Záhradníctvo

Pepper Ali Baba

Sladká bulharská paprika, prinesená raz zo vzdialených brehov Severnej Ameriky, si dokonale zvykla na naše zemepisné šírky. Pestuje nielen v jednotlivých záhradných oblastiach, ale aj v priemyselnom meradle. V tomto prípade sa uprednostňujú iba tie najlepšie odrody, ktoré vykazujú vynikajúce výsledky počas dlhého časového obdobia. Medzi tieto odrody patrí pepř Ali Baba.

img "alt =" Ali Baba "src =" perec-ali-baba.png ">

Charakteristická odroda

Jeho rastliny sú pomerne nízke, len 45 cm, čo im umožňuje pestovať ich aj v malých skleníkoch. Odroda Ali Baba je výsledkom práce ruských chovateľov, takže je ideálna pre pestovanie v našej klíme.

Každý kefák sladkej papriky Ali Baba tvorí súčasne 8 až 10 ovocia. Na puzdre sú usporiadané vo voľnej forme, to znamená s dolným koncom. Tvar ovocia sa podobá predĺženému kužeľu s plochým vrcholom a mierne zaobleným zakriveným koncom. Hmotnosť každého z nich neprekročí 300 gramov.

Je to dôležité! Kmeň odrôd sladkej papriky Ali Baba nie je zatlačený do ovocia.

Povrch papriky Ali Baby je hladký, s miernym lesklým leskom. V technickej zrelosti je namaľovaný v svetlozelenej farbe. Keď dozrieva, farba ovocia sa mení najskôr na oranžovú a potom na tmavočervenú. V tejto triede, priemerná hrúbka mäsa, spravidla do 5 - 6 mm. Chutí šťavnaté a sladké a má ľahkú korenistú chuť.

Ali Baba je rozmanitosť. Jeho plody dosahujú technickú zrelosť po 100 dňoch od výskytu prvých výhonkov. Zároveň sa odroda vyznačuje vysokým výťažkom a dobrou odolnosťou voči mnohým chorobám.

Odporúčania pre pestovanie

Najdôležitejšou podmienkou pre získanie vynikajúcej úrody tejto sladkej papriky je správne pripravená sadenica. Najlepší mesiac na jeho prípravu je február. Mali by byť pripravené aj sadenice Ali Baba, rovnako ako pre paradajky. Okrem toho existuje niekoľko odporúčaní, ktorých realizácia vám umožní získať silné a zdravé sadenice odrody sladkej papriky Ali Baba:

  1. Rastl iba živé semená. Živé semená sa dajú určiť ponorením do vody. Na výsadbu zapadajú iba tie semená, ktoré padli na dno. Plávajúce semená sú prázdne a nemôžu vyklíčiť, aby mohli byť vyhodené.
  2. Semená vhodné na pestovanie sú niekoľko dní namočené vo vode. Vo vode môžete pridať akýkoľvek rastový promótor. To nielenže zvýši rýchlosť výskytu výhonkov, ale aj zlepší imunitu budúcich rastlín.
  3. Kalenie sadeníc je povinný postup pre výsadbu v otvorených posteliach. Kalenie je žiaduce, nie však nevyhnutné, na pestovanie v skleníkoch. Aby mohli mladé rastliny vytvrdnúť, musia zabezpečiť nočné teploty od 10 do 13 stupňov.

Podľa týchto jednoduchých odporúčaní môžete získať silné sadenice sladkej papriky Ali Baba.

Rastliny tejto odrody sa pestujú na trvalom mieste v máji až júni. Aby sa zabezpečil normálny rast medzi susednými rastlinami, mali by zostať aspoň 40 cm. Rovnaká vzdialenosť by mala byť medzi ich radmi.

Starostlivosť o sladké papriky Ali Baba zahŕňa:

  • Pravidelné zavlažovanie. Pre neho by ste mali mať len teplú destilovanú vodu. Každá rastlina by mala mať od 1 do 2 litrov vody. V tomto prípade je horné zavlažovanie možné len pred začiatkom obdobia rozkvetu. Počas kvitnutia a až do konca zberu by sa zalievanie malo vykonávať iba pod základňou kroviny.
  • Najvyššie obliekanie minerálnych a organických hnojív. Jeho frekvencia by nemala prekročiť 2 krát za mesiac. Hnojivá sa vyrábajú iba pod púzdrom, aby nedošlo k poškodeniu listov.
  • Uvoľňovanie a pliesňovanie.
Tip! Pôdna mulčovanie zabraňuje pravidelnému oplodňovaniu a uvoľňovaniu. Okrem toho pomôže udržať vlhkosť v zemi a upraviť teplotu pôdy.

Viac informácií o starostlivosti o sladkú papriku nájdete vo videu: //www.youtube.com/watch?v=LxTIGtAF7Cw

S ohľadom na agrotechnické požiadavky na starostlivosť bude odroda Ali Baba hojne prinášať ovocie od júla do septembra.

recenzia

Lyudmila, 49 rokov, Kostroma V tomto roku bola vybraná sladká paprika Ali Baba na pestovanie v skleníku - recenzie o tom boli celkom dobré. Sadenice pristála na začiatku júna, pravidelne napojená a oplodnená na začiatku kvitnutia minerálnymi hnojivami. Zber nebol taký veľký, ale obrovský. Nevedeli sme, kam ich dať. Súčasne všetky kefy začali prinášať ovocie naraz pre 7-9 ovocia. Chutia veľmi šťavnaté. Môžem odporučiť Ali Babu, on ma potešil Ann, 27 rokov, Vladimir, Sóda Ali Baba na druhý rok, a opäť som prekvapený jeho produktivitu. Je pravda, že tento rok sa ukázalo, že niektoré papriky rástli tipy, hoci by mali byť úplne nadol. Hovorí sa, že sa to stalo kvôli vzájomnému opylovaniu so susednými odrodami, ale to neovplyvnilo chuť ovocia.

Pozrite si video: Freshippo's Robot Restaurant (Január 2020).

Загрузка...