Záhradníctvo

Black Mulberry: fotografie a popis

Čierna moruše je bežná v ázijských krajinách, ale je čoraz bežnejšia v strednom pruhu. Je ocenený svojimi chutnými a zdravými bobuľami. Pre úspešné pestovanie moruše je dôležité vybrať správne miesto a pravidelne sa starať o plodinu.

Popis čierneho moruše

Čierna moruše je listnatý strom, patrí do rodu Mulberry a rodiny Mulberry. Je tiež známy pod názvom moruše, tu, moruše. Kultúra pochádza z juhozápadnej Ázie, odkiaľ sa postupne rozšíril na západ. Život moruše je až 200 rokov.

Mulberry je pestovaná na zdravé jedlé plody. Jeho drevo je husté a husté, používané na výrobu hudobných nástrojov, nábytku, stavebných materiálov. V Rusku je zber morušových drevín zakázaný zákonom. Listy stromu slúžia ako zdroj potravy pre priadky morušovej, ktorá sa používa na výrobu hodvábu.

Mulberry dosahuje výšku 10 až 13 m. Listy sú dlhé 10-20 cm, predĺžené, zelené farby. Plody sú tmavo fialové: takmer čierne. Pozostávajú z mnohých kameňov s dĺžkou 2 až 4 cm a vonkajšie plody pripomínajú ostružiny. Čierne moruše sú jedlé, chuťovo sladké, s kyslou chuťou.

Môžete zhodnotiť vzhľad kultúry podľa fotografie čierneho moruše:

Pozrite si video: शहतत क फयद Shahtoot Ke Fayde. Health Benefits Of Mulberries. Mulberry Fruit - Beauty Benefits (Septembra 2022).

Загрузка...