Záhradníctvo

Pečené arašidy: výhody a škody pre mužov a ženy

Výhody a škody spôsobené praženými arašidmi sú dobre známe nielen vo svojej vlasti v Brazílii. Arašidy, ako nazývajú tieto semená strukovín, chcú zaradiť do stravy alebo použiť na liečbu vo všetkých oblastiach zemegule. Pečené arašidy a jeho prospešné vlastnosti sú široko používané vo varení, potravinárskom priemysle, medicíne.

Pečené peanutové vlastnosti

Výhody pražených arašidov sú v zložení a vlastnostiach. Obsahuje až 40% bielkovín, organických kyselín, vitamínu B1. Ale predovšetkým v zložení mastných olejov - 45-60%. Obsahuje glyceridy arachidickej, lignocerickej, laurickej, myristovej, behenovej, ekoxénovej, kyseliny cerotínovej, ako aj karotenoidov a ďalších prvkov. Rozmanité biochemické zloženie spôsobuje veľký zoznam užitočných akcií:

  • vysoký obsah vlákniny pomáha udržiavať zdravé črevné prostredie;
  • B vitamíny sú prospešné v tom, že ovplyvňujú metabolické procesy, chránia pečeň, nervový systém, zrak, pomáhajú liečiť rany;
  • polyfenoly spúšťajú čistenie tela a neobsahujú voľné radikály;
  • Tryptofán vytvára v človeku pozitívne emocionálne zázemie, šetrí z depresie a nervového vyčerpania;
  • kyselina nikotínová posilňuje kapilárnu sieť, pomáha predchádzať mnohým chorobám, ako je Alzheimerova choroba, dermatitída a iné;
  • Vitamíny E a C vykonávajú funkciu antioxidantov v tele, zabezpečujú tok metabolizmu tukov, posilňujú imunitný systém;
  • horčík a draslík pomáhajú v práci srdca, podporujú normálny krvný tlak.

Pečené arašidy sú zahrnuté v strave ľudí s oslabeným telom, je obzvlášť užitočné pre deti. Používa sa na prípravu rôznych sladkostí nielen v domácej kuchyni, ale aj v priemyselnom meradle. Pečené arašidy prinášajú úžitok deťom trpiacim exudatívnou diatézou. Zvlášť účinné pri hemoragickej diatéze - krvných ochoreniach, pri ktorých dochádza k prudkému poklesu zrážania krvi a viacnásobného krvácania.

záver

Prínosy a škody spôsobené praženými arašidmi spôsobujú, že je žiadúce v strave mnohých ľudí, ale je potrebné mať na pamäti rešpektovať dávkovanie lieku. Nadmerné nadšenie pre túto pochúťku môže spôsobiť exacerbáciu chronických ochorení alebo ťažkú ​​alergickú reakciu.