Záhradníctvo

Odrody uhoriek so zväzom vaječníkov

Uhorky sa v poslednej dobe objavili odrody uhoriek s trsy vaječníkov, ale rýchlo získali popularitu medzi záhradkármi, ktorí chcú získať veľké sezónne výnosy. Dokonca pred 15 až 20 rokmi sa skoré rastúce stredne veľké hybridy pestovali v skleníkoch a na otvorených plochách - bežných odrodových uhoriek.

Hybridy lúča boli získané chovateľmi prechodom niekoľkých odrôd s ženským vaječníkom. Takže tieto odrody začali produkovať od 4 do 10 plodov z jedného uzla vaječníkov, čo výrazne zvýšilo výťažok.

Pestovanie a starostlivosť o zväzky uhoriek

Aby uhorky mali dlhú vegetačnú sezónu a produkovali významné množstvo ovocia, vyžadujú si osobitnú starostlivosť. Veľké množstvo vaječníkov robí rastlinu slabou, takže hybridy tohto typu potrebujú pravidelné kŕmenie a dodržiavanie niektorých pravidiel počas kultivácie:

  • Cucumber lúčové odrody nie sú príliš blízko k sebe. Maximálna hustota medzi kríkmi v skleníkoch - 2-3 sadenice na 1m2Na otvorenom teréne môže toto číslo dosiahnuť 3-4.
  • Na začiatku vegetačného obdobia musí mať rastlina silný koreň a silnú stonku, aby mohla "kŕmiť" a udržať početné vaječníky.
  • Ak sú rastúce sadenice okrasných rastlín určené na výsadbu v otvorenom teréne, potom po transplantácii musia byť pokryté fóliou a uskladnené tam až do začiatku aktívneho kvitnutia.
  • Zväzky uhoriek najlepšie zasadené na miesta chránené pred vetrom. Rastlina je veľmi teplomilná a v tahu je pravdepodobné, že oslabená stonka jednoducho zomrie.
  • Povinné hnojenie rastlín s organickými minerálnymi hnojivami. Postup je dávkovaný (nie viac ako 15 gramov na m2 raz za týždeň).
  • Aby sa zrýchlil rast zelenej trávy, je v skleníku alebo v skleníku inštalovaná objemová nádrž s prehnanou trávou alebo hnojom. Odparený oxid uhličitý aktivuje rast rastlinných buniek, čo vám umožní rýchlo získať požadovaný výnos.
Tip! Upozorňujeme, že zber úlovkov uhoriek by sa mal vykonávať denne.

Zastarané ovocie zostávajúce na bush, zabraňuje vzniku nových vaječníkov.

Dôležitým faktorom pre rast hybridných lúčov v otvorenom teréne sú podporné prvky. Najlepšie ovocie a maximálny výnos sa získavajú z kríkov viazaných na mriežku, upevnených na tyčiach, 2 metre alebo vyšších. V rovnakej dobe medzi stĺpiky nutne pripojené oka, s veľkosťou bunky nie je menej ako 15 cm Na to opraviť nové uhorky bič.

Bundle uhorky vyžadujú pravidelnú starostlivosť a kŕmenie. Napriek skutočnosti, že vegetačné lúče položené v rastline na genetickej úrovni, kvôli nesprávnemu napájaniu alebo slabému svetlu sa môžu líšiť.

V rovnakej dobe, rastlina nemôže byť prehnané hnojivá. V prípade hojného alebo nesprávneho kŕmenia môžu byť trsy tvorené len na dolných vaječniciach stonky. Optimálne podmienky pre pestovanie uhorky - zachovanie požadovanej teploty (bez ostrých výkyvov) a relatívne vysokej vlhkosti. To je dôvod, prečo sa odporúča zasadiť okrasné uhorky v upravených skleníkoch alebo na otvorenom teréne v lete, keď sa teplota vzduchu usadzuje.

Ako si vybrať najlepšiu odrodu na pestovanie

Hybridy lúčnych uhoriek sú rozdelené na niekoľko druhov, z ktorých hlavné sú hmyzom infikované alebo parthenokarpické. Prvé, spravidla, sa pestujú v otvorených priestoroch alebo v skleníkoch, ktoré sú špeciálne vybavené otvorenou strechou. Druhý je prispôsobený pre filmové skleníky a skleníky.

Obaja aj iní sa môžu líšiť rozvetvením. Pre vysoké skleníky a otvorené terény s vybavenými podporami sú vhodné odrody s dobrým a obmedzeným rozvetvením, pre nízke skleníky a skleníky - so slabým rozvetvením.

