Záhradníctvo

Odrody prevráteného zeleru

Existuje niekoľko odrôd zeleru. Klasifikácia sa vykonáva v častiach rastlín, ktoré sú konzumované. Kultúra je celkom známa, ale petioled odrody nie sú veľmi populárne. Nasleduje opis odrôd a fotografií sledovaného zeleru.

Rôznorodosť odrody celej odrody

V tomto druhu sa stopky používajú ako potraviny, preto sa niekedy nazývajú stonky. Nevytvára výraznú hľuzu, koreňový systém sa skladá z vláknitých, dobre vyvinutých koreňov. Pstruhový zeler tvorí mäsité šťavnaté stonky v prvom roku kultivácie. V tejto dobe je potrebné, aby boli rezané. Ak sa zeler neodstráni včas, v stonkách sa vytvoria tvrdé vlákna. Druhoradové druhy preferujú výživnú voľnú pôdu. V chudobnej krajine dostanú pestovatelia zeleniny tenké, slabé stopky. Tiež nie sú vhodné oblasti so silným osvetlením, je lepšie prideliť na výsadbu trochu tieňované miesta, napríklad pod stromami. V druhom roku rastlina produkuje kvetinové stonky. Odrody pereopylyatsya a stráca ich výrazné rysy. Preto v druhom roku by mali byť lôžka oddelené dostatočnou vzdialenosťou. Stonky sa používajú nielen na varenie, ale aj v kozmeteológii, recepty tradičnej medicíny. Rôzne odrody vám umožňujú variť jedlá s rôznymi arómami a vôňami. Na zabezpečenie výhod kultúry stačí uviesť užitočné zložky:

 • Vitamíny B;
 • minerálne soli;
 • éterické oleje;
 • karotén;
 • vitamín C;
 • flavonoidy;
 • horčík, draslík, železo, sodík.

Toto je neúplný zoznam látok, ktoré prinášajú ľudskému organizmu neoceniteľné výhody. Sýra kuchári nielen dusiť a marinovať, ale aj zmraziť, nakladanie, pripraviť šťavy alebo koktaily. Ako súčasť zeleninových stoniek je vlákno, ktoré sa pomaly trápi a vytvára dlhotrvajúci pocit sýtosti.

Varovanie! Bielené alebo svetlo zelené stonky odrody zeleru majú sladkú chuť, tmavozelená a červenkastá sa líšia v korenistej horkosti.

Druhy Petioch by mali používať starostlivo ľudia s problémami močového mechúra a očakávané matky.

Najlepšie odrody prevrátený zeler

Kmeňové odrody sa delia na podskupiny:

 1. Samootbelivayuschiesya. Ide o typy, ktoré nepotrebujú dodatočné bielenie. Počas vegetačného obdobia sú schopní vytvoriť plnohodnotnú stonku.
 2. Zelene. Odrody vyžadujúce obdobie bielenia. Je to čas na zlepšenie kvality stoniek. 2 týždne pred zberom sú špendlíky zabalené do papiera, takže slnečné svetlo netečie. Listy zostávajú na svetle.

Celer zeler sa pestuje dvoma spôsobmi - sadením a výsevom v zemi. Výber sa uskutočňuje na základe trvania tvorby stoniek. Preto pred zasiatím zeleru by ste mali starostlivo prečítať opis odrody a čas zrenia žrebcov.

Celer prechádzal Atlantom

Vzťahuje sa na druhy strednej sezóny. Technická zrelosť nastáva po 160-170 dňoch po klíčení. Odroda má vzpriamený výtok vysoký 45 cm a priemer 50 cm. Listy sú zelené, stredne veľké, s veľkým leskom. Stonky sú zelené a majú nízky rebrový povrch. Do jednej rastliny sa zhromažďujú až 400 g šťavnatých stoniek. Výťažok 2,7 - 3,2 kg na 1 štvorcový. m pristávacej plochy. Pestované sadenice a vyžaduje ďalšie bielenie. Kuchári sú radi, že používajú rôzne čerstvé alebo konzervované. Podľa recenzií spotrebiteľov je celolistový celer Atlant zeler veľmi dobrý ako korenie.

Celer zeler plachty

Ďalší vzhľad v polovici sezóny. Obdobie od výskytu klíčkov až po technickú zrelosť je 75-80 dní. Má polo-vertikálnu ružicu listov, výška dospelého rastliny je 55 cm, priemer 40 cm, hmotnosť do 1 kg. Farba špendlíkov je tmavozelená, dĺžka jedného dosahuje 35 cm, dĺžka stonky je 20 cm, najčastejšie sa používa na varenie ako korenie. Vyrábaný sadením v dôsledku dĺžky vegetačného obdobia.

 1. Semená na sadenice sa zasielajú koncom februára s hĺbkou 0,5 cm.
 2. Ponorte sa do štádia prvého pravého listu.
 3. Transplantované do krajiny na konci mája alebo začiatkom júna v závislosti od poveternostných podmienok. V tomto bode by mali byť sadenice 60-80 dní.

Stonky sa používajú čerstvé a sušené.

Varovanie! K dispozícii je listová forma celeru pod rovnakým názvom.

