Záhradníctvo

Skoré zrelé odrody sladkej papriky

Najčastejšie pestovatelia dávajú prednosť raným a stredne skorým odrôdam korenia. To je dôsledkom túžby rýchlo získať zber čerstvej zeleniny. Zvlášť dôležité je pestovanie raných odrôd na Sibíri a Uraloch kvôli krátkemu letu. Vďaka práci chovateľov boli nové plodiny pestované imunitou voči chorobám, boli nenáročné v ich starostlivosti a zlepšili chuť ovocia. Zasadené včasné zrelé sadenice sladkej papriky v otvorenej alebo uzavretej zemi.

Čo je lepšie vybrať stupeň alebo ešte hybrid

Táto otázka je dôležitá pre záhradníkov, ktorí sú zvyknutí na pestovanie papriky zo zberných semien. Nákup v obchode osivo sladkej papriky označené na balení, musíte vedieť, že je to hybrid. Vypadnúť z nej osivo pre následné výsadby nebude úspešné. Faktom je, že hybridy počas reprodukcie semenami nemôžu zdediť odrodové rodičovské gény. S niektorými hybridy, ak je to potrebné, bude možné zbierať zrná, ale rastliny, ktoré z nich vyrastú budúci rok, prinesú úplne odlišné ovocie horšej kvality, ako boli pôvodne. Ak chcete pestovať skorý hybrid korenia, musíte každý rok kúpiť nové semená.

Avšak hybridné sladké paprika má niekoľko výhod oproti vysoko kvalitným analógom:

  • Hybridy majú vysoký výnos, väčšie a mäsité ovocie.
  • Chovatelia naočkovali rastlinnú imunitu voči rôznym chorobám. Kultúra sa stala odolnou voči chladu.

Ak porovnáme chuť hybridov s odrodami papriky, prvá v tomto pláne často profituje.

Rozdiel v tvare a veľkosti

Tieto ukazovatele sú najčastejšie dôležité, ak sa pestujú ovocie sladkej papriky na prípravu určitých jedál, ako je napríklad plnka. Pre tieto účely je oválna alebo sférická zelenina vhodnejšia, aj keď niektoré ženy v domácnosti uprednostňujú plnenie kužeľovitého ovocia. Je lepšie, ak je zelenina hrubostenná. Mäsité šťavnaté bôby v tejto miske budú chutnejšie.

Plody sladkého korenia sú vo forme kocky, kužeľa, guľôčky, valca, oválneho alebo jednoducho pretiahnutého. Navyše samotné steny môžu byť hladké, rebrované alebo tuberkulózne. Tieto čísla sa stále berú do úvahy pri výsadbe papriky na ozdobný pozemok. Všetky špecifikácie sa nachádzajú na balení semien konkrétnej odrody papriky v čase nákupu.

Rozdiel ovocia podľa farby

Tento ukazovateľ nie je taký dôležitý, pretože sa používa viac na dekoratívne účely. Ovocná farba sladkého korenia v mnohých odrodách sa mení, keď dozrieva. Spočiatku všetky korenie sú zelené, len tie odtiene sa môžu líšiť - svetlé a tmavé. Ako zelenina ripens, v závislosti od odrody, sa stáva červená, žltá, biela alebo oranžová. Existujú dokonca tmavočervené korenie.

Tip! Voľba farby je primeraná pri ochrane. Viacfarebné pepper kocky vyzerajú zdvorilé za sklenenými stenami nádoby. Farba je dôležitá pre komerčné účely, ak zelenina predáva alebo varenie v reštauráciách a iných stravovacích zariadeniach.

Ďalšie rozlišovacie znaky

Pri výbere odrôd papriky je potrebné venovať pozornosť viacerým znakom, ktoré určujú zložitosť starostlivosti o rastliny a využitie plodov na ich zamýšľaný účel. Napríklad rastlina každej odrody môže rásť z výšky 30 až 170 cm. Pre vysoké odrody musia urobiť tapisérie pre podväzkové podväzky. Niektoré kultúry vyžadujú vytvorenie kríkov. Napríklad snehová biela odroda potrebuje oškrabanie spodných výhonkov.

Je dôležité, aby rastlina bola odolná voči rôznym chorobám, chladu, prebytku alebo nedostatku vlhkosti. To výrazne zjednoduší starostlivosť o kultúru. Pokiaľ ide o ovocie, je potrebné rozhodnúť, aké sú: zachovanie, čerstvé šaláty, predaj atď. Možno budete potrebovať odrody, ktorých plody sa vyznačujú dlhodobým skladovaním bez straty prezentácie.

Preskúmanie najlepších skorých odrôd

Takže je načase zvážiť skoré zrelé odrody papriky. Začneme našu recenziu, ako vždy, s najlepšou, podľa názoru pestovateľov zeleniny, plodín.

neha

záver

Považovali sme za najobľúbenejšie odrody včasnej zrelých korení, ktoré milovali mnohí záhradníci. Možno niekto od začiatku pestovatelia zeleniny nájde aj pre seba vhodnú plodinu z našej recenzie.