Výhody odrôd s dobrým rozvetvením

Rastliny sa vyznačujú dlhou vegetačnou sezónou a vysokým výnosom. V strednom Rusku sa odporúčajú odrody ako Maryina Roshcha, Three Tankista, Chistye Prudy, Little Boy Thumb a Junior Lieutenant.

Vlastnosti rastúcich uhoriek s obmedzeným rozvetvením

Tieto rastliny nevyžadujú pravidelné ukľudňovanie, ľahko sa čistia a majú pomerne dlhú vegetačnú sezónu. Najlepšie odrody - "Cheetah", "Ant", "Kobylka", "Trump karta".

Najlepšie odrody uhorky so slabým vetvenie

Skvelá možnosť pre veľkú sezónnu zber. Rastová sezóna trvá od 1 do 1,5 mesiaca. Slabé postranné vetvy sú krátke, nevyžadujú šitím. Najlepšie odrody - "Balalaika", "Kytica", "Abeceda".

Pomalý rast

Je zrejmé, že zber úlovkov uhoriek je pravidelný a náročný proces. Ale čo s tým, ktorí sa objavia vo svojich súkromných pozemkoch len o víkendoch? Existuje príležitosť na pestovanie dobrej úrody, starostlivosti o uhorky 2-3 dni v týždni?

Najmä pre letných obyvateľov domáce chov produkoval niekoľko druhov zväzkov uhoriek s úmyselne pomalým rastom ovocia. Z tohto dôvodu uhorky na Bush prakticky nemajú žiadnu príležitosť vyrastať a neodstraňovať sily od zelených mužov. Zber sa môže robiť raz týždenne.

Najobľúbenejšie z nich sú okrasné odrody "Captain" infikované hmyzom (na obrázku vyššie), "Acorn". Vlastné opeľovanie - "Buďte zdraví", "Balkón", "Karapuz".

Varovanie! Pri výsadbe hybridov "Kapitán" a "Žalúdok", nezabudnite, že tieto rastliny majú výlučne ženský typ kvitnutia, preto spolu s nimi sú vysadené všetky uhorky z opylovacích odrôd.

Varené uhorky s pomalým rastom ovocia majú ďalšiu charakteristickú vlastnosť - ich miniatúrne a nepopeliteľné ovocie sú skvelé na konzervovanie. A taký hybrid ako "balkón" je nenáročný na starostlivosť a dáva skvelé výnosy a prispôsobuje sa akýmkoľvek rastovým podmienkam.

Najobľúbenejšie odrody zväzkov uhoriek

Správne vysadené a dobre pestované uhorky s vajíčkovým zväzkom sú v priemere schopné produkovať až 20 kg výnosu z jedného kríža. Pri výbere triedy si určite prečítajte pokyny a naučte sa základné podmienky starostlivosti.

Nasledujúce sú populárne a dopyt dnes:

lavína

img "alt =" Avalanč "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 238_6.jpg ">

Vzťahuje sa na rané dozrievanie odrôd určených na rast v skleníkoch, skleníkoch a na otvorených pozemkoch. Zo 4 až 6 uhoriek sa vyrába v jednom zväzku. Rastúca sezóna je 1,5 mesiaca a výsledné ovocie dosahuje dĺžku 8 až 10 cm. Odroda je všestranná a plodina sa môže použiť ako na šaláty, tak aj na konzervovanie.

svokra

img "alt =" svokra "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 199_7.jpg ">

Samorapelná ranná zrelá uhorka odroda, ktorá sa cíti skvelá ako v skleníkoch a na otvorenom poli. Do zväzku sa tvorí až 4 stredné plody, priemerná hmotnosť je 100 g. Výrazné znaky tohto typu - zvýšená genetická rezistencia voči plesňovým ochoreniam a nízkym teplotám.

Hrdinská sila

img "alt =" Výkonný výkon "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 171_8.jpg ">

Okurka je známa svojou dlhou vegetačnou sezónou a vysokým výnosom. Vyrába sa v skleníkoch aj na otvorenom teréne. Priemerný počet vaječníkov v tráme - 8 ks. Dĺžka uhorky počas dozrievania môže dosiahnuť 12-15 cm.

Zelená vlna

img "alt =" Zelená vlna "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 153_9.jpg "style =" šírka: 520px; výška: 650px; "/>

Táto odroda sa považuje za najproduktívnejšiu medzi lúčmi hybridov. Zelená vlna je odolná voči teplotným extrémom a vírusovým infekciám charakteristickým pre skleníkové odrody. Ako je zrejmé z fotografie, priemerný počet uzlov v uzloch je 8-10.

ajax