Záhradníctvo

Pepper Apricot obľúbené

Sladká bulharská paprika je obľúbenou zeleninou medzi záhradkármi. Koniec koncov, jeho plody sú potrebné pre prípravu mnohých jedál. Väčšina druhov sa pôvodne objavila v zahraničí. Musíme však ochutnať túto pochúťku. Zelenina potrebuje náležitú starostlivosť, aj keď úroda stojí za zber. Často s jedným kríkom môžete zbierať množstvo ovocia, ktoré sa vyznačujú výbornou chuťou a kvalitou.

img "alt =" obľúbené marhule "src =" perec-abrikosovaya-favoritka.jpg ">

pristávacia

Pred zasadením semien papriky je potrebné ich pripraviť, môžete začať od 25. januára do 10. februára. Na začiatok je potrebné ich udržiavať v slabom roztoku manganistanu draselného počas 15 minút, potom sa premyjú a umiestnia sa do stimulátora rastu alebo do roztoku stopových prvkov počas 11 hodín. Potom opäť musíte očistiť semená a držať ich 2 dni v mokrom stave. Piper ihneď nepožerajte do zeme. Čakáme na klíčky sadeníc a už ich vysádzame na otvorených miestach.

Po výskyte výhonku by sa mala rastlina tlačiť na teplo, aby paprika nezmrazila. Táto zelenina sa vyznačuje termofilnou. Približná teplota miestnosti je 20 až 25 stupňov Celzia. Ďalšie dôležité svetlo, keď je miestnosť tmavá, je potrebné zapnúť LED alebo žiarivky. Mala by byť napojená iba teplou vodou.

A v máji môžete vysadiť sadenice na trvalom mieste. Ak je film pokrytý filmom, potom 10. až 20. mája, ak je rastlina vysadená na otvorenom priestranstve, 20. - 30. mája. Ak sa predpokladá chladenie, potom by sa mala odstrániť pôda okolo rastlín, umiestniť oblúky nad nimi a zakryť fóliou.

Klasifikácia druhov

Odrody sladkej papriky, podobne ako mnohé iné kultúry, je možné rozdeliť podľa ich zrelosti.

Sú rozdelené na:

 • Skoré a veľmi skoro. Takéto semená po klíčení majú čas na zrenie po 100-120 dňoch. Medzi týmito druhmi osiva existuje veľa dobrých odrôd, ktoré sa vyznačujú ich kvalitou a chuťou.
 • Priemer. Po výskyte výhonkov môžete plodiť ovocie po 120 až 135 dňoch. Čo je zaujímavé, ak ich vysadíte trochu dopredu, potom tento druh zomrie spolu s prvými. Ak sa však trochu oneskorenie v výsadbe, potom môžete zber s neskorými odrodami.
 • Neskoro a veľmi neskoro. Iba po 135-150 dňoch po klíčení semien, a niekedy dokonca o niečo neskôr, môžete zberať.

Výber semien a odrody je možno jedným z najdôležitejších etáp, ak venujete čas a zvolíte vhodnú odrodu, potom budú oveľa menej problémov. Ale mala by byť zvolená individuálne, počnúc od požadovaného výsledku. Ďalej by som chcel zvážiť jeden z najuniverzálnejších typov.

popis

Pepper "obľúbený marhúľ" sa vzťahuje na skoré dozrievanie odrôd. Vychutnáva sa asi 100 dní. Dobre sa rozvíja tak v otvorených priestoroch, ako aj v skleníkoch. Samotná rastlina nie je príliš vysoká, dosahuje maximálne pol metra. Pri 1 m² môžete vyložiť 5-8 kusov. A na jednom kríku rastie asi 20 druhov ovocia, takže je potrebné poznamenať ich kompaktnosť. To je veľmi sladká a chutná odroda, môžete ju jesť v akejkoľvek forme, je vhodná na varenie a konzervovanie.

Tvar papriky sa podobá kužeľu. Vyzerá brilantne vzhľadovo a hladko na dotyk. Keď obľúbenú ripens, korenie sa stáva svetlo zelená, a po jasnej farbe marhule. Hrúbka steny je 7 mm a samotné ovocie váži v priemere 150 gramov.

Aby sa rýchlo dosiahla dobrá úroda, je prípustné používať špeciálne stimulátory rastu rastlín.

výhody

 • Vysoký výnos;
 • Ťažké mäsité ovocie;
 • Prasnice rýchlo;
 • Odolné voči chorobám;
 • Pri varení sa môže použiť pre rôzne jedlá;
 • Rastú ako v skleníkoch, tak na otvorenom poli;
 • Ovocie je veľmi voňavé, príjemné na chuť a vyzerá krásne;
 • Nebojí poveternostné podmienky.

To je celkom dobrá možnosť pre výsadbu, pretože v podstate veľa odrôd sladkej papriky je neuveriteľne náročná a podlieha veľkému počtu chorôb, musia byť neustále monitorované. Ale táto odroda, ako už bolo spomenuté vyššie, nemôže byť nazývaná rozmarná, môže rásť v akýchkoľvek podmienkach. Hlavná vec je získať dostatok kvalitných semien. Aby sa predišlo incidentom, je lepšie vybrať si osvedčené spoločnosti.

Odozva spotrebiteľov

Kolokolnikova S., 45 rokov, Khabarovsk "Môj manžel kúpil obľúbenú marhuľu", bol upozornený v obchode. Aj ona často počula dobré recenzie. Chválili krásny vzhľad a chuť. Som už letný rezident so skúsenosťami, takže som urobil všetko obvyklým spôsobom: sadenice, potom sadenie. Zber sa ukázal ako dobrý, z jedného krbu sa zhromaždilo asi 18 druhov plodov. Najmä opatrná starostlivosť, ktorú rastlina nevyžaduje, nevznikli žiadne problémy. Samotná zelenina je chutná a šťavnatá. Robil som lecho, všetci sa to páčili. Lovetsova I.S., Astrachán Rozhodol som sa prvýkrát kúpiť "korenie obľúbenú". Som podporovateľom skorých odrôd, nejako je pre mňa vhodnejšie. Predtým som hlavne kúpil odrodu "Lumin" a usporiadal všetko, ale zaujímalo ma opis. Bolo to veľmi zaujímavé skúsiť. V dôsledku toho som zhromaždil dobrú úrodu, plody boli chutné a dozrievali včas. Nevyskytol žiadny zvláštny rozruch, zasadila sadenice a potom sa zalievala a samozrejme nezabudla ani na hnojivá Anna Ghancharova, 25, Izhevsk Samotná záhradka nikdy nepracovala, moja skúsenosť bola iba na pomoc moju matku. Len bez rozmýšľania urobili to, čo požiadali. Ale stalo sa, že moja matka musela odísť a záhrada už bola vysadená. Musel som sa o seba postarať, je to škoda, všetka práca už bola investovaná. Tu sú otázky s korením "Apricot favorite" nevznikli, čo sa nedá povedať o iných kultúrach. Je to jednoduché: prišla dvakrát týždenne, zalievanie. Potom zrelé jasné a chutné ovocie. Tam bolo veľa zberu, ona zhromaždila 2 desiatky z každého Bush. Krapivina OV, Novosibirsk Obľúbená veľmi rád, ona uprednostňovala pri nákupe, pretože rastlina nie je náchylná k chorobám. Minulý rok som trpel čiernou nohou a teraz som nechcela skúsenosti zopakovať. A však žiadne problémy, ovocie je chutné, ale nie príliš veľké.