nebezpečenstvo pre zdravie.

Kusy buničiny sú umiestnené v kontajneri a naplnené moonshine, aby sa v ňom úplne utopili. Zakryjte voľne a nechajte na tmavom, chladnom mieste na týždeň. Potom sa kvapalina odfiltruje, k celulózke sa pridá cukr a udržiava sa tri dni. Sirup filtrovať a kombinovať s moonshine.

Výťažok hotového produktu sa dá výrazne zvýšiť použitím zmesi melónovej šťavy a žltej malinovej šťavy na prípravu. Navyše bude chuť nápoja výraznejšia.