Záhradníctvo

Ako rastú orech: foto, ovocie

Vnútorný vlašský orech - Stredná Ázia. Na území Ruska sa strom objavil vďaka gréckym obchodníkom, a preto zodpovedajúci názov - orech. Orech rastie po celom svete. Úspešne sa pestuje v Bielorusku, Moldavsku, Rusku, Ukrajine a na Kaukaze. Hazel získal popularitu kvôli prospešným vlastnostiam ovocia, zelenej masy a kôry.

Kde sa pestuje orech?

Oreš rastie takmer všade: niektoré odrody sú dokonale prispôsobené na pestovanie v severných oblastiach. Niektoré druhy môžu tolerovať dlhotrvajúce mrazy, takmer imúnne voči škodcom hmyzu. Preferované miesto rastu - v dobre osvetlených, priestranných, nie mokrinách. Hazelka rýchlo rastie na kopcoch, v hlinených pôdach.

Kde rastie orech na svete

Strom rastie na miestach s miernym podnebím, ale uprednostňuje južnejšie regióny. Divoké pristátia sa nachádzajú na území Zakaukazu a v pohorí Talysh. Často sa vo vlhkých roklinách Himalájí pestuje divoká lieska. Špeciálne pestované orechy v Číne, Indii, Rakúsku, Grécku. Praktizujte výsadbu v záhradách Nemecka a Talianska.

Lesné plantáže vlašských orechov sa nachádzajú v horách Tien Shan, na území Uzbekistanu, Kirgizska a Tadžikistanu. Tieto lesy sú považované za najväčšie na svete.

Kde roste orech v Rusku?

Stromy sú bežné v strednom pruhu a pravidelne sa vysádzajú v južných oblastiach Ruska. Prax pristátie v oblasti Moskvy a Leningradu. V severných regiónoch je kultivácia horšia. Strom netoleruje dlhotrvajúce nízke teploty, maximálna hranica je 30 stupňov mrazu.

Je to dôležité! Dlhé mrazy sú deštruktívne pre vlašské orechy, nízke teploty ovplyvňujú množstvo a kvalitu plodiny.

Chovatelia sa podieľajú na chovných odrodách, ktoré môžu rásť dlho pri veľmi nízkych teplotách. Ale vo väčšine prípadov také sadenice prakticky neprinášajú ovocie.