Celer stalked pascal

Pohľad v polovici sezóny s roznášanou listovou rozetou. Zber je pripravený na podstielku 12 až 14 týždňov po klíčení. Stonožky sú silné, šírka jedného na základni je 4,5 cm, dĺžka je až 30 cm, farba je vápna. Hmotnosť jedného výstupu je asi 0,5 kg, na jednej rastline až 20 ks stoniek. Pestované sadenice v skleníku a na otvorenom teréne. Vyžaduje pravidelné hilling na výrobu bielených stoniek. Miluje kŕmenie organických látok - popol, humus. Produktivita je vysoká - až 5 kg na 1 m2. m.

Mužské zdatnosť

Neskoré zrenie, zber sa uskutoční 150-169 dní po klíčení. Farba šnúrok je svetlozelená, tvar je takmer plochý, mierne zakrivený a mierne rebrovaný. Rozmer listu vzpriamený, s hmotnosťou 850 g, výška cca 79 cm, pozostáva z 15 listov. Dĺžka stonky je až 55 cm, výnos odrody je 3,3 - 3,8 kg na meter štvorcový. m. Stonky získavajú hmotnosť do 650 g, vyžadujú bielenie. Používa sa čerstvé a na varenie teplých jedál.

triumf

Do technickej zrelosti vstupuje 125 dní po klíčení. Výška rastliny je 65 cm. Zásuvka je kompaktná, stopky sú šťavnaté, líšia sa v mäsovej buničine, perzistentnej aróme, farba je tmavozelená. Zelená po rezaní rýchlo rastie veľmi rýchlo. Pestuje sa na otvorenom poli a skleníkoch.

chrúmať

Zber začína 120 dní po klíčení semien. Zásuvka tvorí vertikálny, 45 cm vysoký, kompaktný. Stonky sú farebné tmavozelené, šťavnaté, s príjemnou perzistentnou arómou. Výnosová trieda 3,0-3,2 kg na 1 štvorec. m. Hodnota odolnosti voči nízkym teplotám.

Utah

Doba zberu prichádza po 170-180 dňoch. Rozmanitosť s vertikálnou rozetou listov vysokej 65 cm. Stonky bez vlákien, dlhé, zakrivené na vnútornej strane. Farba je tmavozelená. Pestované sadenice, siatie semien vykonané v marci. Výnos Utahu je 3,7 kg na 1 štvorcový meter. m, hmotnosť jednej rastliny je asi 350 g. Má perzistentnú príjemnú arómu, dobrú udržiavaciu kvalitu a chuťové vlastnosti.

Vlastné bielenie odrody prevrátený zeler

Okrem zelených odrôd sa množia mnohé samovoľne bieliace druhy celej stonky. Nevyžadujú bieliace obdobie, ale majú menej korenistú chuť a nižšiu chrumkavosť stoniek. Pestovanie samolepiacej zeleniny je o niečo jednoduchšie, ale tieto odrody netolerujú chladnú chvost. Zber by mal byť pred mrazivými dňami. Zahradníci vykopávajú samovoľne bieliace druhy postupne a selektívne, snažia sa nepoškodiť rastúce rastliny v okolí.

zlato

Zber je pripravený na zber 160 dní po prvých výhonkoch. Odroda sa považuje za vodcu medzi samovoľne bieliacimi druhmi vo svojich vlastnostiach. Má stonky strednej dĺžky so slabým zakrivením a rebrovaním. Farba špičiek je svetlozelená s miernym zažltnutím. Hmotnosť jedného výstupu je asi 850 g. Odroda je veľmi plodná, s dobrým poľnohospodárskym zázemím od 1 m2. m vyzdvihnúť až 5 kg stoniek. Považovaný za veľmi výnosný pohľad. Používa sa na varenie ako rastlinná zložka a korenie, hoci odroda je slabá.

malachit

Doba dozrievania je kratšia ako doba predchádzajúcej odrody. Stonky sú pripravené na zber za 90-100 dní. Vytvorí zásuvku s hmotnosťou 1,2 kg. Malachitové stonky sú mäsité, husté, mierne zakrivené. V štádiu zrelosti tmavozelenej. Povrch tukov je mierne rebrovaný. Malachit je odroda charakterizovaná vysokým výnosom medzi odrodami plodov celerov. Od 1 štvorca. m štvorcový zber až 4 kg kvalitných stoniek dlhých 35 cm.

tango

To je považované za jeden z najlepších samolepiacich druhov strouhaného zeleru. Zber po 160-180 dňoch od dátumu vzniku. Formuje stonku pôvodnej modrozelenej farby s dĺžkou 50 cm, vnútorná hmotnosť stoniek neobsahuje hrubé vlákna. Z vonkajšej strany sú rovné a zvnútra silne zakrivené. Listy sú malé svetlo zelené farby. Zásuvka váži približne 1 kg. Medzi poľnohospodárov je cenený pre svoju príjemnú perzistentnú arómu, dobrú chuť, schopnosť skladovať po dlhú dobu a odolnosť proti tsvetukha a hrdzu. Výnos je až 3,7 kg na 1 štvorec. m.

záver

Pomocou navrhnutých popisov a fotografií celerových stoniek bude ľahké vybrať vhodnú odrodu na pestovanie. Pôvodcovia by mali pestovať niekoľko rôznych odrôd na určenie rozdielu a výber najlepších.