Záhradníctvo

Ako uchovávať borievkové orechy lúpané a kužeľovité

Pine nuts - zdravý, výživný a chutný produkt, ktorý obsahuje veľké množstvo užitočných prvkov. Zber úrody sa uskutočňuje v prvých jesenných mesiacoch. Na predaj príde v lúpanej forme, v škrupine a dokonca aj v kužele. Na zachovanie užitočných vlastností počas celej zimy je potrebné pochopiť, ako ukladať borovicové orechy.

Príprava borovicových orechov na skladovanie

Pine nuts sú kulinárske meno a v prírode sú semená cedrové borovice. Jadrá sú umiestnené v silnej škrupine a skryté v kužele. Pod touto ochranou orechy strácajú svoju chuť a prospešné vlastnosti počas niekoľkých mesiacov. Doba skladovania čistených borovicových semien pri teplotách za vlhka nie je dlhšia ako 2 - 3 mesiace.

Pri nákupe taiga orechov si musíte byť vedomí toho, ako vybrať produkt a pripraviť ho na dlhodobé ukladanie.

Nakupovanie jadier inhell je potrebné skontrolovať ich dotykom. Mali by byť husté, mierne navlhčené príjemnou sviežou arómou.

Pred uskladnením odstráňte sušené orechy. K tomu je potrebné rozptýliť na plechu, ktorá je pokrytá papierom, v tenkej vrstve a niekoľko dní sa umiestni na suché miesto. Pri sušení sa orechy periodicky miešajú.

Pri kúpe ošúpaných orechov by ste mali uprednostňovať ľahké jadrá bez cudzieho zápachu. Jasne žltá farba indikuje nesprávne a dlhé ukladanie. Takéto borovicové orechy budú horké a nebudú prínosom pre telo. Ak sú borovicové orechy pokryté zeleným kvetom, je to prvý príznak infekcie patogénnymi baktériami.

Tip! Vyčistené jadrá sa najlepšie zakúpia v nepriehľadnom balení, pretože sú rýchlo pokryté plesňou, keď sú vystavené slnečnému žiareniu.

Orechy bez škrupiny je možné skladovať vo vzduchotesnej, nepriehľadnej nádobe alebo v sterilizovanej sklenenej nádobe.