Záhradníctvo

Ako umyť olúpané vlašské orechy

Akékoľvek matice z miesta zhromažďovania do obchodného domu a konečného spotrebiteľa urobia dlhú cestu. Hygienické normy pri ich čistení, skladovaní a preprave sa najčastejšie nedodržiavajú. Preto odborníci odporúčajú umyť olúpaných vlašských orechov pred jedlom.

Potrebujem umývať vlašské orechy

Ošúpané vlašské orechy sa zásadne nelíšia od mandlí, kešu alebo lieskových orechov. A umyť ich pred jedlom by malo byť povinné. To platí aj pre výrobok predávaný v škrupine. Potreba umyť vyčistené jadrá z nasledujúcich bodov:

  1. Výrobok je počas predaja vždy na otvorenom priestranstve a zostáva nechránený proti prachu a nečistotám vo vzduchu.
  2. Nielen baktérie alebo vírusy, ale aj parazitné vajcia sa môžu dostať od ľudí, ktorí sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti lúpaných orechov.
  3. Aby sa zabezpečilo trvanie skladovania, môže byť ovocie orechov ošetrené špeciálnymi chemickými zlúčeninami, ktoré zabraňujú potravinovému moru a iným škodcom konzumovať produkt.
Je to dôležité! Pred jedlom musíte produkt umyť v obale.

Ako umyť olúpané vlašské orechy

záver

Napriek skutočnosti, že vlašské orechy sú považované za zdravý produkt, ich spotreba by sa mala pristupovať opatrne. Nepremytie olúpaných vlašských orechov pred jedlom bude vážnou chybou, ktorú možno vyliečiť žalúdkom. Umytie ovocia pred jedlom je rovnako dôležité ako ruky.